Gedulo ir vilties dieną – pagarba tremtiniams

Birželio 14-ąją, minint Gedulo ir vilties dieną, Lietuvos gyventojų didžiųjų netekčių ir pasipriešinimo okupacijoms 80-metį, renginiai prasidėjo visuotine tylos minute.

Visi, kad ir kur buvome, kad ir ką darėme, nukentėjusiuosius nuo tremties ir kalinimų prisiminėme ir tylos minute pagerbėme likus minutei iki vidurdienio. Norintieji tą galėjo padaryti ir žydų sušaudymo vietoje Prienuose. Pagal lietuviškas tradicijas negrįžusiųjų iš tremties ir žuvusiųjų nuo okupantų rankų atminimui buvo padėta gėlių ir uždegtos žvakutės.

Jau šeštą kartą buvo surengta visuotinė atminties akcija „Ištark, išgirsk, išsaugok“. Šiais metais akcija vyko dviem būdais: virtualiai ir Vilniuje gyvai.Virtualioje akcijoje dalyvavo ir Prienų KLC kolektyvo atstovai. Skaitovai buvo tiesiogiai transliuojami www.birzelio14.lt žiniasklaidos priemonėse bei MISIJA SIBIRAS socialiniuose tinkluose. Visą parą trukusios akcijos metu buvo perskaityti daugiau nei 40 tūkstančių tremtinių bei politinių kalinių vardai ir likimai.

Tremtys buvo prisimintos ir šv. Mišių Prienų Kristaus Apsireiškimo bažnyčioje metu. Klebonas Vaidotas Labašauskas kvietė prisiminti tūkstančius negrįžusiųjų iš tremties – gavusių bilietą į vieną pusę, kovojusius už laisvę, ragino nepamiršti, kad kova už vertybes ir laisvę tęsiasi, kad turime stengtis, jog panaši istorija nepasikartotų.

Po Mišių buvo surengta muzikinė-poetinė kompozicija „Mylėti ir gyventi sugrįžom“, pilna pagarbos ir dėkingumo tremtiniams. Tremtinių dainas dainavo, eilėraščius ir atsiminimus skaitė Prienų KLC vokalinė grupė „Aksomas“ ir mėgėjų teatras „Langas“.

Renginio metu buvo padėta gėlių prie paminklo Tauro apygardos Geležinio Vilko ir Dainavos apygardos Dzūkų rinktinių partizanų atminimui.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close