Norintiems geriau pažinti Šilavotą – ekskursija ir kūrybinės dirbtuvės

Praėjusį savaitgalį Šilavote netrūko renginių. Šeštadienį visi norintys buvo pakviesti į ekskursiją po Šilavoto apylinkes, o sekmadienį – į kūrybines piešimo dirbtuves. Šiuos renginius organizavo Šilavoto interdisciplininis centras, iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba.

Ekskursija, kurią vedė gidė, istorikė, paveldosaugininkė Viktorija Bielevičienė, prasidėjo ir baigėsi prie 1902 metais kunigo Antano Radušio pastangomis pastatytos Šilavoto Švč. Jėzaus Širdies bažnyčios. Vėliau maršrutas vedė daugiau nei prieš šimtą metų kun. A. Radušio ir apylinkės gyventojų sodintu Trakeliu per Šilavoto, Naujasodžio, Pažarasčio kaimus. Čia keliautojai susipažino su mitologiniais Kermošynės šaltiniais, kurie išteka iš Naujasodžio 2-ojo piliakalnio šlaito, o norintieji papildė gertuves gaivinančiu šaltinio vandeniu. Keliautojai aplankė ir Pažarsčio pilkapyną, kurį nuo piliakalnių skiria Lašašos upelis. Žygeiviai ne tik susipažino su senųjų gyventojų gyvenimo istorijomis, bet ir sužinojo apie šio krašto Laisvės kovų dalyvius, memorialines vietas Šilavote. Šis 6 kilometrų žygis neprailgo, nes žygeivių laukė turiningi pasakojimai ir nauji atradimai.

Tai ne pirmoji ekskursija, kurią Šilavote vedė V. Bielevičienė. Tik šįkart į ekskursija susipynė su kitomis kultūrinėmis veiklomis.

Susirinkusiems į kūrybines piešimo dirbtuves menininkas Mindaugas Lukošaitis pristatė keletą piešimo technikų, kurias pakvietė išmėginti patiems bei kūrybiškai praleisti laiką gamtoje.

Menininkas M. Lukošaitis yra šiuolaikinio meno atstovas, jo kūryba žinoma ne tik Lietuvoje, bet ir pasauliniame šiuolaikinio meno kontekste. 2004 m. M. Lukošaitis dalyvavo tarptautinėje šiuolaikinio meno bienalėje San Paule, Brazilijoje. Pasaulinė meno leidykla „Phaidon“ dalį ciklo „Rezistencija“ piešinių publikavo knygoje „Vitamin D“. 2005 m. visą šį piešinių ciklą įsigijo Danijos šiuolaikinės dailės muziejus „Louisiana Museum of Modern Art“. 2011 metais atskiroje muziejaus ekspozicijų salėje, šalia Pablo Picasso parodos „Taika ir laisvė“, eksponuoti ir visi 100 dailininko sukurto ciklo „Pasipriešinimas“ piešiniai.

„Mintis, kad galima pakviesti žmones ne tik pažiūrėti, bet ir patiems pabandyti piešti, kilo per pernykštį Davatkyne vykusį plenerą, kuomet vieną dieną norintys pabandė tapyti“, – pasakojo Šilavoto interdisciplininio centro vadovas Petras Lincevičius.

Jis sakė, kad apsidžiaugė, kai paskelbus apie kūrybines dirbtuves, norintys iš karto pradėjo registruotis. Karantino sąlygomis didelio būrio priimti nebuvo galima, tačiau idėja – pasiteisino.

Pasak P. Lincevičiaus, susipažinti su piešimu panoro ne tik šilavotiškiai, bet ir atvykusieji iš toliau. Keletas iš jų turėjo piešimo pagrindų, tačiau didžiuma iki šiol su menu neturėjo nieko bendro. Po menininko M. Lukošaičio pasakojimų, savo kūrybos piešinių pristatymo ir padrąsinimų žingsnelis po žingsnelio gimė piešiniai.

„Svarbiausias tikslas – stovint prie tuščio popieriaus lapo nugalėti baimę ir pabandyti piešti – buvo pasiektas! Ir būrelis žmonių kūrybiškai praleido sekmadienio popietę“, – džiaugėsi P. Lincevičius.

Kadangi „pirmas blynas neprisvilo“, planuojama, kad į panašias kūrybines dirbtuves norintys bus pakviesti dar ne kartą.

Šiais metais Šilavoto interdisciplininis centras dar surengs tradicinį dailininkų plenerą, kurio uždarymas numatytas rugpjūčio 7 d., taip pat parengs dailininko M. Lukošaičio piešinių parodą, kuri bus eksponuojama ne tik Šilavote, bet ir keliaus po Prienų rajono kultūros įstaigas. Piešinių cikle bus įamžinta Šilavoto krašto istorija bei pasipriešinimo kovos.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close