Šeštadienį abiturientai ir ankstesniųjų metų absolventai laikė valstybinį anglų kalbos egzaminą.

Lietuvoje jį laikė apie 17 000 abiturientų. Mūsų rajone šį egzaminą laikyti buvo užsiregistravę 128 abiturientai iš „Žiburio“, Veiverių, Jiezno, Birštono gimnazijų, Stakliškių „Revuonos“ vidurinių bei Balbieriškio Mykolo Jeronimo Krupavičiaus žemės ūkio mokyklos. Kaip teigė švietimo skyriaus specialistė Laimutė Jančiukienė, egzaminas, trukęs 3,5 val., vyko sklandžiai. Po egzamino kalbinti abiturientai sakė, kad užduotys nebuvo labai sunkios. Kiek sunkesnė, daugiau laiko reikalaujanti buvo rašymo užduotis: reikėjo parašyti laišką apie mėgstamos grupės koncertą bei parašyti esė tema „Visuomenės informavimo priemonės šiandien turi didžiausią įtaką mūsų gyvenimo būdui“. Buvo abiturientų, kurie užduotis atliko anksčiau nustatyto laiko.

Pagrindinė egzaminų sesija truks apie mėnesį.

Kitą – lietuvių kalbos valstybinį egzaminą abiturientai laikys birželio 3 d.

Pagrindinės sesijos valstybinių brandos egzaminų rezultatus planuojama paskelbti iki liepos 12 d.

Daugelį abiturientų tėvų stebina, kad anglų kalbos egzaminas laikomas dar nepasibaigus mokslo metams – dvyliktokams visą praėjusią savaitę vyko kitų dalykų pamokos. Išvakarėse kai kuriose mokyklose vyko paskutinis skambutis.

Naujoji Nacionalinio egzaminų centro (NEC) direktorė Saulė Vingelienė teigė, kad tokį egzaminų tvarkaraštį švietimo ir mokslo ministras patvirtino dar praėjusių metų lapkritį. Pasak S. Vingelienės, tvarkaraščio projektas suderintas su suinteresuotomis šalimis. Mokyklos, mokytojai, mokiniai ir jų tėvai turėjo galimybę teikti pastabas bei siūlymus dėl tvarkaraščio projekto.

„Naujojo Gėlupio“ informacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close