Maloniai kviečiame Jus atvykti į Prienų kultūros ir laisvalaikio centro kartu su partneriais Kauno apskrityje įgyvendinamo projekto „PROmetėjas“ renginį – A. Šeiko teatro šokio spektaklį „ASIDE“, kuris vyks spalio 14 d. 19.00 val. Prienų kultūros ir laisvalaikio centre. Renginys nemokamas!  Projektas finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos bei Prienų, Kaišiadorių, Jonavos, Raseinių, Kauno rajonų, Birštono savivaldybių ir kultūros centrų lėšomis.

Spektaklis „Aside“: jautrūs judesiai ir atšiauri elektroninė muzika

Šokiu tyrinėjantys ryšį kūrėjai Gintarė Ščavinskaitė ir Niels Claes drauge su projektu „PROmetėjas“ į Kauno regioną atveža spektaklį „Aside“. Šis Šeiko šokio teatro spektaklis bus rodomas nemokamai jau spalio 14 dieną Prienuose.

Saviraiškos ir ryšio su kitu temas tyrinėjantis Šeiko šokio teatro spektaklis „Aside” įkūnija jautrius ir tikslius šokėjų ir choreografų dueto Gintarės Ščavinskaitės ir Niels Claes judesius. Auksiniu scenos kryžiumi apdovanotas duetas sujungia dinamiškumą ir techniškumą, nepaliaudamai judėdami pagal atšiaurią elektroninę muziką. Scenoje atsiveria trapios žmogiškų santykių kūrimo pastangos, o intymi spektaklio atmosfera įtraukia kvėpuoti vienu ritmu su šokėjais bei sekti nepailstantį sceninį veiksmą.

„Šokis man siejasi su laisvės sąvoka. Vėjas, sukeltas judesio, skriejantis pro skruostus – maloniausias jausmas.” – teigia G. Ščavinskaitė pridurdama, jog neverbali šokio kalba padeda atverti žmogaus sąmoningumą ir jautrumą. Tuo tarpu N. Claes išskiria šokio universalumą: „Šokis – tai jungtis tarp mano minčių, emocijų ir kūno. Taip pat ryšiai su kitais žmonėmis, bendruomene. Ši meno forma reikalaujanti tyrinėti tiek protiškai, tiek fiziškai.“ Iš Belgijos kilęs kūrėjas pastebi, jog būtent šokiu galima perteikti labai daug skirtingų temų ir žanrų: istorines, emocines, filosofines, fizines ar socialines ir visa tai atlikti labai skirtingai. Duetui svarbu dalintis savo aistra šokiui su skirtingomis auditorijomis, nes tai – patirtis tiek žiūrovams, tiek ir atlikėjams. O žiūrovai regionuose ypač dažnai žavi smalsumu, spindinčiomis akimis, nuoširdumu bei žingeidumu. Pasiekti žiūrovų širdis G. Ščavinskaitė ir N. Claes tikisi ir šįsyk, Prienuose, atlikdami kūrinį „Aside”.

Apžvelgdama spektaklį teatrologė Goda Dapšytė pastebi, jog personažams neiškart pavyksta susikalbėti. „Elektroninių garsų apsuptyje N. Claes ir G. M. Ščavinskaitės kuriami veikėjai mėgina visų pirma kalbėti ir daug rečiau jiems sekasi susikalbėti. Tačiau būtent tiesioginio kontakto duetinės scenos atrodo stipriausios ir paveikiausios, geriausiai atspindi supratimo ir gebėjimo ir perkeltine, ir tiesiogine prasme išgirsti kitą svarbą. Kaip ir ilgas, intymus ir švelnią šypseną sukeliantis spektaklio finalas.” – teigia kritikė. Spektaklio kūrėjai – G. Ščavinskaitė ir N. Claes – kviečia žiūrovus atsiverti naujoms patirtims ir per daug nesureikšminti savo žinių. Neretai būtent išankstinis nusistatymas ar tariamos žinios užkertą kelią suprasti kitokius žmones nei mes patys, ar kalbėtume apie odos spalvą, seksualinę orientaciją, negalią, lyčių skirtumus ar kilmės šalį. Šokėjai spektaklio medžiagą audžia iš asmeninių patirčių ir opių socialinių temų, tad spektaklis tampa artimas kiekvienam stebinčiam.

Prienuose pristatomas spektaklis „Aside“ netrukus bus rodomas ir Taline. Tuo tarpu projekte „PROmetėjas“ Šeiko šokio teatras jau pristatė spektaklius „Metų laikai“ Birštone ir „Mano Piteris Penas“ Jonavoje, o savaitgalį teatro gastroles tęs Danijoje bei spalio pabaigoje kvies į Prancūzijos-Lietuvos šiuolaikinio šokio bendradarbiavimo programos „KlaipėDAnse“ veiklas.


Daugiau informacijos ir visa projekto programa: https://bit.ly/3liSIbD .

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close