Užburiantys Vokietijos paplūdimiai, kuriuos galima pasiekti vos per naktį

Svajodami ir planuodami atostogas balto smėlio paplūdimiuose, kuriuos skalauja šilta turkio spalvos jūra, apie Vokietiją greičiausiai nepagalvojame. Nors Baltijos ir Šiaurės jūros keliautojams neatrodo tokios patrauklios kaip Viduržemio ar Adrijos, tačiau, iš tikrųjų, Vokietijoje gausu nuostabių pakrančių ir smėlėtų paplūdimių, kuriuose netrūksta saulės, ramybės ar linksmai šurmuliuojančių poilsiautojų. Kviečiame susipažinti su geriausiais Vokietijos paplūdimiais ir atrasti rojų mūsų kaimynystėje.

Rojus Riugene

Riugenas yra didžiausia Vokietijos sala, kurią juosia daugybė puikių paplūdimių. Šis kurortas ilgus dešimtmečius buvo populiarus dėl išskirtinės turkio spalvos jūros, baltos kreidos uolų, senųjų buko miškų ir, žinoma, puikių baltojo smėlio paplūdimių. Per metus Riugene saulė vidutiniškai šviečia 1800 valandų, todėl tai yra viena iš šilčiausių ir labiausiai saulėtų Vokietijos vietų. Iš 60 km ilgio smėlėtų krantų Binzo miesto paplūdimys yra vienas žinomiausių šalyje. Šis kurortinis miestas pasižymi nuostabiu istoriniu žavesiu, kuriame maloniai nuteikia medžiais apsodinti bulvarai ir nostalgiški senoviniai namai.

Riugeno Binzo ir Sellino miestuose rasite promenadas, prieplaukas ir pajūrio kurortus, viešbučius. Kai kurios kurortinės poilsiavietės įsikūrė ir vis dar tebegyvuoja net nuo 1800 m. Salos pietuose esančiuose miestuose Baabe ir Göhren taip pat galite atrasti promenadas, kurios kartu su ramiais vandenimis idealiai tinka šeimos atostogoms. Bene geriausias paplūdimys norintiems pajausti salos tikrąjį grožį yra Prora su itin ilgomis besidriekiančiomis smulkaus smėlio pakrantėmis.

Sylto sala

Sylto sala yra šiauriausia Vokietijos sala, kuri kartais yra vadinama Šiaurės jūros karaliene. Ši sala turi beveik 40 km švaraus smėlio paplūdimių. Vienas tokių – Westerland, kurį galima aplankyti vakarinėje salos dalyje. Nepakartojamo grožio Syltas kartais sulyginamas su Monaku ar Kanais, kadangi čia atvyksta atsipalaiduoti turtingi ir garsūs žmonės. Vos atvykus į salą iškart sužavi balto smėlio, laukiniai paplūdimiai ir raudonos, Marso kanjonus primenančios uolos bei įspūdingiausi saulėlydžiai Vokietijoje. Tai vieta, kurioje pasijausite lyg atsidūrę kitoje planetoje.

Syltas, kuris yra iškilęs UNESCO pasaulio paveldo sąraše esančios Vado jūros viduryje, turi ką pasiūlyti kiekvienam keliautojui: besikeičiančias smėlio kopas, gerą savijautą, vandens sportus, pulsuojantį naktinį gyvenimą, išskirtinę virtuvę, gamtos draustinius, dviračių ir pėsčiųjų takus, golfo aikštynus, daugybę kitų veiklų ir svarbiausia, beveik pusšimtį kilometrų besitęsiantį paplūdimį. Tarp keliautojų patys populiariausi šio paplūdimio kurortai yra Morsum, Keitum, Hörnum, Kampen, Rantum ir List.

Ahlbeck paplūdimys Usedomo saloje

Pasiilgusieji saulės turėtų nepraleisti progos aplankyti Baltijos jūroje esančioje Usedomo saloje, padalytoje tarp Vokietijos ir Lenkijos. Ji – ideali vasaros kryptis. Ši sala ir paplūdimys garsėja ne tik dažnai šviečiančia ir šildančia saule, bet ir „dainuojančiu smėliu“. Esant tinkamoms vėjo sąlygoms, smulkūs smėlio grūdeliai pradeda trintis ir taip sukuria vaiduoklišką girgždančių keistų garsų simfoniją. Kadaise sala buvo populiari savaitgalių praleidimo vieta Vokietijos imperatoriams ir monarchams, todėl atvykus į Usedomą galima pajusti tvyrančią senovės prabangą. Ahlbeckas išsaugojo šį jausmą, kadangi daugybė vietų tokių kaip prieplauka, kavinės, promenados primena senuosius Vokietijos imperatoriškuosius laikus.

