Šventinis savaitgalis Birštone – pramogos ant žemės, vandenyje ir ore

Birželio 11–13 d. Birštonas atidaro vasaros sezoną ir kviečia į šventinio savaitgalio renginius. Tradicine tapusi kurorto šventė šiais metais svečius pasitiks šūkiu „Renkuosi Birštoną“ ir pasiūlys turiningą programą visai šeimai. Birštonas, šiemet minintis 175-ąjį jubiliejų, kvies rinktis kultūrines, sportines ir muzikines veiklas po atviru dangumi – atsižvelgiant į pandeminę situaciją, atsisakyta mugės, didelių susibūrimų. Šventinį savaitgalį kurorto dangų papuoš 30 spalvingų oro balionų – birželio 10–13 dienomis čia vyks Lietuvos karšto oro balionų XXIX čempionatas „Birštono taurė 2021“. Vandens sporto entuziastų lauks įspūdingos vandens motociklų lenktynės Nemune – į Birštoną grįžta Lietuvos vandens motociklų čempionatas.

„Birštonas yra pasirengęs svečius priimti visus metus – kiekvieno sezono metu čia galima džiaugtis sveikatinimo paslaugų gausa, kokybiško poilsio galimybe, pramogomis. Vis dėlto šventinis savaitgalis yra ypatingas – jo metu kurortas suskamba naujai, nušvinta kitomis spalvomis ir skelbia apie vasaros sezono pradžią“, – teigia Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė.

Pasak merės, Birštoną rinktis verta ir dėl nuolat plečiamų apgyvendinimo, maitinimo ir kitų paslaugų. „Galime pasidžiaugti pirmojo išmanaus, „tūkstantmečio“ kartai skirto viešbučio „Esė“ atidarymu, šią vasarą duris atversiančiu Sporto ir sveikatingumo centru, naujomis maitinimo vietomis viduje ir po atviru dangumi“, – į augantį kurortą kviečia N. Dirginčienė.

Pramogos ant žemės: sportas, kultūra ir muzika

Šventinį savaitgalį kurorto svečių lauks ne tik poilsis, bet ir aktyvios veiklos – šeštadienio rytą pradėti žvaliai padės rytinė mankšta „Judam kartu“, teniso mėgėjų lauks vasaros sezono atidarymo turnyras „Tenisonamai.lt“ dvejetų taurei laimėti, petankės entuziastus jėgas išbandyti kvies dvejetų turnyras Birštono taurei laimėti, taip pat vyks Vaikų-jaunių futbolo turnyras.

Pasiilgę kultūrinių pramogų liks maloniai nustebinti – Kultūros centre bus galima susipažinti su nauja paroda „Lietuvos spaudos fotografija 2021“, o Kurhauzo galerijoje – su tarptautine odos objektų paroda „Baltų ženklai šiuolaikinėje odos dailėje“. Vyks Birštono dizaino asociacijos parodos atidarymas ir kūrybinės dirbtuvės.

Šeimas su vaikais kvies po atviru dangumi vyksiantis Kauno valstybinio lėlių teatro spektaklis visai šeimai „Žalias žalias obuoliukas“ ir kūrybinės dirbtuvės šeimoms su studija „Knygų šalis“. Norintys daugiau sužinoti apie kurortą galės dalyvauti edukacijoje „Birštono istorijos prie arbatėlės“, kurioje susitiks su muziejaus ir šventinių laikotarpių personažais. Kurorto skveruose svečius linksmins profesionalus „Mimų teatras“, o Vasaros estradoje bus įrengta pramogų–atrakcionų erdvė mažiesiems.

Penktadienio vakarą miesto stadione vyks kino filmų vakaras „Sidabrinės gervės naktys 2021“, o šeštadienį jau sutemus šventės dalyvius užburs Oreivių ugnies paradas kurorto gatvėmis ir meninė šviesos instaliacija ant kurorto bažnyčios ir jos viduje, kur taip pat vyks muzikos autoriaus ir atlikėjo Kazimiero Likšos koncertas.

Muzika kurorte skambės visą savaitgalį – kamerinio stiliaus koncertai užpildys skirtingas miesto erdves. Geriausių dainų programą pristatys aktorius Kostas Smoriginas ir Andrius Balsys, koncertą „Auksinės D. Dolskio dainos“ surengs Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“ ir solistas Edgaras Davidovičius, o muzikinę programą šeštadienį vakare vainikuos Jessica Shy su grupe.

