Švietimo įstaigų vadovų pasitarime aptartos švietimo aktualijos ir iššūkiai

Rugsėjo 24 d. po ilgo laiko pirmą kartą gyvai padiskutuoti apie švietimo aktualijas ir iššūkius susirinko Prienų rajono savivaldybės švietimo įstaigų vadovai. Pasitarimą pradėjęs Savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Rimvydas Zailskas pasidžiaugė pirmu susitikimu, vildamasis, jog tai bus pradžia nuolatinių pasitarimų kas mėnesį, diskusijų apie švietimo problemas, sprendžiant jas ir žengiant į priekį dėl mūsų vaikų geresnio ugdymo.
   Prie pirmojo tiesioginio švietimo vadovų pasitarimo Savivaldybėje prisijungė meras Alvydas Vaicekauskas. Anot mero, džiugi Rugsėjo 1-osios šventė visus nuteikė viltingai, kad metai bus kitokie, tačiau iššūkių, pabrėžė jis, buvo ir bus, ypač švietimo bendruomenei, susiduriančiai su šūsnimis gaunamų naujų pakeitimų ir reikalavimų.
   Pandemija, kuri palietė kiekvieną, reikalauja kiekvieno asmeninės atsakomybės už situacijos suvaldymą, už tai, kad darbo ar ugdymo procesai įstaigose nesustotų. Švietimo įstaigų vadovų meras paprašė būti tais lyderiais, kurie savo pavyzdžiu ir žodžiu paskatintų švietimo bendruomenę skiepytis bei testuotis, kad mokykloms nereikėtų užsidaryti.
   Meras atkreipė dėmesį ir į kitas problemas, kurias reikėtų spręsti bendromis Savivaldybės ir švietimo bendruomenės jėgomis. Viena iš jų – užtikrinti, kad visi vaikai iš socialiai pažeidžiamų šeimų patektų į mokyklas, padedant toms šeimoms integruotis, organizuojant vaikų pavėžėjimą ir pan.
   Pasitarime švietimo įstaigų vadovai pasidalino nuogąstavimais dėl pagalbos mokiniui specialistų, logopedų, specialiųjų pedagogų, įvairių dalykų mokytojų trūkumo, kuris jaučiamas jau šiais mokslo metais, o ateityje gali tapti didele problema.
   Meras patikino, kad bus atsižvelgta į išsakytus nuogąstavimus, o vienas iš būdų spręsti trūkstamų dalykų mokytojų problemą, anot jo, – pakoreguoti  Studijų rėmimo programą ir paremti mūsų krašto studentus, kurie sutiktų įsipareigoti po studijų grįžti dirbti į rajoną.
  Pasitarime Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas apžvelgė rajono švietimo situaciją Lietuvos kontekste, vyko diskusija, ką dar galima būtų padaryti geriau, kaip bus dirbama pandemijos sąlygomis. Vėliau prisijungusi Visuomenės sveikatos biuro direktorė Ilona Lenčiauskienė supažindino su saviizoliacijos ir testavimo pasikeitimais.

Prienų r. sav. informacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close