Gegužės 25 d. Birštono kultūros centre vyko Birštono vasaros menų akademijos atidarymo koncertas, kuriame dalyvavo žymus violončelininkas,  dirigentas Davidas Geringas (Lietuva, Vokietija), keturiolikmetė violončelininkė Dali Gutserieva (Rusija) ir Lietuvos kamerinis orkestras. Šiuo renginiu  Lietuvos muzikų sąjunga skelbia apie ilgalaikį Birštono savivaldybės, Vytauto Didžiojo universiteto ir Lietuvos muzikų sąjungos bendradarbiavimą ir Lietuvos muzikų rezidencijos Birštone statybų iniciatyvą. Pirmasis bendras renginys – Birštono vasaros menų akademija – vyks liepos 28–rugpjūčio 4 dienomis.
Audronė Žigaitė Nekrošienė paskelbė šių gražių iniciatyvų pradžią, primindama, kad pirmos nedrąsios idėjos sulaukė palaikymo ir noro būti įgyvendintos.

– Už tai, kad mūsų idėja kelia sparnus, esu dėkinga savivaldybės merei Nijolei Dirginčienei, – sakė A. Žigaitė Nekrašienė, pasidžiaugdama ir kurorte esančiomis puikiomis erdvėmis, tinkamomis tokiam kūrybingam bendradarbiavimui.

Birštono merė N. Dirginčienė taip pat tarė sveikinimo žodį muzikantams ir susirinkusiems į koncertą klausytojams, pasidžiaugdama, kad tokie renginiai padės Birštonui tapti patrauklesniu ir garsesniu kurortu.

A. Žigaitė Nekrašienė pasveikino ir įteikė gėlių praeityje garsiam muzikantui Rimantui Kašponiui, šiuo metu gyvenančiam Prienų globos namuose.

Lietuvoje vasarą surengti interpretacijos meistriškumo pamokas kilo pernai Kronbergo (Vokietija) violončelės akademijos dienomis stebint D. Geringo ir jo kolegų užsiėmimus su talentingais jaunaisiais violončelininkais. Žavėjo sudarytos puikios sąlygos tobulėti bendraujant ne tik aktyviesiems kursų dalyviams, bet ir gausiai atvirus užsiėmimus ir vakarinius koncertus lankantiems muzikos mėgėjams.
Vokietijoje gyvenantis žymus mūsų menininkas šį kartą stos prie Lietuvos kamerinio orkestro dirigento pulto ir mūsų šalies publikai pristatys kylančias klasikinės muzikos žvaigždutes. Kartų sugyvenimo puoselėjimas ir bendruomenės stiprinimas – viena svarbiausių Lietuvos muzikų sąjungos veiklos užduočių.

D. Geringas – dabartinės Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos auklėtinis, studijavęs Maskvos P. Čaikovskio konservatorijoje pas garsųjį M. Rostropovičių, vienintelis iš Lietuvos muzikų pelnęs pirmąją vietą prestižiniame P. Čaikovskio konkurse (1970). 1975 m. D. Geringas emigravo į Vokietiją, gavo Herberto von Karajano stipendiją ir pradėjo tarptautinę solisto karjerą.
Muzikas yra koncertavęs su garsiausiais pasaulyje Berlyno, Londono filharmonijų, Ciuricho, Vienos, Čikagos ir kt. simfoniniais orkestrais. Pastaraisiais metais D. Geringas vis daugiau dėmesio skiria dirigavimui.

Birštono vasaros menų akademija – tai savaitę truksiantys meistriškumo kursai, kuriuos šią vasarą Birštone ves tarptautinį pripažinimą pelnę atlikėjai ir pedagogai Caroline Stinson (violončelė, JAV), Gabrielius Alekna (fortepijonas, JAV, Lietuva), Vladimiras Prudnikovas (vokalas), Nijolė Ralytė (koncertmeisterio praktika) ir Audronė Žigaitytė (paskaitos-videoklubas, skirtas Giuseppe Verdi ir Richardo Vagnerio gimimo 200-osioms metinėms).

Vasarą Birštone vyks ne tik atviri užsiėmimai-koncertai, bet ir vakariniai koncertai Birštono gyventojams ir svečiams, kuriuose koncertuos šių kursų pedagogai ir dalyviai. Į renginius (atviras pamokas ir koncertus) laukiama atvykstant ne tik aktyvių jų dalyvių, bet ir pasyvių stebėtojų (pedagogų, jaunųjų menininkų, muzikos mėgėjų) tiek iš užsienio, tiek ir iš visos Lietuvos. Birštono menų akademija ketina lygiuotis į aukščiausio tarptautinio lygio vasaros kursus ir festivalius, populiarius daugelyje šalių, ir taip užpildyti Lietuvos kultūros gyvenimo bei neformalios edukacinės sistemos spragą. Talentingiausieji Lietuvos jaunieji muzikai turės galimybę vasarą tobulintis savo šalyje, o muzikai iš užsienio šalių turės progą atrasti Lietuvą ir galbūt tęsti joje savo tolesnes studijas ne tik vasarą.

Birštono vasaros menų akademija kviečia aukštųjų mokyklų, universitetų, gimnazijų, meno mokyklų moksleivius, studentus ir studijas baigusius atlikėjus, muzikos, meno ir bendrojo ugdymo mokyklų muzikos pedagogus į sparčiai ir harmoningai augantį vidurio Lietuvos kurortą Birštoną. Tarptautinio lygio muzikų ir pedagogų pamokos, G. Verdi ir R. Vagnerio 200-osioms gimimo metinėms skirtas paskaitų ciklas ir videoklubas, koncertai ir kiti renginiai, iš pagrindų atnaujinta Birštono kultūrinė infrastruktūra ir gamtos grožis – puikios sąlygos kūrybiniam darbui, profesiniam tobulėjimui ir įkvepiančiam bendravimui.

Pamokos, koncertai, repeticijos, paskaitos ir diskusijos vyks Birštono kultūros centre, Kurhauze, Birštono menų mokykloje ir lauko paviljone prie Nemuno.

 

Pagal Lietuvos muzikų sąjungos ir lrytas.lt informaciją parengė Stasė Asipavičienė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close