Pramogos ore ir vandenyje

Lietuvos karšto oro balionų čempionate, kuris birželio 10–13 dienomis vyks Birštone, susirungs stipriausi Lietuvos pilotai. Net keturias dienas jie kaitins kurorto atmosferą ir varžysis dėl geriausio piloto titulo, atlikdami įvairaus sudėtingumo užduotis. Jei tik oro sąlygos leis, vyks 6 varžybiniai skrydžiai, kuriuos bus galima stebėti visame kurorte ir net iš Birštono apžvalgos bokšto – šventinį savaitgalį jis dirbs ilgiau. Kartu su čempionato dalyviais į orą kils fiestiniai pilotai, skraidinsiantys keleivius. Vakariniai startai numatomi pievoje prie „Vytautas mineral SPA“, o rytiniai skrydžiai Birštoną pasieks tuo metu, kai kurortas bunda. Užduotys bus organizuojamos virš kurorto, kad karšto oro balionų mylėtojai galėtų stebėti jų atlikimą. Čempionatą organizuoja oreivių klubas „Audenis“ kartu su Lietuvos oreivių federacija, Lietuvos aeroklubu ir kitais partneriais. Pilotai bus apdovanoti Birštono taurėmis, Lietuvos aeroklubo medaliais ir prizais, o žiūrovai – nepamirštamais įspūdžiais.

Po metų pertraukos į Birštoną sugrįžta ir vandens motociklų lenktynės. Birželio 11–13 dienomis Lietuvos vandens motociklų čempionato Birštono taurės etape pajėgiausi šalies vandens motociklų sportininkai ir svečiai iš Estijos bei Lenkijos vėl išbandys tarpusavio jėgas, demonstruodami savo meistriškumą Nemune. Čia išaiškės šio sezono lyderiai, nors sportininkų lauks dar ne vienos varžybos. Birštono gyventojų ir svečių laukia gerų emocijų ir azarto kupinas renginys.

Birštono kurorto šventinis savaitgalis
„RENKUOSI BIRŠTONĄ“

Birželio 10 d. (ketvirtadienis)
19:00 XXIX Lietuvos karšto oro balionų čempionato „Birštono taurė 2021“ skrydžiai

Birželio 11 d. (penktadienis)
5:30–6:30 XXIX Lietuvos karšto oro balionų čempionato „Birštono taurė 2021“ skrydžiai
12:00 Paroda „Lietuvos spaudos fotografija 2021“ (Birštono kultūros centre, Jaunimo g. 4)
19:00–20:00 XXIX Lietuvos karšto oro balionų čempionato „Birštono taurė 2021“ skrydžiai
20:00 Birštono kultūros centro meno mėgėjų kolektyvų koncertas (prie sanatorijos „Versmė“ fontano, B. Sruogos g. 9)
22:30 Kino filmų vakaras „Sidabrinės gervės naktys 2021“ (Miesto stadione, B. Sruogos g. 18)

