Kai tik vėluojantis pavasaris įžengė į Birštoną, miesto tvarkymo tarnybos darbuotojus užgriuvo daugybė darbų – po žiemos reikėjo sutvarkyti visas viešąsias erdves, kad būtų gražu kurorto gyventojams ir svečiams malonu apsilankyti. Lyg burtininko lazdele mostelėjus, aikštė prie savivaldybės sužydo daugybe įvairiaspalvių krokų, netrukus prie jų prisidėjo ir našlaitės bei kitos pavasarinės gėlės.

Artėjant kurorto sezonui, į Birštoną atvyksta vis daugiau svečių. Savaitgaliais, kada geras oras, būna daug vaikštinėjančiųjų Nemuno krantine bei Vytauto parko teritorijoje, o didžiausias traukos centras – centrinis miesto parkas. Daug jaunų šeimų ateina su vaikais. Čia mažieji randa įvairių jiems patinkančių užsiėmimų.

Manoma, kad šiemet į Birštono kurortą atvyks ne tik ramaus poilsio ir sveikatos procedūrų išsiilgusių žmonių, kultūrinių renginių gerbėjų, bet ir aktyvias pramogas mėgstančių svečių iš Lietuvos bei užsienio šalių.

Balandžio pabaigoje buvo sportininkų antplūdis – vyko A. Mikėno sportinio ėjimo varžybos bei dviračių plento varžybų I etapas.

Į kurortą atvykstančius svečius šiemet pasitinka dar geriau sutvarkytas ir  atnaujintas centrinis parkas, kur aktyvaus laisvalaikio gerbėjams pritaikytose erdvėse papildomai įrengti nauji, ne tik mėgėjams, bet ir profesionalams tinkami sporto treniruokliai. Šeštadieniais ir sekmadieniais, o dažnai ir šiokiadienių vakarais parke sutinki vaikštančius senjorus, kurie mielai prisėda ant čia įrengtų suolelių.

 25 hamiško plote įrengtas skulptūrų takas – puiki vieta pasivaikščioti gamtoje, kur galima pasigrožėti mažosios architektūros kūriniais. Ši parko dalis tinka pasivaikščioti ir jaunimui, ir šeimoms su vaikais. Galima ir paprasčiausiai pasėdėti ir pasiklausyti medžių ošimo, paukštelių čiulbėjimo.

Šiais metais Birštone padaugėjo dviračių takų, tai džiugina dviratininkus. Dviračių mėgėjų patogumui yra įrengta daugiau dviračių nuomos punktų. Jeigu norite, galite užsėsti ant dviračio J. Basanavičiaus aikštėje ar prie Kurhauzo. Čia siūloma ir vyriškų, ir moteriškų, ir vaikiškų dviračių ar pritaikytų vežiotis vaikus.

Įgyvendinant Birštono sporto centro vykdomą projektą „Dviračių takų plėtra Birštono kurorte“, jau sutvarkytas ir dviračių takų ruožas ties Jaunimo gatve. Šiuo metu baigiamas vykdyti rangovo atrinkimo konkursas dėl Žvėrinčiaus miške esančios2 kilometrųdviračių trasos asfaltavimo. Tai užtikrins jungtį su Prienų miestu.

Birštone gali bent kada susirinkti petankės žaidimo mėgėjai. Aikštynas atitinka visus standartus, jame gali varžytis petankės žaidimo profesionalai ir mėgėjai.

Atnaujinti teniso kortai, sutvarkytas gimnazijos stadionas, kuriame yra daugiafunkcinės aikštelės. Sporto mėgėjai turi sąlygas pažaisti tinklinį ir krepšinį prie Irklavimo bazės esančiuose aikštynuose, o taip pat ir centriniame parke.

Šį pavasarį kurorte daugiau gėlynų. J. Basanavičiaus aikštėje praėjusiais metais buvo pastatytos dvi gėlių piramidės, o šiemet jau bus 6.

Kaip pasakojo Birštono miesto tvarkymo tarnybos direktorius Algirdas Kederys, dar reikės įrengti gėlynus prie „Versmės“ sanatorijos fontano, prie įvažiavimo į miestą Jaunimo gatvėje. Netrukus duris atvers ir atnaujintas Kurhauzas, tad prie jo bus pastatytos dvi marmurinės vazos su gėlėmis.

Tiesa, prie Nemuno įrengti gėlynai jau spėjo nukentėti nuo praėjusią savaitę užklupusios krušos

– Ateinančią savaitę bus paruoštas pliažas prie III tvenkinio. Jau atvežta100 kubinių metrųsmėlio, belieka tik išlyginti, –  sakė MTT direktorius.

Birštono kurortas jau pasiruošęs priimti svečius. Švarus miestas, tvarkingos ir gėlėmis papuoštos gatvės laukia sanatorijų lankytojų, poilsiautojų ir turistų iš Lietuvos bei užsienio šalių.

Klausantis birštoniečių, susidarė nuomonė, kad svečių antplūdžio nelabai laukia prekybininkai. Užsukus į prekybos centrus, tiek į NORFĄ, tiek į IKI, dažnai tenka ilgokai trypčioti eilėse, nes dirba tik viena kasa.

Stasė Asipavičienė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close