MOKYKLINIO AMŽIAUS VAIKAMS SVARBU KASMET PASITIKRINTI SVEIKATĄ

little child closing eye with eye test behind

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos ministerijos Kauno departamento specialistai primena, kad mokiniai iki 18 metų ugdymo procese turi dalyvauti tik pasitikrinę sveikatą.

Lietuvos higienos normos HN 21:2017 „Mokykla, vykdanti bendrojo ugdymo programas. Bendrieji sveikatos saugos reikalavimai“ 75 p. reglamentuota, jog mokyklos vadovas turi užtikrinti, kad mokiniai iki 18 metų ugdymo procese dalyvautų tik teisės akto nustatyta tvarka pasitikrinę sveikatą. Šio punkto nuostatos netaikomos ligoninių mokykloms. Profilaktinių sveikatos tikrinimų metu įvertinami augimo ir brendimo pagal amžių ir lytį normatyvai, stebima vaiko psichomotorinė raida, diagnozuojami ankstyvi jos sutrikimai, išsiaiškinami rizikos veiksniai, pateikiamos jų korekcijų rekomendacijos. Vaikų organizme nuolatos vyksta pokyčiai, kuriuos galima stebėti ir palyginti profilaktinių patikrinimų metu. Reguliarūs sveikatos patikrinimai suteikia galimybę ligas diagnozuoti ankstyvoje stadijoje.

Dėl moksleivio sveikatos pažymos reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją įprasta tvarka: iš anksto užsiregistruoti bei atvykti nurodytu laiku. Reikia žinoti, kad dantų būklę turi įvertinti gydytojas odontologas. Rekomenduotina atvykti pas savo šeimos gydytoją jau pasitikrinus dantų būklę. Profilaktinio patikrinimo metu pamatuojamas ūgis, svoris, patikrinama rega, laikysena, išmatuojamas kraujospūdis, esant kokių nors nusiskundimų vaikas siunčiamas pas gydytojus specialistus. Turi būti atlikti kraujo ir šlapimo tyrimai, tačiau jei tokie tyrimai buvo atlikti mažiau nei prieš metus ir nenustatyta pakitimų, tyrimų kartoti nebūtina.

  Patarimai:

 Atsakingai žiūrėkite į vaiko profilaktinį sveikatos patikrinimą, tai gali užkirsti kelią besivystančioms ligoms.

 Reikalaukite, kad būtų atlikti visi reikalingi tyrimai.

 Gavę pažymėjimą pasidomėkite ar visos pažymėjimo grafos yra užpildytos ir ar surašytos rekomendacijos.

 Jei gavote nepilnai užpildytą pažymėjimą ar kilus klausimams, nebijokite klausti bei išsamiai viską išsiaiškinkite, juk tai Jūsų vaiko sveikata.

Primename, kad profilaktinio patikrinimo pažymos galioja visus metus, todėl nebūtina artėjant naujiems mokslo metams visiems vaikams tikrintis sveikatos.

NVSC

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close