Kaip išsirinkti tinkamą ir gerą antkaklį šuniui?

Šunys – geriausi žmogaus draugai, o jų šeimininkai vis verčiasi per galvą siekdami suteikti jiems patį geriausią ir kokybiškiausią gyvenimą. Nuo skaniausio ėdalo iki mylimų žaislų – platus šunims skirtų prekių pasirinkimas garantuos, kad kiekvienas šeimininkas ras tai, kas labiausiai tinka jo šuniui. Ir nors žaislai ar guoliai yra svarbūs, savo svarbumu jie tikrai neprilygsta kokybiškam ir geram antkakliui. Tai savotiškas šuns aksesuaras, dedamas ant kaklo ir suteikiantis pasivaikščiojimams ir šuns vedžiojimui dar daugiau patogumo. Negana to, antkaklis gali būti naudojamas ir kaip aksesuaras šunelio identifikavimui. Ant antkaklio kabinamas ženklelis su išgraviruotu šuns vardu, šeimininkų telefono numerių, kuris taip pat, gali būti išsiuvinėtas ir ant pačio antkaklio. Tad, antkaklis yra tikrai svarbus ir reikalingas aksesuaras. Tačiau, antkaklių pasirinkimas yra tikrai labai platus, o siekiant rasti geriausią ir kokybiškiausią, išsirinkti iš tokios galybės gali būti tikrai sunku. Šiame straipsnyje rasite kelis naudingus patarimus, kurie padės išsirinkti tinkamiausią ir geriausią antkaklį savo mylimam augintiniui. 

Svarbiausias aspektas – tinkamas dydis 

Tinkamiausias antkaklis suteiks šuniui komfortą, nevaržys ir jo nesmaugs, o pasivaikščiojimus padarys dar laukiamesniais ir malonesniais tiek jam, tiek jo šeimininkui. Tačiau, norint, kad antkaklis nevaržytų ir augintiniui nekeltų diskomforto, būtina pasirinkti tinkamą jo dydį. Pirmiausia, norėdami sužinoti kokio dydžio antkaklis yra reikalingas jūsų šuniui, turite žinoti, kokios apimties yra šuns kaklas. Geriausia tai padaryti išmatuojant apimtį su matavimo juosta. Apimkite šuns kaklą, o prie gautų matmenų, pridėkite dar maždaug 5 centimetrus – tokiu būdu, žinosite, koks antkaklio dydis bus reikalingas. Tiesa, šiuos matmenis naudinga atsiminti, kadangi, skirtingų gamintojų antkakliai nebūtinai bus vienodo ir atitinkančio dydžio. Uždėję antkaklį šuniui ant kaklo turėtumėte laisvai už jo užkišti du pirštus – taip žinosite ir galėsite būti garantuoti, kad pasirinktas antkaklis yra tinkamo dydžio. Antkaklis turi būti pakankamai laisvas, kad leistų šuniui laisvai judėti ir kvėpuoti. Tačiau, ne per laisvas, kad nenusimautų nuo galvos, šunį vedžiojant. 

Nepamirškite pasirinkti tinkamo antkaklio tipo 

Pasirinkę tinkamą dydį, atsakingai ir atidžiai pasirinkite antkaklio tipą. Tiesa, tipas, dažniausiai nusako iš kokios medžiagos antkaklis yra pagamintas. Visų pirma, antkakliai gali būti neopreniniai. Neoprenas yra naudojamas plaukimo, nardymo kostiumams gaminti, todėl, puikiai tiks jei jūsų šuo mėgsta taškytis balose ar maudytis. Taip pat, ši medžiaga leidžia odai kvėpuoti, lengvai valosi. Šio tipo antkakliai gali būti įvairių spalvų ir dydžių, o iš kitų antkaklių tipų išsiskiria tuo, kad yra storesni. Kitas tipas – nailoniniai antkakliai. Tai klasikiniai, standartiniai antkakliai, kurie puikiai tinka visų veislių ir dydžių šunims. Jie ne tik patogūs nešioti, bet ir puikiai tinka šunims, turintiems odos alergijų. Šio tipo antkakliai nėra labai brangūs, o taip pat, suteikia gana platų dizainų pasirinkimą. Odiniai antkakliai – labai patvarūs ir gražūs. Dėl išskirtinio patvarumo, odiniai antkakliai puikiai tinka didesniems, judriems šunims. Tiesa, odiniai antkakliai beveik visada yra užsegami su specialia, metaline sagtele, kaip dirželis. Na, o platus skylučių pasirinkimas leidžia itin patogiai pritaikyti antkaklio tamprumą, pagal šuns dydį. Tuo tarpu, anksčiau išvardinti neopreniniai ir nailoniniai antkakliai užsifiksuoja su plastikine sagtimi, o dauguma jų, gali būti reguliuojama dydžio. 

Antkaklis ar petnešos: kuris variantas yra geresnis šuniui?

Naršydami ir ieškodami tinkamiausio antkaklio savo šuniui, turbūt pastebėjote, kad vietoje jo galima rinktis ir petnešas. Ir iš tiesų, daugeliu atveju, petnešos tikrai gali būti naudingos. Jos puikiai tinka, jei jūsų šuo dar tik mokosi būti vedžiojamas, kadangi, be diskomforto padeda priprasti prie pavadėlio. Taip pat, siekiant sustabdyti šunį, jis nebus smaugiamas, o tempdamas pavadėlį, nejaus diskomforto. Tiesa, petnešos, kai kurioms veislėms, net yra tinkamesnis pasirinkimas nei antkaklis. Pavyzdžiui, mopsai jaučiasi kur kas patogiau su petnešomis, nei antkakliu. Negana to, petnešos bus geriausias pasirinkimas ir tada, kai auginate su kvėpavimo problemomis susiduriantį šunį. Antkakliai, neretai, gali smaugti, jei per stipriai tempiate pavadėlį ar šuo labai stipriai ir greitai veržiasi į priekį. Na, o su petnešomis, šios problemos tikrai nebus. Tokiu būdu, petnešos, taip pat, puikiai tiks ir mažų veislių ar sužeistiems šunims.

Tinkamas antkaklis garantuos, kad pasivaikščiojimais mėgausis ne tik šuo, bet ir jo šeimininkas! 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close