26 šalys per 36 dienas. Europos Komisija skelbia apie iniciatyvą, skirtą Europos geležinkelių metams 2021

Europos geležinkelių metams skirta Europos Komisijos iniciatyva „Connecting Europe Express“ virs tikrove – šį rudenį per visą Europą nusidrieks specialaus traukinio maršrutas.

Traukinio maršrutas paskelbtas gegužės 9 d. – Europos dieną, Europai švenčiant taiką ir vienybę. „Connecting Europe Express“ riedėdamas per Europą, padės atskleisti daugelį metų puoselėtus kultūrinius, ekonominius ir politinius europiečių ryšius bei tradicijas. Kelionę traukinys pradės rugsėjo 2 d. Lisabonoje, o baigs spalio 7 d. Paryžiuje. Tai simbolinė  ES Tarybai pirmininkaujančių Portugalijos ir Prancūzijos jungtis. Traukinys riedės per 26 šalis ir sustos daugiau kaip 40 miestų. Specialus maršrutas sujungs Baltijos valstybes. Išvykęs iš Talino rugsėjo 22 d. traukinys sustos Kaune.

Tai unikalus projektas: jame dalyvauja Europos Komisija, Europos geležinkelių ir infrastruktūros įmonių bendrija, Europos geležinkelių operatoriai, infrastruktūros valdytojai ir daugybė kitų partnerių.

Už transportą atsakinga Europos Komisijos narė Adina Vălean sakė: „Traukinys „Connecting Europe Express“, kurio maršrutas nusidrieks per visą Europą, nuo Lisabonos iki Stokholmo, nuo Atėnų iki Talino, simboliškai atkartos kelius, jungiančius mūsų šalis, verslą ir žmones. Kartu šis traukinys primena, jog dar turime nueiti ilgą kelią ir daug nuveikti, kad keliaudami europiečiai rinktųsi geležinkelio transportą. Pasveikinkite traukinį „Connecting Europe Express“, kai jis atvyks į jūsų miesto stotį, ir junkitės prie visame žemyne vykstančių renginių.“

Bendra informacija

Iš tikrųjų „Connecting Europe Express“ – tai trys skirtingi traukiniai, kiekvienas važiuos skirtingais tam tikrose ES šalyse naudojamais bėgiais. Projektas rodo, kad tinkamai bendradarbiaujant geležinkelio įmonėms ir infrastruktūrų valdytojams, įmanomos ir tokios kelionės skersai visą Europą.

Pagrindinis traukinys riedės įprastiniais europiniais bėgiais. Jame bus šeši vagonai. Be miegamojo, konferencijų, poilsio vagonų bei vagono-restorano, dar bus du vagonai, kuriuose bus įrengta mobilioji paroda, skirta geležinkelių technologijoms ir inovacijoms. Numatytose stotyse šis traukinys susitiks su traukiniu, važiuosiančiu per Portugaliją ir Ispaniją, ir tuo, kuris važiuos per Lietuvą, Latviją ir Estiją. Miestuose, pro kuriuos važiuos traukinys, numatyta surengti konferencijas apie ES transporto ir infrastruktūrų politiką.

Išsamų žemėlapį ir reguliariai atnaujinamą informaciją apie iniciatyvą „Connecting Europe Express“ ir Europos geležinkelių metus rasite www.connectingeuropeexpress.eu ir https://europa.eu/year-of-rail/index_lt

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close