Lietuvių gestų kalbos vertimo centro direktorė R. Leonavičienė neišvengė interesų konflikto, dėl dalies aplinkybių pažeidimas nenustatytas

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vienbalsiai nusprendė, kad Lietuvių gestų kalbos vertimo centro (LGKVC) direktorė Ramunė Leonavičienė pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo reikalavimus vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti (3 straipsnio 1 dalies 2 punktą, 11 straipsnio 1 ir 2 dalis).

Nustatyta, kad pernai rugsėjį R. Leonavičienė savo pavaduotojui įsakymu pavedė spręsti klausimus dėl priedų, priemokų, premijų, materialinės pašalpos skyrimo jai artimam bei kitam interesų konfliktą keliančiam asmeniui, taip pat dėl šių asmenų komandiruotės į užsienį ir pasiūlymų dėl būtinųjų darbo sąlygų keitimo. Dar vienu įsakymu direktorė nustatė pastoviosios algos dalies koeficientą savo artimam asmeniui. LGKVC direktorė šiais atvejais turėjo nusišalinti, tačiau to nepadarė. VTEK vertinimu, ji veikė interesų konflikte.

Atsižvelgdama į nustatytas aplinkybes, VTEK siūlo Neįgaliųjų reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktoriui imtis prevencijos priemonių, kad jam pavaldžiame LGKVC būtų išvengta Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo pažeidimų.

Taip pat VTEK nusprendė, kad R. Leonavičienė nepažeidė šio teisės akto nuostatų, kai pernai rugsėjį pasirašė įsakymus, kuriais patvirtino LGKVC teritorinio skyriaus nuostatus, vedėjo ir centro referento pareigybes bei teritorinio skyriaus vedėjo kvalifikacinius reikalavimus. VTEK vertinimu, įsakymai nebuvo tiesiogiai ir akivaizdžiai susiję su jai artimo ir kito interesų konfliktą keliančio asmens privačiais interesais.

Tirti Panevėžio miesto savivaldybės mero R. M. Račkausko elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl Panevėžio miesto savivaldybės mero

Ryčio Mykolo Račkausko elgesio. Bus aiškinamasi, ar valstybės politikas nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo reikalavimų.

Tyrimas pradėtas gauto pranešimo pagrindu. VTEK vertins aplinkybes, kai šių metų balandį R. M. Račkauskas galbūt išskirtinėmis sąlygomis stebėjo krepšinio klubų „Lietkabelis“ ir „Žalgiris“ varžybas. Esą, dėl pandemijos rungtynės vyko tik nuotoliniu būdu, tačiau meras jas „Cido” arenoje stebėjo gyvai. VTEK tirs, ar šioje situacijoje valstybės politikas nepasinaudojo tarnybinėmis pareigomis ar tarnybiniu statusu asmeninei naudai gauti ir (ar) nepriėmė iš varžybų organizatorių neleistinos dovanos.

Tyrimo pradėjimas savaime nereiškia pažeidimo nustatymo. Tyrimui atlikti Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos įstatymas numato trijų mėnesių terminą.

Tirti Birštono savivaldybės merės N. Dirginčienės elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl Birštono savivaldybės merės Nijolės Dirginčienės elgesio. Bus aiškinamasi, ar valstybės politikė nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.

Tyrimas pradėtas gauto pranešimo pagrindu. Esą, šių metų balandį merė dalyvavo savivaldybės tarybos komitetų bei tarybos posėdžiuose sprendžiant su UAB „Rūdupis“ susijusį klausimą. Šioje bendrovėje dirba valstybės politikei artimas asmuo.

Tyrimo pradėjimas savaime nereiškia pažeidimo nustatymo. Tyrimui atlikti Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos įstatymas numato trijų mėnesių terminą.

Tirti galbūt lobistinės veiklos reguliavimo nesilaikiusios UAB „Vikama” veiksmus

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl UAB „Vikama” veiklos. Bus aiškinamasi, ar bendrovė nenusižengė Lobistinės veiklos įstatymo reikalavimui lobistinę veiklą vykdyti tik įsiregistravus lobistų sąraše.

Tyrimas pradėtas gautos informacijos pagrindu. Esą, šių metų gegužę bendrovė kreipėsi į Ekonomikos ir inovacijų ministeriją, prašydama, kad būtų nepriimtas Vyriausybės nutarimo ,,Dėl alkoholio produktų apskaitos taisyklių patvirtinimo“ pakeitimo projektas. Kreipimesi UAB „Vikama” teigė, kad priėmus pakeitimus, ji nebegalėtų gaminti alkoholio produkcijos apskaitai skirtų skaitiklių su fiskaline atmintimi.

Tyrimo pradėjimas savaime nereiškia pažeidimo nustatymo. Tyrimui atlikti Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos įstatymas numato trijų mėnesių terminą.

Lobiste įregistruoti Civilinės aviacijos asociaciją

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) į registruotų lobistų sąrašą nusprendė įrašyti Civilinės aviacijos asociaciją. Sprendimas priimtas atsižvelgus į jos pateiktą prašymą.

Šiuo metu šalyje įregistruoti 211 lobistų. Visas jų sąrašas ir vykdomos veiklos deklaracijos yra viešai skelbiami šįmet pradėjusioje veikti Skaidrių teisėkūros procesų informacinėje sistemoje (SKAIDRIS), esančioje VTEK interneto svetainėje vtek.lt.

VTEK primena, kad turi būti užtikrintas ne tik lobistinės veiklos skaidrumas, bet ir lobisto teisė vykdyti lobistinę veiklą. Taigi viešojo sektoriaus atstovams patariama susitikimų su lobistais nebijoti, tačiau visuomet išsiaiškinti, kieno interesams lobistas atstovauja ir patirtą lobistinę įtaką deklaruoti. Šios ir lobistų teikiamos deklaracijos yra viešai prieinami sistemoje SKAIDRIS. Pastarąją galima pasiekti per VTEK interneto svetainę vtek.lt. Skaidri lobistinė veikla gali paskatinti diskusijas svarbiais visuomenei klausimais ir prisidėti prie efektyvesnės teisėkūros, taip stiprindama demokratiją.

VTEK informacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close