Popieriniai laiškai su sąskaitomis kainuos brangiau. Verta jų atsisakyti!

Vietinės rinkliavos mokėjimo pranešimus gauti elektroniniu paštu yra pigiau ir paprasčiau, o netrukus tai gali tapti būtinybe.

Popierinių pranešimų siuntimo svarstoma atsisakyti dėl drastiškai augančios šios paslaugos kainos. Norintiems toliau gauti atspausdintus pranešimus, už tai gali tekti papildomai mokėti – jų spausdinimo ir pristatymo kaina būtų įskaičiuota į mokėjimo pranešimą.

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centrui kasmet tenka išsiųsti daugiau kaip 90 tūkstančių mokėjimo pranešimų, patikslintų pranešimų bei įspėjimų apie susidariusias skolas.

Prienų rajono savivaldybėje iš beveik 16, 5 tūkst. rinkliavos mokėtojų elektroninius mokėjimo pranešimus šiuo metu gauna 1251 fizinis ir juridinis asmuo. Birštono savivaldybėje yra 2606 rinkliavos mokėtojai, iš kurių elektroninius pranešimus yra užsisakę 218.

Spausdintų pranešimų siuntimas – brangi paslauga. ARATC kasmet už ją sumoka daugiau kaip 70 tūkst. eurų. O „Lietuvos paštas“ jau pranešė, kad nuo šių metų gruodžio 1 dienos laiškų siuntimas dar labiau pabrangs.

Todėl svarstoma nuo 2023 metų visiškai atsisakyti popierinių mokėjimo pranešimų siuntimo arba į mokėjimo pranešimus įtraukti spausdinimo ir pristatymo kainą, taip skatinant rinkliavos mokėtojus atsisakyti popierinių mokėjimo pranešimų.

Perėjimas prie elektroninių pranešimų būtų laipsniškas ir nuoseklus. Priminimai apie tai gyventojams bus išsiųsti kartu su ateinančių metų mokėjimo pranešimais. Įmonės priminimus taip pat gaus kartu su pranešimais.

Tačiau turinčius galimybę raginame jau dabar atsisakyti spausdintų mokėjimo pranešimų ir rinktis pigesnį, patogesnį ir ekologiškesnį jų pristatymo būdą – siuntimą elektroniniu paštu.

Tą padaryti galima prisijungus prie Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro savitarnos svetainės https://www.aratc.lt/vietine-rinkliava/e-paslaugos-e-vietine-rinkliava/.

Labai svarbu nurodyti teisingą ir naudojamą elektroninio pašto adresą. Adresui pasikeitus, būtina atnaujinti duomenis savitarnos sistemoje.

Negautas mokėjimo pranešimas neatleidžia nuo rinkliavos mokėjimo. Laiku nesumokėjus rinkliavos, kaupiasi skola, skaičiuojami delspinigiai.

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro inf.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close