Kaip vaikus mokyti kantrybės?

Kantrybė yra viena iš pagrindinių savybių, kurių šiuolaikiniams vaikams trūksta. Z kartos ir alfa kartos atstovai siekia gauti greitus rezultatus, trumpus atsakymus į klausimus, efektus, judesius, įvaizdžius, kurie nuolat kinta čia ir dabar. Greitai besikeičiantys vaizdai ekrane ir galimybė piršto bakstelėjimu pasiekti norimus pokyčius mobiliajame telefone ar kompiuteryje tarsi priverčia vaikus pamesti mintį, kad viskas turi būti lengvai ir greitai įgyvendinama realiame gyvenime.

Klasikinis zefyrų testas įrodo, kad vaikai, galintys laukti ir ištverti pagundą, gyvenime pasiekė didesnę sėkmę, tai yra duoti vaikui zefyrą ir pasakyti, kad jei vaikas kurį laiką pabus nevalgęs zefyrų, jis galės suvalgyti du zefyrus.

Keletas patarimų, kaip ugdyti vaikų kantrybę:

  • Desertą valgykite tik pasisotinę, o tai mokykite daryti ir savo vaikus. Lengviausias būdas ugdyti vaikų kantrybę – išmokyti juos valgyti desertą po pagrindinio maisto. Gebėjimas laukti maisto yra labai elementarus, bet efektyvus būdas leisti vaikui patirti diskomfortą, jį palydėti ir gauti atlygį. Vaikai stebi mus ir mokosi. Pagalvokite, kaip Jūs reaguojate, kai reikia palaukti pas gydytoją eilėje, nerandate daikto spintoje arba įstringate kamštyje. Ar nervinatės, keikiate visus aplinkinius ar ramiai priimate susidariusią situaciją. Vaikai Jus stebi ir girdi, todėl nepamirškite prieš auklėdami vaiką, paauklėti pradžioje save.
  • Pirmiausia dirbk, o paskui pramogaukis. Vaikai linkę manipuliuoti tėvais, kad išvengtų veiklos, kuri jiems būtų nemalonu, pavyzdžiui: iš pradžių pažiūrėsiu filmą, paskui sutvarkysiu kambarį, prieš skaitydamas knygą žaisiu telefonu. Manipuliuodami jie moka keiktis, derėtis, įrodinėti savo tiesą, žadėti ir t.t.. Todėl tėvai dažnai pirmiausia leidžia vaikams užsiimti malonia veikla, o vaikai dažnai vienaip ar kitaip neatlieka namų darbų. Venkite to. Todėl jei paprašėte vaiko ką nors padaryti, o po to pažadėjote atlygį, turite išlaikyti prioritetų tvarką. Šis įgūdis pirmiausia daryti dalykus, o tik tada linksmintis yra labai brangus vaiko gyvenimui.
  • Dirbkite kartu sunkų darbą, bet tik tokį darbą, kuris yra įdomus ir malonus vaikams. Vaikai gali nemėgti piešti, bet jiems patinka dėti lego kaladėles ar nerti virves, statyti ar dėlionės su metalu ir varžtais. Svarbu atrasti kruopštumo ir kantrybės reikalaujančias, vaikui įdomias veiklas ir bent jau pradžioje atlikti šias veiklas kartu su vaiku. Tėvų dalyvavimas ir džiaugsmas veikloje yra labai didelė vaiko motyvacija tęsti pradėtus darbus.

Daugiau apie vaikų ugdymą rasite vaikas123.lt ir kamtoreikia.lt.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close