Būsto pritaikymas – žingsnis geresnės gyvenimo kokybės link

Pandemija, karantinas dar labiau apribojo senyvų ir vienišų žmonių gyvenimą. Taip pat neįgalių, kuriems ir taip dėl negalios, apribotų galimybių sunku arba neįmanoma patekti ne tik į lauką, bet ir laisvai judėti nuosavame būste. Prienų rajono savivaldybė kasmet gauna nemažai prašymų dėl sąlygų neįgaliesiems pagerinimo.

2021 m. sausio 1 d. būsto pritaikymo žmonėms su negalia eilėje laukė 21 suaugęs asmuo ir 4 šeimos, auginančios vaikus su sunkia negalia. Iki šių metų pabaigos būsto ir aplinkos neįgaliesiems pritaikymui planuojama panaudoti 33 204 tūkst. Eur savivaldybės biudžeto ir 50 307 tūkst. Eur valstybės biudžeto lėšų.

Būsto pritaikymo darbai jau atlikti keturiems judėjimo negalią turintiems rajono gyventojams – vienam Jiezno seniūnijoje ir trims Prienų mieste: pertvarkyti sanitariniai mazgai, įrengtas buitinių nuotekų valymo įrenginys, vietoj vonių įrengti dušai, pritaikyti ranktūriai, platintos durų angos, įrengtos nuovažos, nuvažiavimo rampos, siekiant palengvinti asmenų, judančių neįgaliojo vežimėliu, patekimą į vidų ir lauką.

Būsto pritaikymo darbai vyksta toliau ir galima pasidžiaugti, kad iki metų pabaigos bus pagerintos gyvenimo sąlygos 13 neįgalių asmenų, bet laukiančių eilėje – antra tiek. Per šiuos metus jau pateikta 20 naujų prašymų, kurie bus svarstomi kitais metais. Be abejo, norėtųsi būsto pritaikymo darbus vykdyti daug didesniam neįgaliųjų skaičiui, bet tai priklauso nuo skirtų lėšų ir nuo reikalingų atlikti darbų apimties. Taip pat privalu atsižvelgti į kiekvieno neįgalaus asmens poreikius, į teisės aktų reikalavimus, svarbi ir situacija šalyje.

Šiais metais taip pat Prienų rajono savivaldybei buvo skirta 3999,05 Eur valstybės lėšų, už kurias sensorinėmis priemonėmis aprūpinamos šeimos, auginančios vaikus su sunkia negalia. Minėtos lėšos naudojamos vadovaujantis Šeimų, auginančių vaikus su sunkia negalia, socialinio saugumo stiprinimo pritaikant būstą ir gyvenamąją aplinką tvarkos aprašu.

Prienų r. sav. informacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close