Poezijos mylėtojų neišgąsdino vasaros lietus

Poezijos šventė Birštone prasidėjo poeto, bardo Domanto Razausko daina apie tik ką praūžusį pirmąjį vasaros lietų „Žvilgsnis pro langą“. Poetus, atvykusius į 49-ąjį Lietuvos ir 16-ąjį Birštono poezijos pavasarį, pristatė poetas, žurnalistas, almanacho sudarytojas Benediktas Januškevičius. Jis priminė, kad poezijos pavasario renginiai prasidėjo gegužės 19 dieną ir iki šios dienos jų įvyko daugiau kaip 120.

Poezijos skaitymuose dalyvavo poetė Elena Karnauskaitė, skaitovas Paulius Šironas, iš JAV atvyko Rimas Užugiris ir Heather Thomas. Savo apsilankymu birštoniečius pamalonino aktorė Virginija Kochanskytė.

V. Kochanskytė, priminusi, kad šie metai yra tarmių metai, savo prigimtine aukštaičių tarme perskaitė Silvestro Gimžausko tekstą.

Lietuvių kilmės amerikietis R. Užugiris prisistatydamas sakė, kad neseniai yra atvykęs į Lietuvą ir dėsto Vilniaus universitete. Jis savo eiles apie Niujorko gyvenimą skaitė anglų kalba, o jas išvertė Dominykas Morkūnas ir Edgaras Platelis.

Angliškai poeziją skaitė ir kita viešnia iš JAV Heater Thomas.

„Kaip rašomi eilėraščiai“ skaitė Elena Karnauskaitė, prisimindama savo kūrybos mokytoją Marcelijų Martinaitį, o tarmėms paskyrusi eilėraštį „Pažadino alkis“.

Į literatūros praeitį  sugrąžino aktorė V. Kochanskytė, primindama, kas iš žymiųjų lietuvių poetų ir rašytojų Birštone gaivino dvasią ir gydė kūną, o kas uliojo ir šėliojo. Aktorė perskaitė Balio Sruogos laišką savo draugui Petrui Cvirkai, kuriame guodėsi savo asmeniniais reikalais, rašė apie savo meilę Žydrajai viešnelei.

Smagių ir linksmų prisiminimų iš Birštono kurorto gyvenimo 1930 metais aprašęs ir Kazys Binkis.

Paulius Šironas skaitė XX amžiaus poetų Juozo Macevičiaus, Liūnės Sutemos, Vytauto Sirijos Giros, Jono Jakšto ir Sigito Gedos eiles.

Kadangi lietus vis nesiliovė, bandydamas poezijos mylėtojų kantrybę, D. Razauskas padainavo dar vieną dainą, kuri turėjo lietų išvaryti.

Vienas iš almanacho sudarytojų – B. Januškevičius – vieną leidinį įteikė savivaldybės merei Nijolei Dirginčienei, kitą – bibliotekos direktorei Alinai Jaskūnienei ir bibliotekos lankytojams.

Almanache surinkti2012 m. spaudoje paskelbti 53 autorių kūriniai ir straipsniai apie tarmes ir CD su 10 poetų balsais.

Už gražų renginį savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė padėkojo visiems poetams ir skaitovams, linkėdama gerai praleisti laiką kurorte ir jį atrasti iš naujo.

Stasė Asipavičienė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close