Ruošiuosi įsigyti šunį: ką reikia žinoti apie jo priežiūrą?

Naujo šeimos nario atsiradimas namuose sukelia ne tik didelį džiaugsmą, bet ir ne mažą kiekį rūpesčių. Tam, kad naujasis gyventojas jaustųsi patogiai ir saugiai pasitelkiamos įvairios prekės šunims, kurios praturtina šunyčio kasdienybę.

Kada žinoti, ar tikrai reikia šuns?

Pirmiausiai turite įvertinti faktą, ar namuose kuriuose gyvenate užteks vietos naujam šeimos nariui. Šunį geriausia rinktis, jeigu mėgstate aktyvų laisvalaikį, esate pasiruošę su juo praleisti, kuo daugiau savo laisvo laiko, vedžioti į lauką 3 kartus į dieną (nepaisant netinkamų orų ar švenčių). Taip pat geriausia būtų, kad jūsų bent vienas iš šeimos narių neužtruktų ilgai savo darbuose arba dirbtų iš namų, kadangi šunys sunkiai išgyvena vienatvę.

Šuo yra gyvas padaras, todėl žmonėms, kurie nėra apsisprendę, ar tikrai nori turėti šią atsakomybę, nerekomenduojama įsigyti šuns.

Pagal ką reikia rinktis šunį?

Turite nuspręsti kokio dydžio šuns jums reikia. Jeigu gyvenate bute, rekomenduojama įsigyti mažos arba vidutinės veislės šunį, na, o jeigu gyvenate name ir turite nuosavą kiemą, galite rinktis ir didelės veislės šunis. Gerai apgalvokite, kaip leisite kartu laiką su savo augintiniu – ar eisite į parodas? medžioklę? ar vešitės kartu atostogauti? iškylauti? pabūti mieste?
Taip pat įsivertinkite ir patys save: jeigu esate energingi, mėgstantys aktyvų laisvalaikį, tuomet ir rinkitės tokios veislės šunį, kuris galės kartu su jumis aktyviai leisti laiką. Na, o jeigu esate linkę į pasyvesni ir ramesnį gyvenimo režimą, tuomet jums puikiai tiks šunys, kurie lygiai taip pat norės leisti laiką, kaip ir jūs. Jeigu nemėgstate plaukų, tuomet geriau rinkitės trumpaplaukį šunį, kurie nesišeria. 

Labai svarbu atsižvelgti ir į savo lėšas: jeigu nusprendėte pirkti veislinį šunį, tai yra tik pradžia. Kilmingo šuns (ir nebūtinai kilmingo) išlaikymas kainuoja žymiai daugiau nei gali atrodyti. Skiepai, vitaminai, maistas, kirpyklos, dresūros ir kt. kainuoja nemažus pinigus, todėl turite pagalvoti, ar jums pavyks išlaikyti šunį finansiškai.

Ko reikia, kad būtų sukurta jauki aplinka augintiniui?

Prieš atsivežant šuniuką į naujuosius namus, turite užtikrinti, kad juose būtų ramu ir nebūtų jokių dirgiklių, kurie sukeltų didžiulį triukšmą. Šuo šiuo laikotarpiu patiria stresą, kadangi mato naujus namus, žmonės, jaučia naujus kvapus, todėl kiekvienas pašalinis dirgiklis jam gali tik dar labiau sukelti didesnį diskomfortą. Geriausia prieš paruošti nedidelį kraitelį naujam šeimos nariui t.y. guolis, dubenėlis maistui ir vandeniui, pavadėlis su antkakliu, žaislus ir mažyliams skirto maisto bei skanukų. Kokį maistą įsigyti, reikėtų pasitarti su veisėjais arba veterinarijos klinikos darbuotojais. Na, o svarbiausia, kad mažylį priimtumėte su didžiausia šiluma ir prižadėtumėte jam (ir sau) niekada jo neatskirti nuo šios šeimos.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close