Kaip atrasti savo pomėgį ir jį paversti karjera?

Ar yra žmonių, kurie dirba savo svajonių darbą? Atsakymas sunkus, nes kiekvienam svajonių darbas įsivaizduojamas skirtingai. Kai kas sako, kad yra patenkinti savo darbu, bet jei negali dirbti, tai ir nedirbs. Šiuo atveju kyla klausimas – ar tai tikrai svajonių darbas? Jei ne, tai yra bent vienas žmogus, kuris kiekvieną rytą nesupyks? Bet kas gali jį rasti ar net sukurti savo svajonių darbovietę, tačiau reikia žinoti, ko norime iš gyvenimo ir kokios veiklos yra įdomiausios būtent jums. Ir šiuo atveju visai nesvarbu ar dirbi sau ar kitiems, nes tavo svajonių darbas apima ir tavo svajonių vietą, tad ir surašėme jos paiešką bei būdą.

Hobį galima paversti darbu ir tai tikrai nėra svajonė. Moksliškai įrodyta, kad žmonės, kurie dirba mėgiamą darbą jame yra daug našesni

Natūralu, kad pomėgis, kuris kartais tampa priemone užsidirbti – neteikia laimės, o bandymas mėgstamą veiklą paversti darbu – vertas. Galbūt yra atvirkščiai – labai sunkiai dirbsite ir gausite tiek laimės, kad už veiklą bus atlyginta. Ypač daug pomėgių galima paversti darbais, o visa kita – sugalvoti, kaip tai padaryti.

Vaikystės svajonės – gali būti įgyvendintos ir tai tikrai neskamba, kaip filmo antraštė. Nors daugelis vaikystėje svajojome apie nerealius užsiėmimus, o šios profesijos turėtų būti dabartinė mūsų darbovietė, tačiau psichologai teigia, kad šioms svajonėms reikia skirti daugiau dėmesio, tiksliau – stengtis jas suprasti. Jei visada svajojote tapti floristu – gal verta išbandyti šį amatą? O jeigu juvelyrika atrodo tavo sritis? Pradžioje bent išmėgink tai kaip hobį, pamatysi, kaip tai pamažu pradės nešti pajamas, ir galėsi mėgautis šiuo svajonių darbu.

Kokiomis veiklomis užsiimtumėte, jei jums nereikėtų dirbti ir laiką galėtumėte leisti savo malonumui?

Žinoma, šis klausimas ne visada padeda geriau suprasti save ir tuo pačiu susirasti svajonių darbą, tačiau tai gali būti gera pradžia detalesniam savęs įsivertinimui. Atsakykite sau – jei jums nereikės dirbti, ką veiksite per ateinančius kelerius metus? Galbūt kasdienėje veikloje, kuri jus žavi, yra kažkas, kas gali būti jūsų būsima karjera?

Nors pinigai dažniausiai yra stimulas, skatinantis dirbti, atrasti daugiau, išbandyti naujas sritis, pabandykite įsivaizduoti, kad jūsų gyvenimas yra visiškai nepriklausomas nuo pinigų, ypač todėl, kad turite daug laiko, kurį galite skirti tam tikrai veiklai, kurios norite. Koks bus renginys, ką veiksite, kokios veiklos domins? Sudarykite sąrašą, kuris padės lengviau patikslinti savo norus. Daugiau įdomių ir naudingų skaitinių rasite manomokslas.lt ir manopomegiai.lt

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close