Respublikinis Jaunųjų maltiečių sąskrydis DEK, ŠVIESK IR NEUŽGESK!

 „Kaip toli siekia mažytės žvakės šviesa! Lygiai taip šviečia geri darbai pavargusiam pasauly“ (V. Šekspyras).

  Šiais žodžiais birželio 26 d. Prienų „Ąžuolo“ progimnazijoje prasidėjo 24-asis Jaunųjų maltiečių sąskrydis, kurį organizavo Prienų Jaunųjų maltiečių skyrius. Po ilgo karantino periodo truputį pagerėjusi situacija leido jaunimui gyvai susitikti, patirti bendrystės džiaugsmą.

  Į Prienų „Ąžuolo“ progimnaziją atvyko JM savanoriai iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių: Skuodo, Kartenos, Vilniaus, Kelmės, Kvėdarnos…

  Sąskrydžio atidaryme nuskambėjo Jaunųjų maltiečių himnas. Pasveikinti dalyvių atvyko Prienų savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas, Maltos ordino pagalbos tarnybos generalinė sekretorė Dalia Kedavičienė, parapijos klebonas Vaidotas Labašauskas.

  Prienų Jaunųjų maltiečių grupė ruošdamasi šiam renginiui nuoširdžiai stengėsi susitelkti rimtiems ir atsakingiems darbams – parengti sąskrydžio programą, sugalvoti prasmingas ir įdomias dalyviams neišdildomą įspūdį paliksiančias veiklas.

  Pirmąją sąskrydžio dieną buvo surengtas žygis pėsčiųjų taku Prienai–Birštonas su sportinėmis užduotimis. Vyko etnografinis vakaras, atskiros maltiečių grupės parengė ir atliko meninę programą. Vakarą užbaigė jaunimo diskoteka.

  Antrąją dieną dalyviai pradėjo šv. Mišiomis, kurios buvo aukojamos už maltiečius. Vyko socialinės veiklos. Savanoriai, pasiskirstę grupėmis, nuveikė daug gražių ir prasmingų darbų. Jie Prienų globos namuose kartu su gyventojais tvarkė ir atnaujino Kneipo takelį, padėjo atlikti buitinius darbus keliose sodybose šalia Jiezno, dviem močiutėms išvalė butų langus ir padėjo apsitvarkyti. Dar viena maltiečių grupė valė patalpas naujame Jiezno slaugos ligoninės skyriuje.

  Abi sąskrydžio dienos praėjo akimirksniu. Veiklų įvairovė leido atsiskleisti ir dar kartą įrodė, kad jaunieji maltiečiai moka draugiškai bendrauti, yra veiklūs ir kūrybingi, širdyje puoselėja atjautą ir pagalbą silpnesniesiems, geba ir linksmintis, ir atsakingai dirbti.

  Sąskrydžio uždarymo metu nuskambėjo palinkėjimas – „Nebijokite būti kitokie, nebijokite išsiskirti iš savo bendraamžių. Šiame laikmetyje tuos, kurie rūpinasi kitais, užsiima savanoryste, daug kas laiko kvaileliais. Tegul…

O jūs darykite gerumo darbus ir nebijokite būti savimi!“

  „Mes atėjome į pasaulį ne tam, kad vegetuotume, ne tam, kad snaustume patogiai įsirangę ant sofos, bet tam, kad paliktume pėdsaką“ (Popiežius Pranciškus).

Prienų Jaunųjų maltiečių grupės vadovė Lina Suchorukovienė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close