Pažintis su pirmosiomis emocijomis pavyko!

Liepos pirmąją Birštono viešoji biblioteka kvietė šeimas į projekto „Kūrybiniai susitikimai po liepa“, kurį remia Lietuvos kultūros taryba bei Birštono savivaldybė, renginį.

Džiaugiamės, kad mažylius auginančios šeimos gausiai susirinko į edukaciją „Mano pirmosios emocijos“, kurią vedė dailininkė, iliustratorė, žurnalo mažyliams „Kutis“ redaktorė Jurgita Juškaitė-Jakaitienė. Juk pirmosios emocijos yra pagrindas, padedantis augant pažinti ir atskirti didėjantį emocijų spektrą. Gebėjimas sąmoningai suvokti kitų emocijas, įvardinti savas – labai svarbus sklandžios komunikacijos su savimi ir aplinka veiksnys. Emocijų pažinimas svarbus ir tuo, kad išmokę įvardyti, ką jaučiame, galime mokytis kontroliuoti emocijų raišką.

Anksčiausiai atėjusias šeimas džiugino ant grindinio išpiešti veidukai, kuriuos vaikai galėjo spalvinti kreidelėmis. Prasidėjus renginiui ir išdalinus paruoštą medžiagą, J. Juškaitė-Jakaitienė žaismingai papasakojo mažiesiems apie emocijas, pakvietė jas atpažinti ir klijuoti emocijų lipdukus į jiems skirtas vietas. Ypač spalvingas susitikimas buvo kupinas švelnių balselių šnabždesio, juoko, nuoširdžių šypsenų, mažų pirštukų čežėjimo klijuojant lipdukus ir jaukaus šurmulio diskutuojant su mamomis ir močiutėmis, kurią emociją kuriam veidukui priskirti.

Vasara dar tik įsibėgėja. Liepos mėnesį laukia dar du susitikimai: liepos 20 d., antradienį, 17.30 val. užburs „Vėjų teatro“ teatralizuotas koncertas „Apie žuvis, ausis ir mamą“ pagal M. Marcinkevičiaus knygą „Maži eilėraščiai mažiems“, o liepos 29 d., ketvirtadienį, 17.30 val. pasakišką nuotaiką skleis aktorė, „Šilkaus pupa“ įkūrėja Kristina Savickytė-Damanskienė kūrybinėse dirbtuvėse „Pasaka su uodega“.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close