Infektologai: kada tenka su jais susipažinti?

Korona virusas ne tik pakeitė daugelio žmonių gyvenimus, tačiau taip pat ir paskatino daugiau dėmesio skirti medikams, kurie, kaip įrodė gyvenimas, yra labai svarbi daugelio mūsų gyvenimo dalis. Ypač daug dėmesio sulaukė infektologai, kadangi būtent jie ir tyrinėja virusus bei bakterijas, kurie mums sukelia įvairias ligas.

Jeigu Jums reikalingas geras infektologas – tokiu atveju sužinokite daugiau apie jį – atsiliepimų apie medikus puslapiuose. O greitesnėms paieškoms ir mes pateiksime esmines gaires, kurios pagreitins paieškas ir padės rasti Jums labiausiai tinkamą specialistą.

O mes kalbamės su vienu jų, kuris pasakoja apie savo darbo specifiką.

Kelionė į egzotinę šalį

Kai kuriems infektologas reikalingas tokiu atveju, kai planuojama kelionė į egzotines šalis. Kadangi pasaulis yra labai platus, o pasiekti net ir egzotines šalis gana paprasta, natūralu, jog daugelis žmonių naudojasi tokia galimybe ir drąsiai keliauja.

Visgi, kad kelionė būtų lydima tik pačių geriausių emocijų – reikalinga sveikatos patikrą, skiepai ir tuo pačiu infektologo konsultacija, kuri padės Jums ramiai keliauti bei grįžus parsivežti ligų.

Gaila, kad XXI amžiuje vis dar tenka girdėti liūdnas istorijas, kad žmogus mirė nuo maliarijos arba kitų baisių ligų, kurios mūsų šalies piliečiui skamba kaip kažkas neįtikimo, baisaus“,- pasakoja medikas. „Tačiau kai kurie vis dar tiki likimu ir keliauja į tam tikras šalis nepasiruošę. Tai labai liūdina. O juk lietuviui net vanduo egzotinėje šalyje gali būti žalingas. Ypač tokiu atveju, kai esame pratę prie distiliuoto“,- priduria.

Skiepai – ir Lietuvoje

Jeigu skiepai egzotinėse šalyse atrodo reikalingi ir tikrai naudingi, tai daugeliui kyla abejonės dėl skiepų gyvenantiems Lietuvoje. Jeigu norite būti ramus, jog nei sezoninis gripas, nei erkinis encefalitas neapsunkins Jums gyvenimo, žinoma, geriausia pagalba yra skiepai. 

Svarbiausia skiepytis reguliariai, tad imuninė sistema būtų apsaugota ir tuo pačiu prieš skiepijantis būtinai pasitarti su infektologu, kuris susipažinęs su Jūsų ligos istorija galėtų pateikti rekomendacijas.

Gripas, galime tik pasidžiaugti, kad medicinos dėka labai sėkmingai pergyvenamas. Tik keista, kad kai kurie žmonės metai iš metų serga labai sunkia forma, tačiau vis tiek nenori skiepytis. Tačiau su erkiniu encefalitu viskas kur kas liūdniau. Skatinu skiepytis visus“,- pasakoja infektologas.

Jeigu Jus domina šie skiepai – tokiu atveju reikia užsiregistruoti pas šeimos gydytoją konsultacijai arba susitarti vizitui pas infektologą.

Daugiau dėmesio vaikams

Nors infektologas, kaip specialistas, reikalingas bet kokio amžiaus asmenims, tačiau daugiausia dėmesio reikia skirti vaikams, kurie yra ne tokie atsparūs bakterijos bei virusams, kurie mus supa kasdien.

Natūralu, jog reikalingas specialistas, kuris geba ne tik atlikti tyrimus, tačiau ir moka bendrauti su vaikais, kuriems dažniausiai bet kokių sričių gydytojas kelia baimę. Galiausiai lankantis pas jį reguliariai bus galima išvengti ligų, kurios net ir nuo mažiausio viruso gali virsti labai didelėmis.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close