Šviežiai nuskintų gėlių priežiūra

Kas gi atsisakytų šviežiai skintų gėlių puokštės? Tačiau, kad gėlės teiktų didžiausią džiaugsmą ir būtų ilgaamžės, mums reikia išmokti jomis tinkamai pasirūpinti. Laimei, tai, ko gali prireikti, nėra jau taip sudėtinga, todėl Gintaresgeles.lt siūlo jums susipažinti su keliais žingsniais, kuriais vadovaudamiesi užtikrinsite, kad jūsų šviežių gėlių puokštė kaip įmanoma ilgiau atrodytų kuo geriau!

Pradėkite nuo švarios vazos ir geros kokybės vandens! 

Vienas didžiausių šviežių skintų gėlių gyvavimą trumpinančių veiksnių yra bakterijos. Bakterijos ir grybeliai yra visur ir jie yra pasiruošę patekti į nupjautą gėlės stiebo paviršių, kur toliau daugintųsi. Prieš pasireiškiant tikriesiems puvimo požymiams, vandenį pernešančių audinių ląstelės gali užsikimšti mikroorganizmais, trukdančiais pasisavinti vandenį.

Visada naudokite šiltą švarų vandenį, nes dauguma gėlių efektyviau įsisavina šiltą vandenį nei šaltą. Vazoje naudojamo vandens kokybė turi didelę reikšmę gėlių gyvenimo ciklui, pvz.:

  • Natris: didelė natrio koncentracija minkštame vandenyje, ypač jei jis minkštinamas naudojant druską, yra toksiškas rožėms ir gvazdikams.  
  • Fluoras: dažnai į geriamąjį vandenį dedamas dėl dantų sveikatos. Nors fluoras gali užkirsti kelią vaikų ėduoniui, jis kenkia gerberoms, gladiolėms ir frezijoms. 
  • Mineralai: didžiojoje dalyje Lietuvoje esančių namų ūkių vanduo yra kietas arba labai kietas, o tai reiškia, kad jame yra daug mineralų. Vandenyje ištirpę mineralai gali blokuoti gėlių stiebų gebėjimą tinkamai įsisavinti vandenį.

Naudokite prie gėlių puokštės pridėtą gėlių maistą

Kol gėlė yra prisitvirtinusi prie augalo, ji gauna maisto, kad galėtų augti ir vystytis. Nukirpta nuo augalo, ji netenka maisto ir vandens šaltinio. Šviežias gėlių maistas sukurtas taip, kad imituotų pirminę gėlės aplinką ir leistų gėlei visiškai išsivystyti (atsiverti).

Nors nesunku rasti įvairiausių naminių ir liaudiškų receptų, tačiau, kaip ir daugelį kitų dalykų, tai geriausia palikti profesionalams. Komercinis šviežių gėlių maistas prailgins skintų gėlių gyvenimą. Gėlių maistas – tai kruopščiai subalansuoti mišiniai, kurių sudėtyje paprastai būna:

  • Sacharozė (cukrus): sacharozė yra energijos (maisto) šaltinis, kompensuojantis lapų praradimą ir užtikrinantis tolesnį gėlės vystymąsi bei ilgaamžiškumą. Kaip ir visoms kitoms gyvoms būtybėms, gėlėms reikia maisto energijos, tačiau per didelis sacharozės kiekis gali pakenkti, nes paspartintų gėlės gyvenimo ciklą.
  • Rūgštintojas: Dauguma tiekiamo vandens yra šarminis ir gali sutrumpinti skintų gėlių gyvenimą, todėl rūgštintojas padės vandens pH priartinti prie rūgštaus ląstelių sulčių pH. Šiek tiek rūgštus vanduo per stiebus pasisavinamas lengviau nei neutralus ar šarminis. Rūgštintojas taip pat padeda stabilizuoti pigmentą ir gėlių spalvą.
  • Mikroorganizmų (bakterijų) inhibitorius: skirtas sulėtinti bakterijų augimą vandenyje. Nors gėlėms reikia sacharozės ir joms ji patinka, bakterijos ją mėgsta lygiai taip pat. Gėlių vandenį pernešančių audinių ląstelės gali užsikimšti mikroorganizmais, todėl gėlės negali drėkintis ir labai sumažėja jų ilgaamžiškumas. 
  • Priemonės tam tikroms druskoms, nešvarumams ir šiukšlėms ištraukti, kad jos nusėstų, o ne pakiltų į gėlės stiebą.

SVARBU: Laikykitės ant pakuotės pateiktų nurodymų ir visada naudokite rekomenduojamą gėlių maisto kiekį.

Nupjaukite dalį stiebų ir pašalinkite dalį lapų

Reguliariai nupjaukite gėlių stiebus kampu, pašalindami bent vieną centimetrą stiebo. Visada naudokite ne popieriui kirpti skirtas žirkles, o aštrų peilį arba aštrias sodo žirkles, nes taip išvengsite stiebo sutraiškymo. Nuožulnus pjūvis atveria didesnį stiebo plotą drėkinimui ir neleidžia stiebo apatinei daliai atsiremti tiesiai į vazos dugną, trukdant vandens tekėjimui.

Lapus, kurie bus žemiau vandens lygio vazone, reikia pašalinti. Vandenyje esantys lapai genda ir pūva. Pūvantys lapai yra gera terpė bakterijoms ir grybeliams daugintis, dėl kurių gėlė galiausiai žūsta. Tačiau jokiu būdu nenurinkite visų lapų išilgai stiebo, kadangi gėlėms lapai reikalingi jų drėkinimo procesui. Visada elkitės švelniai ir atsargiai šalindami gėlės lapus, nes stiebo paviršiaus įtrūkimai ar lūžiai yra lyg atviros žaizdos, į kurias gali patekti bakterijų.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close