„Saulėtąja sala“ pramintas Usedomas turi beveik 50 kilometrų besitęsiančią smėlėtą pakrantę, o ant jūros kranto įsikūrę pajūrio dvarai ir viešbučiai kviečia keliautojus apsilankyti ir pasigrožėti nuostabiais vaizdais. Ahlbecko paplūdimio pagrindinis akcentas – ilgi smėlio ruožai ir nesibaigianti galybė iš vytelių pintų paplūdimio kėdžių, vadinamų Strandkörbe (Vokietijoje populiari paplūdimio kėdė).Lankytojai gali mėgautis saulės šiluma arba užsiimti įvairiomis laisvalaikio veiklomis, pradedant pasivažinėjimais dviračiais, jodinėjimu ar baigiant terminėmis SPA procedūromis. Nors ramūs, saulės nutvieksti paplūdimiai užburia poilsiautojus ir kviečia tyrinėti unikalų kraštovaizdį, mėgstantieji aktyvesnes pramogas nepasiges ir puikių muzikos festivalių.

Langeoog ir Lubmin paplūdimiai

Tarp salų, besiribojančių su šiaurės vakarų Vokietijos pakrante, Langeoogas išsiskiria kaip viena įdomiausių ir gražiausių. Automobiliai saloje draudžiami, todėl ten atvykti galima tik dviračiais, arklių traukiamais vežimais arba labai trumpa geležinkelio linija tarp uosto ir pagrindinio salos miesto. Tai unikali ir vaizdinga vieta, kurioje galima ilsėtis dideliame balto smėlio paplūdimyje, džiaugtis švelniu klimatu, gaiviu jūros vėjeliu, impozantiškomis kopomis, o akis linksmintų spalvingos, pintos vokiškos paplūdimio kėdės bei įvairiausios parduotuvėlės. Visa tai daro Langeeog idealią vietą ramioms, atpalaiduojančioms atostogoms.

Būtina paminėti, jog Vokietijoje yra paplitusi nudistų kultūra! Lubmino nudistų paplūdimyje galėsite atsipalaiduoti ir nebijoti nusivilkti visus savo rūbus ir džiaugtis lygiu kūno įdegiu. Be to, Lubmino kurorto paplūdimiai, iš tiesų, yra labai gražūs, kadangi jose atsiveria nuostabus uolų ir vešlių pušynų kraštovaizdis. Nenorintys gulinėti saulėtose pakrantėse bei ieškantieji aktyvių pramogų galės drąsiai leistis į žygius, jodinėti, bėgioti, mėgautis vandens sportu ir net leistis į ekstremalią žvejybą. Būtent Lubminas yra mėgstamiausias vietinių gyventojų, kurie vyksta atostogauti į šį miestą ištisus metus.

Keliauti į kurortus tik keltu

Keltu į Vokietiją plaukti galima reisu iš Klaipėdos į Kylį. Atplaukę į Kylį, vos per 2,5 val. kelionės automobiliu pasieksite Syltą ir Lubminą, o per 3 val. keliaudami nuo uosto pasieksite Usedomą ir Riugeną. Tik kelionė į Langeoogą užtruks ilgiausiai, kadangi automobiliai į salą neįleidžiami, todėl keliauti tektų keltu ar traukiniu apie 6-7 val. „Klaipėda – Kylis itin patogi kryptis, nes nuo Kylio uosto lengva pasiekti ne tik Vokietijos kurortus, tačiau net ir visą Vakarų Europą“, – teigia DFDS komunikacijos vadovas Vaidas Klumbys ir priduria, jog žmonės, norintys atostogauti, vis dažniau pasirenka galimybę kartu su automobiliu plaukti keltu į Kylį taip siekdami išvengti ilgos ir varginančios kelionės per Lenkiją.

Pasak Vaido Klumbio, vykstant į poilsinę kelionę, atostogautojams labai svarbi visiška laisvė, patogumas, galimybė keliauti savo ritmu, todėl vis populiaresnės yra kelionės automobiliu. „Norėdami automobiliu be rūpesčių pasiekti Vokietiją, atsipalaiduoti ir mėgautis pačia kelione verta sutrumpinti kelionę ir plaukti keltu. Kelte keleiviai gali mėgautis aukščiausios klasės restorano patiekalais, laiką leisti laivo denyje, užsiimti smagiomis veiklomis su vaikais. Patogiai įrengtose kajutėse galima išsimiegoti, pailsėti ir leistis į atostogų nuotykius kupiniems jėgų“, – pasakoja V. Klumbys.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close