Nuo 2013 iki 2018 metų gyvenimo kokybė labiausiai pagerėjo Birštone

LR finansų ministerijos tinklapyje lietuvosfinansai.lt pateikiamas gyvenimo kokybės indeksas, kurio rodiklius galima palyginti tarpusavyje, pamatyti jų pokyčius nuo 2013 iki 2018 metų.

Gyvenimo kokybės indeksas sudarytas iš 38 rodiklių 6 srityse: materialinės gyvenimo sąlygos; gyventojų verslumas ir verslo konkurencingumas; sveikatos paslaugos; švietimo paslaugos; demografinis, pilietinis ir visuomeninis aktyvumas; viešoji infrastruktūra, gyvenamosios aplinkos kokybė ir saugumas. Visi rodikliai yra konvertuoti taip, kad būtų galima palyginti tarpusavyje.

Lietuvosfinansai.lt duomenimis, nuo 2013 iki 2018 metų bendra situacija labiausiai pagerėjo Birštone, Ignalinoje, Šalčininkuose, Prienuose ir Trakuose. Mažiausias progresas fiksuotas Zarasuose, Vilniuje, Kazlų Rūdoje, Varėnoje ir Visagine.

Vertinant bendrai, 2018 metais pirmoje vietoje Lietuvoje (šalies vidurkis 0,48) buvo Vilniaus miesto savivaldybė (0,87), antroje vietoje Klaipėdos miestas (0,71), trečioje – Kauno miestas (0,7), ketvirtoje – Birštonas (0,68), penktoje – Neringa (0,65).

Nors Birštono savivaldybė yra viena iš mažųjų Lietuvos savivaldybių, bet gyvenimo kokybės indekse varžosi su didžiais Lietuvos miestais. Gerą savivaldybės pozicionavimą reitinge ir jos augimą lemia savalaikiai sprendimai viešosios infrastruktūros, gyvenamosios aplinkos kokybės ir saugumo srityje.

Šaltinis: www.lietuvosfinansai.lt Gyventojų kokybės indeksas savivaldybėse

Lyginant šalies kurortus, Birštonas yra pirmoje vietoje, aplenkdamas Neringos, Palangos m. ir Druskininkų savivaldybes.

Šaltinis: www.lietuvosfinansai.lt Gyventojų kokybės indeksas kurortuose

Birštonas priklauso Kauno regionui, todėl lyginant šio regiono savivaldybes, Birštonas užima antrą vietą ir nedaug nusileidžia Kauno miesto savivaldybei.

Šaltinis: www.lietuvosfinansai.lt Gyventojų kokybės indeksas Kauno regione

Lyginant materialinių sąlygų subindeksą (šalies vidurkis 0,2), Vilniui skirta 0,34 vertė, Birštonui teko 0,31 (2013 m – 0,12), Klaipėdai – 0,3. Tuo metu blogiausia situacija buvo Kalvarijos savivaldybėje (0,09), Zarasų rajone (0,13) ir Šalčininkuose (0,14).

Viešosios infrastruktūros, gyvenamosios aplinkos kokybės ir saugumo srityje Birštonas ir kurorto partnerė Neringos savivaldybė surinko 0,13. Po jų – Palanga, Širvintos ir Ukmergė (0,11). Blogiausia situacija Mažeikiuose (0,06), Panevėžyje ir Pagėgiuose (po 0,07).

Paskutinis gyvenimo kokybės indeksas kol kas yra sudarytas tik vertinant 2018 metų duomenis. 2021 metais šis indeksas turėtų būti atnaujintas 2019, 2020 ir 2021 metų duomenimis.

Visi norintys detaliau susipažinti su gyvenimo kokybės indeksu, tai galite padaryti LR finansų ministerijos tinklapyje lietuvosfinansai.lt.

Birštono savivaldybės informacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close