Atgaiva sielai – „Lietuviškų romansų vainikas“

????????????????????????????????????

Staiga, visai netikėtai, suplyšta tyla ir medžių viršūnėmis, žolynų stiebeliais nuskamba, nuvilnija, nubėga jautrių pianistės pirštų iš juodų ir baltų klavišų nelaisvės išvaduotos natos, mikrofonas paleidžia į vaiskią dieną skristi poeziją, prie jo prisijungia kitas mikrofonas ir pilnomis rieškučiomis beria, beria ir beria į pievą, į pušyną, į dangų soprano skambesį ir romanso nostalgiją. Taip ateina visa apimanti atgaiva sielai…

Alinanti kaitra atgaivos kūnui verčia ieškoti medžių paunksnėse, paupiuose, paežeriuose, net mažiausiuose pavėsėliuose: vasara, rodos, ruošiasi Tokijo olimpiadai ir treniruojasi įveikti visus iki šiol pasiektus karščio rekordus. Menką atokvėpį suteikia net naktis.

Bet atgaiva pavargusiam kūnui ateina – su šalto vandens gurkšniu, vakaro vėsa, lietaus gaiva. O kaip atgaivinti pavargusią sielą? Pavargusią po ligotos bemiegės nakties, vienišos, niekieno neaplankytos dienos. Pavargusią nuo alinančio darbo slaugant, padedant, atjaučiant, nuraminant, išlydint… Kur, kokiame pavėsyje rasti atgaivą sielai?!

Birželio 29-ąją VšĮ Prienų ligoninės ir Jiezno PSPC Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriaus darbuotojams ir pacientams atgaivą sielai padovanojo aktorė Virginija Kochanskytė, pianistė Edita Zizaitė, dainininkė Giedrė Zeicaitė. Menininkės atliko kamerinį muzikinį spektaklį „Lietuviškų romansų vainikas“. Žiūrovai ir klausytojai – kai kurie iš jų net ir gulėdami ligoninių lovose pro atvirus palatų langus – mėgavosi Lietuvos romansų karaliaus Aleksandro Kačanausko kūriniais, Juozo Naujalio, Juozo Tallat-Kelpšos, Algimanto Raudonikio, Algimanto Bražinsko romansais, svajinga Balio Dvariono fortepijonine muzika, palengva apgaubusia tarpukario Lietuvos laikinosios sostinės meno salonų gyvenimo atspindžiais, pasakojamomis istorijomis apie meninės bohemos nuotykius, šėliones, nusivylimus, svajones. Legendinių asmenybių – Maironio, Kazio Binkio, Juozo Tumo-Vaižganto, Jono Aisčio, Bernardo Brazdžionio, Vytauto Mačernio, Salomėjos Nėries, Justino Marcinkevičiaus – žinomi ir nežinomi portretų štrichai ryškėjo per amžininkų prisiminimus bei jų pačių gyvenimo geismo kupiną kūrybą.

Tądien kiekvienam, radusiam laiko trumpam susitikimui su poezija ir muzika, „Lietuviškų romansų vainikas“ tapo emocijomis spindinti, jausmais žaižaruojanti atgaivos sielai versmė, iš kurios galima rieškučiomis semtis vilties, tikėjimo ir meilės.

Kamerinis muzikinis spektaklis „Lietuviškų romansų vainikas“ (idėja, scenarijus, režisūra Virginijos Kochanskytės) Jiezno PSPC ir VšĮ Prienų ligoninės Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuose atliktas įgyvendinant Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos projektą „Atgaiva sielai“.

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Prienų rajono savivaldybė.

Dalia Bredelienė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close