Ką kiekvienas turime žinoti apie saugų darbą ir aplinką darbo vietoje?

Nepriklausomai nuo veiklos rūšies, darbo sutarties tipo, darbuotojų skaičiaus, įmonės pelningumo, darbo vietos, darbo aplinkos, darbo pobūdžio, darbo dienos ar pamainos trukmės, tautybės, rasės, kiekvienas darbuotojas turi turėti saugias ir sveikas darbo sąlygas, pilietybę, lytis, seksualinė orientacija, amžius, socialinė kilmė, politiniai ar religiniai įsitikinimai – nesvarbūs, nes kiekvienas privalo jaustis saugiai ir turėti visas darbo saugos priemones, darbo saugos priemonės iš atvila.lt.

Darbuotojų saugos ir sveikatos apsauga taikoma ir valstybės bei savivaldybių institucijų ir įstaigų valstybės tarnautojams

Darbdaviai yra atsakingi už saugių ir sveikų darbo sąlygų sudarymą darbuotojams visais darbo aspektais. Darbuotojų saugos ir sveikatos priemones finansuoja darbdaviai. Darbdaviui atstovaujantis asmuo, vykdydamas darbdavio pareigas, organizuoja ir įgyvendina nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų prevencines (technines, medicinines, teisines, organizacines ir kitas) priemones, suformuluodamas šių priemonių įgyvendinimo ir kontrolės procedūras. Veiksmas Įsakymas įgyvendinti prevencines priemones. Žinoma, kiekvienas darbininkas turėtų pasirūpinti savo sauga, jei to nedaro darbdavys, o svarbiausia apsaugoti rankas. Darbui skirtas pirštines rasite čia: https://www.atvila.lt/lt/produktai/darbo-pirstines.

LR darbo įstatymas numato, kad darbdaviai privalo užtikrinti normalias darbo sąlygas, kad darbuotojai atitiktų darbo standartus

Darbe kiekvienas turime jaustis gerai ir būti aprūpintas tinkamomis priemonėmis, juk nesvarbu, kokį darbą dirbate, jame norisi jaustis gerai ir saugiai. Atsižvelgdami į įmonės dydį ir rizikas, su kuriomis susiduria darbuotojai, darbdaviai privalo apmokyti ar samdyti atestuotus saugos ir sveikatos specialistus arba šias funkcijas atlikti asmeniškai. Naudoti tik techniškai patikimas darbo priemones, atitinkančias teisės aktų darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimus.Vadovaudamasis darbuotojų saugos ir sveikatos teisės aktais ir norminiais aktais, įvertinęs įmonės darbuotojų saugos ir sveikatos būklę, darbdavys nemokamai montuoja kolektyvines apsaugos priemones ir dalija asmenines apsaugos priemones darbuotojams, jei to savo darbe nematote, galite nesutikti ir gauti tinkamą aprūpinimą.

Jei kolektyvinės apsaugos priemonės negali apsaugoti darbuotojų nuo pavojų, darbuotojai turi būti aprūpinti asmeninėmis apsaugos priemonėmis

Asmeninės apsaugos priemonės turi būti tinkamos darbui, lengvai naudojamos, neturi kelti papildomo pavojaus darbuotojų saugai. Asmeninių apsaugos priemonių projektavimo, gamybos ir atitikties vertinimo reikalavimus reglamentuoja darbuotojų saugos ir sveikatos teisės aktai. Už saugos priemonių laikymą, džiovinimą, plovimą, valymą ir remontą įstatymų nustatyta tvarka atsako darbdavio įgalioti darbuotojai. Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro įsakymas, patvirtinantis darbuotojų aprūpinimą asmeninėmis apsaugos priemonėmis, numato, kad darbdaviai privalo nemokamai aprūpinti darbuotojus darbo metu reikalingomis apsaugos priemonėmis.

Lietuvos Respublikos darbuotojų saugos ir sveikatos įstatymas numato, kad jeigu darbuotojas nėra instruktuotas saugiai dirbti jam pavestą darbą, darbdavys nereikalauja jo pradėti dirbti įmonėje. Darbuotojai turi būti vadovaujami priimant, perduodant, keičiant darbo organizavimą, diegiant naujus ar atnaujintus darbo įrenginius, diegiant naujas technologijas, keičiant ar priimant naujus darbuotojų saugos ir sveikatos reglamentus. Darbuotojai privalo būti apmokyti ir instruktuoti saugiai dirbti su konkrečiomis pavojingomis cheminėmis medžiagomis. Darbdavys užtikrina, kad darbuotojas, pasiųstas į įmonę iš bet kurios kitos įmonės, nepradėtų darbo tol, kol nėra informuotas apie esamus ir galimus rizikos veiksnius įmonėje, neinstruktuotas saugiai dirbti konkrečioje darbo vietoje, nepaisant to, kad įmonėje, kurioje jis nuolat dirba, buvo nustatyta tvarka instruktuotas ir apmokytas saugiai dirbti. Darbdavys negali reikalauti, kad darbuotojas pradėtų darbą įmonėje, jeigu jis neapmokytas ir (ar) neinstruktuotas saugiai dirbti.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close