Birštonas nuo šiol turės keleivinių laivų prieplauką

Bene dešimtmetį Birštoną pasiekdavo dideli keleiviniai laivai, tačiau jiems pritaikytos prieplaukos čia nebuvo.

MB „Nemuno turas“ vadovai, organizuojantys kruizines, pramogines keliones į Birštoną, šiais metais ėmėsi iniciatyvos įrengti keleiviniams laivams pritaikytą prieplauką: nuo šiol žmonės galės daug patogiau išlipti iš laivo – tiek sunkiai vaikštantys vyresnio amžiaus žmonės, tiek turintys fizinę negalią, keliaujantys su dviračiais ar su mažais vaikais vežimėliuose.

„Svarbiausia, kad prieplauka galės naudotis visi plaukiojantys Nemunu. Jeigu jie norės aplankyti Birštoną – švartuokitės ir naudokitės prieplaukos infrastruktūra, kuri yra nemokama“, – sako prieplauką įrengusios įmonės vadovas Mindaugas Žiedelis.

Pasak M. Žiedelio, investicija į prieplauką Birštone siekia 20 000 eurų. Tikslas – populiarinti laivybą` Nemunu, suteikiant patogaus švartavimosi galimybę.

„Tikiuosi tai bus dar vienas traukos centras atsinaujinančiame ir sparčiai augančiame Birštone“, – sako M. Žiedelis.

Naujoji keleivinė prieplauka unikali – tai metalinės konstrukcijos pontonas, kurio grimzlė tesiekia 30 cm. Ji iš Kauno buvo plukdoma laivu „Algirdas“ net 10 valandų. Pasibaigus sezonui, tuo pačiu keliu pontoninė prieplauka grįš žiemoti į Kauno marių senąją prieplauką.

Naujoji Birštono keleivinė prieplauka yra 24 m ilgio, 8 m pločio (200 kv.m.), keliamoji galia siekia 70 000 kg.

Prieplaukos parengiamieji darbai užtruko 3 mėnesius. Vienu metu prieplauka gali priimti 100 keleivių. Kitiems metams jau suplanuoti kruiziniai maršrutai iš Kauno laivu „Algridas“.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close