Bibliotekoje birželis – ne tik vasaros pradžia: pradedami įgyvendinti LKT iš dalies finansuojami kultūrinių renginių projektai

Birželis atvėrė vasaros duris – užplūdo šiluma, saulė, dangaus žydrynė ir noras ištrūkti iš karantino ir virtualios erdvės į tikrą, visais pojūčiais patiriamą pasaulį. Prienų Justino Marcinkevičiaus viešoji biblioteka šį malonų vasaros laiką pasitinka su dovanomis savo ištikimiems skaitytojams ir bibliotekos organizuojamų renginių lankytojams – startuoja 3 Lietuvos kultūros tarybos ir Prienų rajono savivaldybės lėšomis iš dalies finansuojami tęstiniai projektai patiems įvairiausiems kultūrinių renginių lankytojų skoniams bei kultūrinėms patirtims: „Gurmanų restoranas. Dienos pietūs: šviežia knyga“, „Literatūrinės dirbtuvės. Laisvai, linksmai ir kūrybingai“, „Atgaiva sielai“.

Po ilgai trukusio karantino „Literatūrinės dirbtuvės. Laisvai, linksmai ir kūrybingai“ kviečia patirti nuotykį bibliotekoje, kur vėl, laikydamiesi visų saugumo reikalavimų, gali susirinkti ir mažiausieji, ir jau paaugę jaunieji bibliotekos skaitytojai. 2019 m. Vaikų literatūros skyriuje literatūrinėse dirbtuvėse įvyko 9 edukaciniai kūrybiniai užsiėmimai su profesionaliais knygų kūrėjais, dalyvavo 421 mokinys iš Prienų miesto ir rajono mokyklų, Prienų r. sav. socialinių paslaugų centro Vaikų dienos centro „Pienės pūkas“. Literatūrines dirbtuves ikimokyklinio, priešmokyklinio amžiaus vaikams ir 1–12 kl. mokiniams vedė profesionalūs vaikų, paauglių ir jaunimo knygų kūrėjai rašytojai Tomas Dirgėla, Ramunė Savickytė, Ilona Ežerinytė, Justinas Žilinskas, Rebeka Una, Sandra Bernotaitė, dailininkė ir rašytoja Sigute Ach, dailininkė Aušra Kiudulaitė, rašytoja Jurga Vilė su dailininke Lina Itagaki. 2021 m. birželio–gruodžio mėnesiais vėl bus surengtos 9 kūrybinės dirbtuvės: ikimokyklinio amžiaus vaikams užsiėmimą „Linksmai, laisvai ir kūrybingai“ ves Šarūnė Baltrušaitienė, pradinukams ir penktokams bus skirtas susitikimas su dailininke ir rašytoja Sigute Ach. 5–8 kl. mokiniai susitiks su rašytoja ir gide Rūta Norkūne. 14–16 m. paauglius pokalbio apie paauglių knygas pakvies žinoma knygų paaugliams „Eksperimentas gyventi“, „Ir vienąkart, Riči“ autorė rašytoja Daina Opolskaitė. 9–12 kl. mokiniams bus skirtos kūrybinio rašymo literatūrinės dirbtuvės su rašytoja Igne Zarambaite. Jaunieji skaitytojai turės galimybę susitikti su aktoriumi, populiaraus žaidimo „GalvOk“ vedėju Andriumi Žurausku.

Pirmasis Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos įgyvendinamų projektų renginys jau įvyko ir atvėrė „Literatūrinių dirbtuvių „Laisvai, linksmai ir kūrybingai“ duris. Birželio 7 d. į Vaikų literatūros skyrių po ilgos pertraukos sugužėjo „Ąžuolo“ progimnazijos antrokai (mokytoja Rima Lyberienė). Vaikai, karantino metu tik kompiuterių ekranuose susitikinėję su draugais ir mokytojais, tik monitoriuje stebėję įvairius jiems skirtus renginius ar edukacinius užsiėmimus, džiugiai sutiko į „gyvą“ susitikimą atvykusią viešnią, vaikų ir jaunimo knygų autorę, rašytoją, iliustruotoją, dizainerę Kotryną Zilinskienę (Zylę). Vaikų mielai skaitomų knygelių autorė antrokams ne tik papasakojo apie naujausią savo knygą „Siela sumuštinių dėžutėje“, bet ir kalbėjosi su jai apie knygų kūrimą apskritai ir kitus įdomius dalykus. Gyvas, ne kompiuterio ausinėse skambėjęs pokalbis visus įtraukė, užliejo bendravimo malonumu, uždegė norą vėl ir vėl praverti bibliotekos duris, susitikti su įdomiu žmogumi. O susitikimų su įdomiais žmonėmis ir dar neperskaitytomis knygomis šią vasarą tikrai bus daug, visiems – ir mažiems, ir dideliems, ir liūdintiems, ir linksmiems.

