Išdalinti „Baltijos taurės 2021“ apdovanojimai

Gegužės 15–23 d. Pociūnų aerodrome Kauno apskrities aviacijos sporto klubas kartu su Lietuvos sklandymo sporto federacija surengė 5-ąsias Baltijos šalių sklandymo varžybas, kuriose dalyvavo Lietuvos, Latvijos ir Estijos sklandytojai.

Varžybos vyko dviejose – MIX ir Retro – klasėse. Iš viso varžėsi 22 sportininkai. Lietingi orai sutrukdė parodyti gerus rezultatus ir įvykdyti daug pratimų. Atviroje sklandytuvų (MIX) klasėje varžėsi 14 sportininkų, įvykdyti penki pratimai. Senovinių sklandytuvų (Retro) klasėje varžėsi aštuoni sklandytojai, jie įvykdė šešis pratimus. Sklandytojai skraidė įvairių tipų sklandytuvais, todėl skaičiuojant rezultatus buvo taikomi koeficientai (handikapai).

MIX klasės nugalėtoju tapo tris pirmąsias ir dvi antrąsias vietas atskiruose pratimuose iškovojęs biržietis Gintaras Drevinskas, antroje vietoje – Kauno apskrities aviacijos sporto klubui (KAASK) atstovaujantis Linas Miežlaiškis, trečioje –Vilniaus aviacijos klubo atstovas Kęstutis Jurkštas. Po jų rikiuojasi KASK atstovai: Viktoras Kukčikaitis, Vytautas Sabeckis, Adomas Grabskis, Gvidas Sabeckis, Titas Jovaiša, Martynas Bykovas, Artūras Klimašauskas, Mindaugas Žaliukas, Rokas Jonaitis, Vytautas Paulauskas ir Vidzemes aeroklubo (Cesis, Latvija) atstovas Voldemars Gavars.

Retro klasės nugalėtoju tapo pratimuose dvi pirmas ir keturias antrąsias vietas iškovojęs Benvenutas Ivanauskas, antrąją vietą iškovojo Arminas Petrauskas (abu KAASK), trečiąją – Alexander Ruzu irValeri Kalinkin duetas iš Estijos Talino aeroklubo. Už prizininkų pakylos liko Kaider Zopp (Estija), Arvydas Gaižutis ir Gediminas Ramonas, Darius Rozenbergas, Povilas Velička ir Martynas Gavenavičius, Andrius Savčiukas ir Tomas Stupuris (visi KAASK).

Varžybose dalyvavo įvairaus amžiaus sportininkai. Jauniausias dalyvis – 17-metis Titas Jovaiša, vyriausias – 70-metis Vytautas Sabeckis. Abu jie varžėsi Mix klasėje. Aleksandro Jonušo proanūkis Titas iškovojo aštuntąją vietą, Vytautas – penktąją.

Jau gegužės 29 d.sklandytojai rinksis Telšiuose, kur varžysis dėl Žemaitijos taurės, birželio 6–20 d. Pociūnuose vyks Lietuvos sportinės (MIX) klasės čempionatas.

Liepos 5–24 d. Pociūnuose vyks Europos jaunimo čempionato klubinės ir standartinės klasės varžybos.

Liepą ir rugpjūtį Vokietijoje ir Prancūzijoje vyks Pasaulio sklandymo čempionatai, kuriuose dalyvaus ir geriausi Lietuvos sklandytojai.

1939 m. rugpjūčio 13–20 d. Lietuvoje buvo surengtos pirmosios Baltijos šalių aviacijos sporto varžybos, kurias inicijavo lietuviai. Jose dalyvavo Suomijos, Estijos, Latvijos, Lietuvos aviamodeliuotojai, sklandymo ir akrobatikos pilotai. Deja, po 10 dienų prasidėjęs karas sužlugdė ateities planus.

Antrosios Baltijos šalių aviacijos sporto varžybos buvo surengtos tik 1989 m., irgi Lietuvoje. Renginyje dalyvavo parašiutininkai, akrobatinio skraidymo pilotai ir sklandytojai iš devynių Baltijos valstybių. 2019 m. Pociūnų aerodrome įvyko 3-iosios, o 2020 m. – 4-osios „Baltijos taurės“ varžybos.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close