Dailininkas pristatė parodą ir dovanojo paveikslą

Gitas Markutis, kaip tapytojas, jau pažįsta Pakuonį. Prieš porą metų čia dalyvavo tapybos plenere su žinoma Olego Karavajevo dailininkų grupe. Šįsyk į Pakuonio biblioteką jis atvyko ketindamas pristatyti personalinę parodą, pabendrauti su pakuoniškiais moksleiviais, jų dailės mokytoju Kęstučiu Grigoniu.

G. Markutis visą laisvalaikį skiria kūrybai. Aliejiniais dažais tapo jau dešimt metų. Tapo peizažus, abstrakcijas, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės pilis. Pastarosios jau „apkeliavo“ Birštono ir Prienų muziejus. Dailininkas sako, jog jam imponuoja laisva, nuo nieko nepriklausanti tapyba. Džiaugiasi, kad niekam nereikia įtikti, tapyti „saldžių paveikslėlių“. Tuo tarpu savitas lietuviškas peizažas ir šalies istorinė praeitis visuomet įkvepia ir skatina kurti.

Pakuonio bibliotekoje dabar eksponuojamas peizažų ciklas „Prie Baltijos“ tarsi nukelia Lietuvos pajūrin, ten, kur laiveliai, kopos, visi smėlio atspalviai, vandens spalvų kaita. Darbai dinamiški, juose jaučiamas vyksmas gamtoje – šešėlių žaismas, vėjo šuorai, debesų metamorfozės. Dailininkui neįdomi žydra ramybė, paprastai vedanti prie banalumo.

Menams autorius teikia aiškų prioritetą, kas pas mus dar netampa norma. Nepriklausomai nuo to, kokios srities ar profesijos, kad ir pačios techniškiausios, žmogus bebūtų, dailininkas yra šventai įsitikinęs: menas žmogų daro kūrybiškesnį, geresnį, įdomesnį. Tą pojūtį jis norėtų įteigti ir jaunajai kartai. Ir koks malonus netikėtumas buvo, kai paveikslais susidomėjusiam ir juos pakomentavusiam septintokui Armandui Kapočiui autorius pasiūlė išsirinkti labiausiai patinkantį darbą ir čia pat jį padovanojo.

Pasak Pakuonio pagrindinės mokyklos dailės mokytojo K. Grigonio, toks atėjimas į parodą su mokiniais (kas jau tampa tradicija) – tai galimybė pakalbėti kitoje erdvėje ir kitoje atmosferoje. Bet kokiu atveju gyvas paveikslas visuomet nurungs reprodukcijų albumus. Pasvarstyta, jog ateityje tas bendravimas galėtų išaugti į bendrą kūrybinį projektą ar plenerą.

Marytė Žaromskienė,

Pakuonio bibliotekos bibliotekininkė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close