Seminaras – pasirengimas ketvirtajai Lietuvos mokinių etninės kultūros olimpiadai

Nuotraukoje – 2019 metų Etninės kultūros olimpiados nugalėtojai dainuoja lietuvių liaudies dainą

Šiais metais jau ketvirtą kartą organizuojama Lietuvos mokinių etninės kultūros olimpiada. Etninės kultūros globos taryba kviečia dėmesingai jai pasiruošti.

2021 spalio 7 d. vyks seminaras „Lietuvos etnografinių regionų pažinimo įtraukimas į etnokultūrinį ugdymą”, kuriame etninės kultūros ekspertai dalinsis žiniomis, reikalingomis ruošiantis Olimpiadai. Kviečiami dalyvauti etninės kultūros, dailės, technologijų, lietuvių kalbos, istorijos bei kitų dalykų, neformaliojo švietimo mokytojai.

Seminare bus aptarti Olimpiados tikslai, uždaviniai, supažindinama su Olimpiados užduočių atlikimo sąlygomis ir jų vertinimo ypatumais.

Pranešimuose bus plačiai išskleista ketvirtosios Olimpiados tema – Lietuvos etnografiniai regionai. Etninės kultūros globos tarybos pirmininkė, doc. dr. Dalia Urbanavičienė apžvelgs etnografinių regionų raidą ir bendrąsias ypatybes. Etnomuzikologė prof. dr. Daiva Vyčinienė aptars regioninius tradicinės muzikos ypatumus. Kalbininkė dr. Violeta Meiliūnaitė kalbės apie lietuvių kalbos tarmių ištakas, raidą ir perspektyvas. Tautinio drabužio ekspertė Danutė Keturakienė išskleis Lietuvos etnografinių regionų tautinių kostiumų ypatumus. Lietuvos nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvado kuratorė dr. Loreta Sungailienė kalbės apie šiandien gyvas ir aktualias Lietuvos nematerialaus kultūros paveldo tradicijas.

Seminaro organizatoriai – Etninės kultūros globos taryba ir Kauno tautinės kultūros centras.

Daugiau informacijos – Etninės kultūros globos tarybos svetainėje www.ekgt.lt

EKGT informacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close