home Kultūra Aukime, kurkime, svajokime

Aukime, kurkime, svajokime

Su Prienų rajono priešmokyklinio ugdymo pedagogėmis nusprendėme Prienų J. Marcinkevičiaus viešojoje bibliotekoje surengti priešmokyklinio amžiaus vaikų kurtų knygelių parodą. Labai džiugu, jog rajono pedagogės ir jų ugdytiniai aktyviai dalyvavo šioje parodoje. Vaikų biblioteką papuošė įvairiausio dydžio, įvairiausių temų bei piešinių vaikų kurtos knygelės. Visus lankytojus nustebino pedagogų ir vaikų išradingumas, kūrybiškumas, originalumas. Kai kurias vaikų kurtas knygeles lydėjo aprašymai, pasakojimai, pamokymai, kaip reikia draugauti ir neapgauti, ką valgyti, kad augtum sveikas, kaip auginti gėles. Kurdami vaikai atskleidė savo svajones, norus, lūkesčius. Įdomu tai, kad vaikai dažniausiai pasakoja ir kuria, kas jiems įdomu, kas juos jaudina ir kelia jiems nemažai vaikiškų rūpesčių. Kurdami vaikai mokosi piešti, iliustruoti, kurti įvairius siužetus, veikėjus, jų charakterius, mokosi kopijuoti bei rašyti raides, nuosekliai kalbėti, pasakoti, reikšti mintis. Surengę parodėlę pakvietėme vaikų poetę Zitą Gaižauskaitę. Poetė pasidžiaugė, jog ugdoma vaikų meilė knygai, kūrybai, saviraiškai, lavinamas vaikų estetinis skonis. Priešmokyklinio ugdymo pedagogės dalijosi mintimis, patirtimi apie vis mažėjantį vaikų domėjimąsi knygomis, vis prastėjančią vaikų kalbą. Net ir šeimose knygų skaitymą, domėjimąsi jomis vis dažniau keičia kompiuteriai, televizija. O juk skaitydami knygas, aptardami jas mokome vaikus bendrauti, kalbėti, reikšti savo mintis. Knygos praturtina ne tik vaiko žodyną, bet ir padeda priešmokyklinukui greičiau išmokti skaityti. Anot poetės, vaikystėje pasėti maži daigeliai laikui bėgant išauga į didelius daigus ir padeda pamatus vaiko ateičiai. Siekdama vaikams suteikti dar daugiau džiaugsmo ir paskatinti išradingumą, poetė padovanojo jiems savo kūrybos knygelių, o Prienų J. Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos direktorė Daiva Čepeliauskienė padėkojo visoms pedagogėms už išradingumą, bendravimo džiaugsmą, jaunosios kartos skaitytojų ugdymą bei pakvietė kuo dažniau su jaunaisiais skaitytojais apsilankyti bibliotekoje. Kiek meilės knygai sėklų pasėta vaikų širdyse, tiek iš tų sėklų sudygs daigų. Džiugu, jog visos pedagogės pritarė šios idėjos tęstinumui.    

Sandra Leonavičienė,

priešmokyklinio ugdymo pedagogų metodinio būrelio pirmininkė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close