Tragiškos Šv. Kalėdų išvakarės: per savaitę gaisruose žuvo 9 žmonės

Tauragės rajone, Skaudvilėje, gaisre žuvo moteris. Atėjęs kaimynas pamatė, kad namas pilnas dūmų. Atvykę ugniagesiai įėjo į vidų ir išnešė moterį, bet atgaivinti jos nepavyko. Atviros ugnies name nebuvo, gaisro židinys rastas po grindimis. „Tokios tragiškos savaitės, kaip ši, kai per 4 paras gaisruose žuvo 9 žmonės, seniai nebuvo“, – sako Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Valstybinės priešgaisrinės priežiūros valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros organizavimo skyriaus viršininkas Aurimas Gudžiauskas.

Pasak pareigūno, dažniausios tokių skaudžių gaisrų priežastys – neatsargus rūkymas, krosnių, židinių bei dūmtraukių eksploatacijos pažeidimai ir gedimai, taip pat neatsargus žmogaus elgesys. Artėjant šventėms, jis prašo gyventojų nepamiršti pasirūpinti savo namų saugumu: neperkaitinti krosnių, nepalikti atidarytų pakuros durelių, krosnių įkūrimui nenaudoti degių, greitai užsiliepsnojančių skysčių, nelaikyti prie krosnies malkų ar kitų degių medžiagų, nedžiovinti prie jos drabužių, nepilti smilkstančių anglių ir pelenų į plastikinius kibirus, nepalikti be priežiūros kūrenamų krosnių ir židinių bei nepatikėti jų prižiūrėti mažamečiams vaikams.

A.Gudžiauskas įspėja ir šeimininkes, gaminančias maistą šventėms: „Jeigu užkaitėte puodą ar uždėjote keptuvę, jokiu būdu nenueikite į kitą kambarį trumpam prigulti, pailsėti ar pažiūrėti televizorių. Jums užsnūdus ar susidomėjus įdomia laida, nė nepastebėsite, kaip puodas ims svilti. Kad neprarastumėte savo namų, o gal net ir gyvybės, neišeikite iš virtuvės, kol nebaigsite gaminti maisto. Jeigu puode ar keptuvėje užsidegė riebalai, jokiu būdu negesinkite jų vandeniu, nes įvyks sprogimas. Puodą ar keptuvę uždenkite dangčiu ar storu audiniu, kad į vidų nepatektų oras, ir išjunkite dujas ar elektrą viryklėje. Vien šiemet nuo svylančio maisto jau kilo 458 gaisrai.“

Pareigūnas primena gyventojams per šventes atsargiai elgtis ir su žvakėmis, nepalikti jų be priežiūros: „Eidami miegoti, būtinai jas užgesinkite, išjunkite eglutės girliandas.“

Iš viso šiemet liepsnos pasiglemžė 87 žmonių gyvybes. Gaisruose žuvo 52 vyrai, 27 moterys, o aštuonių žuvusiųjų tapatybė nenustatyta. Žuvusiųjų amžiaus vidurkis – 64 metai. Miesteliuose ir kaimo vietovėse žuvo 60 (69 proc.) žmonių, miestuose – 27 (30 proc.). Dienos metų žuvo 53 gyventojai, naktį – 34.

Ugniagesiai įspėja, kilus gaisrui nedelsiant skambinti skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Komunikacijos skyrius

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close