Lietuva perka papildoma kiekį automatinių šautuvų G-36

Rugsėjo 30 d.  Gynybos resursų agentūra prie Krašto apsaugos ministerijos ir Vokietijos  įmonė  „Heckler & Koch GmbH“ pasirašė sutartį dėl  papildomų automatinių šautuvų G-36 įsigijimo. 

„Tęsiame Lietuvos karių aprūpinimą modernia ir  patikima ginkluote,  o automatinio šautuvo G – 36 techninės ir taktinės savybės tenkina Lietuvos kariuomenės poreikius  ir užtikrina, kad ginklas bus patikimai naudojamas įvairiomis sąlygomis, tiek nacionalinių, tiek tarptautinių karinių operacijų reikmėms“,  –  sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.   

Nauja  automatinių šautuvų G-36 partija bus  gaminama ir pristatoma Lietuvos kariuomenei 2022-2023 metais. Bendra sutarties vertė yra apie  19 mln. eur (be PVM).  Šie ginklai  papildomai įsigyjami, siekiant  išlaikyti Lietuvos kariuomenės  turimus ir toliau vystyti naujus pajėgumus,  taip  pat siekiant   atsisakyti tebenaudojamų, funkciškai ir morališkai pasenusių šaulių ginkluotės sistemų.

Šiuo metu pagrindinis Lietuvos kariuomenės šaulių ginklas yra Vokietijos  gamintojos įmonės „Heckler & Koch GmbH“ gaminamas 5.56 mm x 45 mm kalibro automatinis šautuvas G-36.   

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close