Iki šiol Lietuvoje mirė 24 pilnai vakcinuoti žmonės. Kodėl taip nutinka?

Lietuvos statistikos departamentas šią savaitę pradėjo skelbti papildomus duomenis apie mirusius nuo SARS-CoV-2 infekcijos asmenis: skelbiama, kiek iš jų mirė užsikrėtę, praėjus bent 2 sav. po pilno vakcinacijos kurso (kai imunitetas jau turi būti susiformavęs). Tarp beveik trijų tūkstančių nuo COVID-19 šiais metais mirusių asmenų tokių atvejų buvo 24.

Lietuvos statistikos departamentas, kuriam pavesta vykdyti su SARS-CoV-2 infekcija susijusių duomenų analizę, kartu su Sveikatos apsaugos ministerija ir medicinos ekspertais įvertino abiem vakcinos dozėmis imunizuotų mirusių pacientų gretutinių ligų ir diagnozių duomenis. Turimi duomenys leidžia daryti šias išvadas apie minėtus 24 asmenis, kurie mirė nuo COVID-19 po pilnos vakcinacijos:

10 mirusiųjų turėjo labai sunkias imunosupresines būkles (transplantai, limfomos). Esant tokioms būklėms, specifinis vakcinų indukuotas imunitetas susidaro labai sunkiai. Tarp šių asmenų yra ir du iki 65 metų amžiaus mirusieji.

9 buvo itin senyvo amžiaus, sirgo kritinėmis ligomis, dalis jų – palaikomojo gydymo įstaigų pacientai, sergantys terminalinės stadijos onkologinėmis ligomis (end of life situacija).

4 turėjo rimtų patologijų ir ligų, siejamų su itin aukšta mirties nuo COVID-19 rizika.

1 mirusysis neturėjo akivaizdžių medicininių būklių, kurios paaiškintų nepakankamą imuninio atsako susiformavimą: vyresnio amžiaus asmuo, kuriam diagnozuota lengva kardiovaskulinė patologija.

Turimais preliminariais duomenimis, visos Lietuvoje naudojamos vakcinos yra itin efektyvios, siekiant apsaugoti nuo SARS-CoV-2 infekcijos, hospitalizacijos dėl COVID-19 ir mirties nuo COVID-19. Vakcinų efektyvumo bei galimų šalutinių poveikių analizė ir ataskaita yra ruošiama Lietuvos statistikos departamento ir bus skelbiama netolimoje ateityje.

LR SAM

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close