Į 2022 metus laikraštis „Naujasis Gėlupis“ žengs su dar viena naujove

XXI amžius į pasaulį atnešė itin didelių pokyčių. Pirmiausia XX a. pabaiga–XXI a. pradžia įsimins demokratijos ir socializmo balanso pasikeitimu. Į istoriją ši amžių sandūra bus įrašyta ir kitokiu demokratijos supratimu bei jos išplitimu į socialines, religines ir politines sferas.

Negana to, tūkstantmečių sandūra žmonijos istorijoje įsimins ir ypatingu technologiniu šuoliu. XXI a. savo išvystytomis skaitmeninėmis technologijomis tarsi „uždarė“ du tūkstantmečius vyravusį kontaktinį, apčiuopiamą, rašytinį bei žodinį žinių plėtros būdą.

Natų sąsiuvinius, plokšteles, garso juostas ir kasetes pakeitė skaitmeninės laikmenos – taip pat jau vis rečiau pasitaikantys kompaktiniai diskai bei sudėtingų elektroninių technologijų sukurtos skaitmeninės-kompiuterinės laikmenos. Prasidėjus koronaviruso pandemijai, pasaulio žinių bei kultūros sklaida persikėlė į ranka neapčiuopiamą erdvę – internetą. Tai, ką buvo galima paliesti, tapo tik matoma ir girdima.

Iš esmės pasikeitė ir žiniasklaida. Žinių nešėjus su žirgais pakeitė pašto tarnybos, telegrafas ir telefonas, radijas, televizija, o dabar – ir internetas. Jei norime šviesos greičiu sužinoti naujausius įvykius, mums užtenka įsijungti televizorių arba kompiuterį. Kažkada svarbiausia, operatyviausia ir populiariausia rašytinė, popierinė žiniasklaida dėl savo paruošimo ir gamybos tapo lėčiausia žiniasklaidos rūšimi.

Kažkada gatvėse graibstomi laikraščiai vis dažniau visuomenės akyse tampa senovės reliktu – nuostabą keliančia antikvarine vertybe. Laikraščių populiarumas krenta ne tik dėl to, kad jų skleidžiamos žinias nebėra operatyvios, bet ir dėl to, kad XXI a. žmonių judėjimo ir įvairių rūpesčių tempas auga kaip sprinto varžybose. Žmogus tiesiog neturi laiko popieriniam laikraščiui. Kaip ir galima numanyti, jam žinias yra patogiau gauti į išmanųjį telefoną, kuris vis labiau tampa neatsiejama žmogaus gyvenimo dalimi.

Suprantama, šie pasauliniai pokyčiai palietė ir mūsų laikraštį. Net kelis metus, stebėdami skaitytojų atsiliepimus, jų poreikius, bandėme ieškoti kelio, kuris būtų naudingesnis ne tik mums, bet ir skaitytojų kultūrai, intelektui, pasaulėžiūrai.

Įvertinę tai, jog negalime palikti skaitytojų be mūsų teikiamos duonos – žinių apie savą kraštą, Lietuvą, pasaulį, bet nebegalime suteikti tokio žinių sklaidos operatyvumo kaip skaitmeninės žiniasklaidos priemonės, 2022 metus nusprendėme pasitikti su jau ilgus metus neregėtu pokyčiu.

Pirmasis 2022 metų laikraščio „Naujasis Gėlupis“ numeris išeis sausio 8 d. Nuo šios datos jis bus leidžiamas ir skaitytojus pasieks tik šeštadieniais.

Pastebėjome, jog žinių operatyvumas laikraštyje nėra prioritetas, tačiau tai jokiu būdu nereiškia, kad dėl šio fakto nebeturime apie ką rašyti. Todėl 2022 metais skaitytojus „Naujasis Gėlupis“ pasieks storesnis – 24 puslapių.

Keisis ir laikraščio kaina. Jau kelis metus nekeitėme laikraščio kainos, nors augo ir spaudos kaštai, ir jo pristatymo išlaidos. Tačiau metinė laikraščio prenumeratos kaina bus mažesnė.

Tikime, jog šie pokyčiai yra labiau kokybiniai, o ne finansiniai. Reikia pripažinti, kad greitas darbas versdavo trumpinti straipsnius, juose aprašyti ne viską, todėl rečiau išeinančiame laikraštyje galėsime spausdinti kokybiškiau, be skubaus darbo, parengtą informaciją.

Tikiu, kad šis žingsnis yra dar vienas didelis žingsnis į priekį siekiant Jus, mieli skaitytojai, supažindinti su tikrai vertinga, nepagražinta, patikrinta ir Jūsų išmintį plečiančia informacija!

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close