Kaip palaikyti gerą fizinę formą karantino metu?

Pastaruoju metu baisu išeiti iš namų, nes matomos antraštės ir žmonių susirgimo skaičiai, kurie verčia pasilikti namuose ir pamiršti mėgiamas veiklas. Paskelbtas karantinas sustabdė veiklą sporto klubuose, negali būti vedamos individualios ir grupinės treniruotės. Be šio noro sportuoti ir jausmo, kad reikia stengtis ir rūpintis savo kūnu, galite prarasti kūno formas.  Dėl koronaviruso plitimo, šalyje įvedus karantiną, sporto entuziastai turėjo atsisveikinti su sporto sale. Taip pat buvo nutrauktos grupinės ir individualios treniruotės. Tiems, kurie skiria dėmesį sveikatai ir figūrai, sportuoti dabar sunkiau, tačiau prieš karantiną ir jo metu raginama nepasiduoti slogiai nuotaikai ir sportuoti tiek, kiek galima. Juk sportas, judėjimas ir mėgiama veikla turi būti pagrindiniai dienos veiksmai.

Jei  kol kas negalite eiti į sporto salę, tai nereiškia, kad negalima sportuoti namuose, tai gali būti puikiai praleistas laikas ir juose

Sportuodami galime ne tik palaikyti gerą fizinę būklę, bet ir palaikyti gerą nuotaiką bei sustiprinti imunitetą, reikalingą kovai su virusu. Aktyvus fizinis sportas taip pat padeda kontroliuoti svorį ir užkirsti kelią nutukimui. Reikėtų prisiminti, kad mankšta sudaro tik 20–30 proc. produktyvumo, o visa kita – sveikos mitybos derinys. Visi puikiai žinome, kad norint numesti svorio, reikia ne tik sportuoti, bet ir riboti suvartojamų kalorijų skaičių. Treneriai teigė, kad labai svarbu rasti tinkamą balansą tarp sudegintų ir sudegintų kalorijų. Juk visi žinome, kad daugiau laiko praleidžiant namie užkandžiaujame, kyla vis naujų pagundų, tačiau reikia jų atsisakyti ir tikrai prisižiūrėti savo sveikatą.

Taip pat galite atlikti kokybišką mankštą namuose. Prieš pradedant, verta pasitarti su treneriu, kaip viską daryti efektyviai ir teisingai – tai svarbu, nes neteisinga praktika gali net pakenkti. Tačiau jei nuolatinė mankšta bus tęsiama nuotoliniu būdu, galima tikėtis gan gerų rezultatų.

Tačiau ar sportinei veiklai reikia specialaus inventoriaus? Juk ne kiekvienas namuose turi priemones, kurios naudojamos sporto klube

Pratimai su savo kūno svoriu labai tinka mankštai namuose, nes jie gali gerai lavinti motoriką, koordinaciją, pusiausvyrą ir darbingumą, nenusileidžia treniruokliams. Sportuojant namuose praverčia mankštos kilimėliai, dideli ar maži kamuoliukai, svarmenys, atspari guma. Tačiau pradedantiesiems rekomenduojama nenaudoti per daug. Pradėti galima nuo paprasčiausios praktikos ir palaipsniui didinti pakartojimų skaičių bei treniruočių intensyvumą. Ragindama nepamiršti dar vieno svarbaus komponento – muzikos. Klausant mėgstamos dainos yra lengviau susikaupti, nusiraminti, o svarbiausia – sužadinti norą sportuoti, o ne gulėti ant sofos prieš televizorių. Daugiau skaitinių susijusių su sportu rasite manosportas.info ir pasauliomaistas.lt.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close