Prienų bendruomenė vykdo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pagal priemonę „nevyriausybinių organizacijų, dirbančių šeimos gerovės srityje ir teikiančių įvairiapuses paslaugas šeimai, tėvų atsakomybei stiprinti ir pozityviai tėvystei plėtoti veiklos projektai“ projektą „Savarankiškos ir gyvybingos šeimos link“.

           Šio projekto tikslas – visaverčio šeimos funkcionavimo skatinimas, sudarant sąlygas šeimų savitarpio pagalbai ir telkimuisi. Gauta finansavimo suma 2021-iems metams – 6000 eur.

               2021 metų projekto veikla pradėta savanorių mokymais. Džiugu, jog entuziastingai, nuotoliniu būdu mokymuose dalyvavo 6 savanoriai. Dalyviai mokėsi tinkamai vertinti save, kitą ir aplinką, empatiškai pažvelgti į klientų situaciją, mokėsi aktyviai klausytis, klausti ir tinkamai reflektuoti, atpažinti savo ir kitų baimes, nepasitikėjimą, susikaustymą, neryžtingumą bei juos valdyti. Atlikdami praktines užduotis taikė savanorystės ir socialinio darbo principus, pagilino specialiąsias žinias, kurios būtinos, kad mentorystės proceso turinys būtų artimas tikslinei grupei.

Mokymų metu formavo ir įvaldė komandinio darbo įgūdžius, kad galėtų dirbti „vienos valties“ principu.

            Vykdant šį projektą bus teikiama „šeimos įgalinimo“ paslaugą, kai kompleksiškai dirbama tiek su vaiku, tiek su jo šeima, siekiant suteikti tėvams ir kitiems šeimos nariams žinių ir supratimo, kurie įkvėps pasitikėjimo savo jėgomis ir noro keisti esamą šeimos situaciją, stiprina tėvų autoritetą bei tėvų ir vaikų pasitikėjimą vienas kitais.

Tad kviečiame šeimas į grupinius pozityvios tėvystės įgūdžių užsiėmimus, individualias ar grupines šeimos narių konsultacijas, meno terapijos užsiėmimus, kurių metu profesionalių lektorių bei apmokytų savanorių naudojamų metodų ir būdų visuma sukurs sąlygas grąžinti tėvų autoritetą ir mokys juos kurti konstruktyvų ryšį su vaikais.

              Laukiame Jūsų Prienų bendruomenės vaikų dienos užimtumo centre (Statybininkų g. 4, Prienai) darbo dienomis 13-17 val. arba kreipkitės el.p prienubendruomene@gmail.com, tel. 861821892.

Projekto vadovė Vilma Bražukaitienė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close