„Gurmanų restorane“ literatūros gerbėjai 2019 m. jau turėjo galimybę „paragauti“ Kęstučio Navako, Mariaus Buroko, Liutauro Degėsio, kraštiečio Gintauto Dabrišiaus knygų, susitikti su kunigu Algirdu Toliatu, natūralios medicinos centro įkūrėja Jelena Tulčina, rašytojomis Irena Buivydaite-Kupčinskiene, Gina Viliūne ir Jolita Herlyn, aktoriumi Mariumi Repšiu. Vėl duris atveriantis „Gurmanų restoranas“ bibliotekoje lankytojams „Dienos pietų“ šiemet pasiūlys „šviežių“ knygų ir susitikimų su rašytojais Rimantu Kmita, Renata Šerelyte, Alvydu Šlepiku. Gasparo Aleksos, Herkaus Kunčiaus romanus „Baik cirkus, Cvirka!“, „Geležinė Stalino pirštinė“ „ragausime“ kartu su rašytoju ir leidėju Viktoru Rudžiansku, literatūros kritiku Ramūnu Čičeliu. Poezijos ir muzikos vakare „Jauni ir talentingi“ dalyvaus jaunieji poetai Greta Ambrazaitė, Mantas Balakauskas, Simonas Bernotas, Ieva Toleikytė. Susitiksime su kraštiečiais kūrėjais Aldona Ruseckaite ir Gintautu Dabrišiumi. Dainuojamosios poezijos gurmanams bus skirtas vakaras su bardu Vygantu Kazlausku ir poetu Vainiumi Baku. Brandūs skaitytojai, ieškantys dvasios ramybės ir atgaivos, susitiks su aktore, knygų serijos „Ko nematė žiūrovas“ autore Nijole Narmontaite. Pirmasis projekto renginys į susitikimą su rašytoju Herkumi Kunčiumi bibliotekos lankytojus pakvies liepos 1 d.

Tęsiamas projektas „Atgaiva sielai“. Biblioteka kultūrinius renginius ir šiemet organizuos senyvo amžiaus, vienišiems, neįgaliems, socialinę atskirtį patiriantiems žmonėms, gyvenantiems Prienų, Jiezno, Balbieriškio ir Veiverių PSPC Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuose bei Šilavoto, Balbieriškio ir Rumšiškių (Kaišiadorių r.) senelių globos namuose. 2020 m. šiose gydymo ir socialinių paslaugų įstaigose buvo atliktos 7 literatūrinės-muzikinės programos. Bibliotekos ir profesionalių menininkų organizuotuose koncertuose dalyvavo 53 slaugos ir palaikomojo gydymo skyrių pacientai, 83 senelių globos namų gyventojai, 52 gydymo ir socialių paslaugų įstaigų darbuotojai ir personalas. Vyko susitikimai su aktoriais Dalia Rasa Jankauskaite, Petru Venslovu, Olita Dautartaite, Virgiu Bortkevičiumi, Pijumi Ganusausku, muzikantais Vytautu Labučiu, Gyčiu Ambrazevičiumi ir grupe, poetu Vytautu V. Landsbergiu. Pirmieji 2021 m. projekto „Atgaiva sielai“ renginiai prasidės jau birželio 29 d.: VšĮ Prienų ligonės Slaugos ir palaikomojo gydymo bei Jiezno PSPC Slaugos ir palaikomojo gydymo skyrių pacientams bei darbuotojams bus parodytas kamerinis muzikinis spektaklis „Lietuviškų romansų vainikas“ (aktorė Virginija Kochanskytė, dainininkė Giedrė Zeicaitė ir pianistė Edita Zizaitė). Vėliau Slaugos skyrius, Senelių globos namus aplankys literatūrinių-muzikinių programų „Ir meilė liks širdy“, „Iškiliausia dramaturgija aktorių lūpomis“, „Premjerinių spektaklių dramaturgija“ atlikėjai dainininkė (sopranas) Judita Leitaitė, pianistė Audronė Juozauskaitė, Nacionalinio Kauno dramos teatro aktoriai, savo koncertines programas pristatys Jiezno kultūros ir laisvalaikio centro vokalinis retro ansamblis, grupė „Baltos varnos“.

Įgyvendinamų projektų „Gurmanų restoranas. Dienos pietūs: šviežia knyga“, „Literatūrinės dirbtuvės. Laisvai, linksmai ir kūrybingai“, „Atgaiva sielai“ renginių kalendorių sekite Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje, interneto svetainėje https://www.prienubiblioteka.lt/, rajono žiniasklaidoje.

Projektus iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Prienų rajono savivaldybė.

Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos informacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close