Birželio 12 d. (šeštadienis)
5:30–6:30 XXIX Lietuvos karšto oro balionų čempionato „Birštono taurė 2021“ skrydžiai
9:00–9:30 Rytinė mankšta „Judam kartu“ (Miesto stadione, B. Sruogos g. 18)
10:00–18:00 Teniso mėgėjų vasaros sezono atidarymo turnyras „Teniso Namai.lt“ dvejetų taurei laimėti (Teniso kortuose, Kęstučio g. 14)
11:00 Pramogų-atrakcionų erdvė vaikams (Vasaros estradoje, prie Nemuno)
11:00–15:00 Kūrybinės dirbtuvės šeimoms su studija „Knygų šalis“ (prie Birštono viešosios bibliotekos, S. Dariaus ir S. Girėno g. 12)
11:00–13:00 Vaikų-jaunių futbolo turnyras (Miesto stadione, B. Sruogos g. 18)
12:00 Birštono dizaino asociacijos parodos atidarymas ir kūrybinės dirbtuvės (prie Birštono parapijos „Carito“ bendruomenės namų, Birutės g. 10A)
12:00–17:00 Lietuvos vandens motociklų čempionato „Birštono taurės“ etapas (Nemune, prie Vasaros estrados)
12:00 Kauno valstybinio lėlių teatro spektaklis visai šeimai „Žalias žalias obuoliukas“ (Savivaldybės aikštėje, Jaunimo g. 2)
13:00 Birštono meno mokyklos auklėtinių koncertas („Tulpės“ sanatorijos amfiteatre, B. Sruogos g. 35)
14:00 Profesionalaus „Mimų teatro“ linksmosios pramogos (Kurorto skveruose)
14:00 Tarptautinė odos objektų paroda „Baltų ženklai šiuolaikinėje odos dailėje“ (Kurhauzo galerijoje, B. Sruogos g. 2)
15:00 „Birštono istorijos prie arbatėlės“ – susitikimai su muziejaus ir šventinių laikotarpių personažais (prie Birštono muziejaus, Vytauto g. 9)
16:00 Kauno pučiamųjų instrumentų orkestro „Ąžuolynas“ pasirodymas (Kurorto skveruose)
17:00 Geriausių dainų programa. Dalyvauja aktorius Kostas Smoriginas (vokalas) ir Andrius Balsys (klavišiniai) („Tulpės“ sanatorijos amfiteatre, B. Sruogos g. 35)
19:00 Kauno pučiamųjų instrumentų orkestro „Ąžuolynas“ ir solisto Egidijaus Bavikino koncertas „Auksinės D. Dolskio dainos“ (prie sanatorijos „Versmė“ fontano, B. Sruogos g. 9)
19:00–20:00 XXIX Lietuvos karšto oro balionų čempionato „Birštono taurė 2021“ skrydžiai
21:00 Vandens motociklų paradas „Pasirinkome Birštoną“ (Nemune ties Birštonu)
21:30 Jessica Shy su grupe („Tulpės“ sanatorijos amfiteatre, B. Sruogos g. 35)
22:30 Oreivių ugnies paradas kurorto gatvėmis
23:00 Šviesos meninė instaliacija ant Šv. Antano Paduviečio bažnyčios ir jos viduje. Muzikos autoriaus ir atlikėjo Kazimiero Likšos koncertas bažnyčioje (Birutės g. 14)

Birželio 13 d. (sekmadienis)
5:30–6:30 XXIX Lietuvos karšto oro balionų čempionato „Birštono taurė 2021“ skrydžiai
9:00–14:00 Lietuvos vandens motociklų čempionato „Birštono taurės“ etapas (Nemune, prie Vasaros estrados)
10:00–15:00 Teniso mėgėjų vasaros sezono atidarymo turnyras „Teniso Namai.lt“ dvejetų taurei laimėti (Teniso kortuose, Kęstučio g. 14)
10:00–16:00 Petankės dvejetų turnyras „Birštono taurei“ laimėti (Petankės aikštyne, Vytauto parke)
11:00 Birštono dizaino asociacijos kūrybinės dirbtuvės (prie Birštono parapijos „Carito“ bendruomenės namų, Birutės g. 10 A)
12:00 Tituliniai Šv. Antano atlaidai Šv. Antano Paduviečio bažnyčioje (Birutės g. 14)
13:30 Liaudiškos muzikos kapelos „Punelė“ koncertas („Tulpės“ sanatorijos amfiteatre, B. Sruogos g. 35)

***

Birštonas – unikalus Nemuno kilpose įsikūręs Lietuvos kurortas. Net 90 proc. Birštono savivaldybės teritorijos yra Nemuno kilpų regioninio parko teritorijoje, o mineralinis vanduo, išgaunamas iš žemės gelmių, yra svarbiausias Birštono kurorto gyvavimo bei augimo skatintojas

Unikalūs gamtiniai ištekliai ir išskirtinis vietovės kraštovaizdis nuo seno vilioja poilsiautojus apsilankyti Birštone ir jo apylinkėse. Nemuno vingiuose žaliuojantys miškai mena karališkąsias medžiokles, kuomet Žvėrinčiaus miške aidėjęs Vytauto Didžiojo medžioklės ragas pramogauti kvietė to meto Europos karališkųjų šeimų narius.

Birštonas – tarptautinių sveikatinimo paslaugų kurortas Lietuvoje, garsėjantis unikalia gamta, Nemuno kilpų vingiais, mineraliniu vandeniu ir karališkomis šaknimis. Kurortas apdovanotas natūralios gamtos turtais: trykštančiais mineralinio vandens šaltiniais, gydomuoju purvu, švariu oru ir palankiu sveikatai klimatu. Kurortas didžiuojasi Europoje pripažintu ir vertinamu mineraliniu vandeniu, kurio sudėtyje yra daug bromo.

foto: Paulius Grigaliūnas

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close