Sportininkus ir šeimas suburs didžiausias šalyje ekstremalus bėgimas su kliūtimis „Alfa Run“

Rugpjūčio 7 d. profesionalius sportininkus ir šeimas su vaikais sukvies jau 8-ą kartą organizuojamos didžiausios Lietuvoje ekstremalaus bėgimo su kliūtimis varžybos „Alfa Run“. Renginys vyks greta Vilniaus, Pamaraziuose. Šiais metais varžybų organizatoriai dalyviams paruošė dar daugiau ekstremalių išbandymų: net 36-ias kliūtis, daug purvo, elektros ir ledo. Taip pat vyks kvalifikacija į pasaulio čempionatą.

Renginys nuo 2021 m. pripažintas atitinkantis visus reikalavimus organizuoti kvalifikacinius bėgimus į ekstremalaus bėgimo (OCR) pasaulio čempionatą. Pirmiems penkiems (vyrų ir moterų kategorijose atskirai), sėkmingai įveikusiems kvalifikaciją, bus suteikta teisė dalyvauti Strattone (JAV) rugsėjį vyksiančiame pasaulio čempionate.

Pasaulio čempionatui intensyviai besiruošiantis „OCR Baltic Warriors“ komandos bendraįkūrėjas, OCR pasaulio vicečempionas Dainius Liutkus kvalifikacijos barjerą įveikė dar 2019 m., kai Londone vykusiame OCR pasaulio čempionate užėmė antrąją vietą. Tačiau drąsiai pripažįsta, kad atvykęs į bėgimą, kaip ir kiekvienose varžybose, sieks pergalės.

Nuosekliai besirengiantis varžyboms sportininkas treniruojasi ištisai: „Per savaitę turiu penkias bėgimo treniruotes po 1–1,5 val., dvi jėgos, vieną technikos treniruotę ir vos vieną laisvą dieną.“

Sportininkas dalinasi, kad šiais metais daug profesionalų atvyks į bėgimą siekdami peržengti kvalifikacijos kartelę ir patekti į rudenį vyksiantį pasaulio čempionatą. Kvalifikacijoje planuoja dalyvauti ir sportininkai iš kitų šalių – laukiama delegacijų iš Latvijos, Italijos.

Iššūkiai skirti visiems: nuo sportininkų iki mėgėjų

Rugpjūčio 7 d. , šeštadienį, dalyvių laukia 5 km ir 10 km trasos su laiko fiksavimu ir be laiko fiksavimo. Visuose iššūkiuose gali dalyvauti ne jaunesni nei 14 metų dalyviai. Renginyje laukiami ir mažieji 5–13 metų dalyviai, kuriems sukurta speciali 1 km su 15 kliūčių trasa.

5 ar 10 km trasas planuojantiems įveikti sporto aistruoliams D. Liutkus pataria neatidėlioti ir pradėti ruoštis jau dabar: „Iki renginio likusios vos 3 savaitės, todėl, jeigu žmogus ruošiasi bėgti 10 km trasą, siūlyčiau pabėgioti jau šiandien. Jeigu išvis nebėgioja – mėginti nubėgti bent 5 km. Papildomai reikėtų atlikti kūno sutvirtinimo pratimus ir jiems skirti bent 10 min. per dieną.“

Renginio organizatoriai – priklausomybės ligų „Alfa“ centro bendruomenė, kurios nariai yra iš priklausomybės gniaužtų ištrūkę žmonės. Kiekvienas dalyvis įsigydamas bilietą prisideda prie centro vykdomos veiklos – pagalbos alkoholizmu ir narkomanija sergantiems asmenims. Renginys ne tik padeda išsilaikyti „Alfa“ centrui, tačiau ir leidžia integruotis reabilitacijos programą baigusiems asmenims, kurie jau nuo pavasario važiuoja į laukus Pamaraziuose ir įrenginėja kliūtis.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close