Vandens sportas Turkijoje

Dauguma vandens sporto entuziastų dar neatrado Turkijos. Antalija visiems gerai žinoma puikiais Viduržemio jūros paplūdimiais, lietuvių itin mėgstamais kurortais. Tačiau šiltas turkio spalvos vanduo – patrauklus mėgstantiems užsiimti vandens sportu ir pramogomis: vandens parašiutizmu, vandens motociklais, paviršiniu ir giluminiu nardymu. Tauro kalnai labai tinka išbandyti plaukimą plaustais srovingomis ir gaiviomis kalnų upėmis.

Pasiteiravome šiemet Lietuvoje pradėjusio veiklą tarptautinio kelionių organizatoriaus „Coral Travel“ Turkijos krypties vadovės Aušros Vickienės, kaip gali pramogauti aktyvaus sporto mėgėjai Turkijoje.

Vandens parašiutizmas pakinkyti vėją
Šis nuotykis, truksiantis nuo dešimties minučių iki kelių valandų, pakels virš kasdienybės ir įsimins ilgam. Jūsų instruktorius pritvirtins milžinišką parašiutą prie greitaeigės valties, trauksiančios jus į priekį, ir parašiutas, prisipildęs oro, pakils į dangų apie 50 metrų. Galite kilti vienas, dviese ar trise. „Ten aukštai tikrai mėgausitės nuostabiais vaizdais – smėlėta pakrante ir mėlynais toliais“, – sako Aušra Vickienė.

Puiki pramoga išsiilgusiems adrenalino ir „kraują kaitinančių“ potyrių.

Nardymas – pažintis su povandeniniu pasauliu
„Turkijos Viduržemio jūros pakrantė – ideali vieta išmokti nardyti, nes čia – šilti, ramūs vandenys ir išvystyti sporto centrai. Nardymo sąlygos yra puikios nuo balandžio iki lapkričio mėnesio, kai vandens temperatūra svyruoja nuo 18 iki 26 laipsnių. Matomumas jūroje yra iki 30 metrų. Po vandeniu pamatysite įvairių rifų ir galėsite nusileisti į urvus. Iš arčiau susipažinsite su jūros gyventojais: unguriažuvėmis, vėžliais ir aštuonkojais ar jūros arkliukais“, – teigia pašnekovė.

Dauguma nardytojų keliauja į Egiptą, tačiau patyrinėti ir pažinti povandenį pasaulį galima ir Viduržemio jūros pakrantėje Turkijoje. Čia rengiami mokymai pradedantiesiems narams, o patyrę narai gali tai daryti savarankiškai. Iš arčiau susipažinsite su egzotiškais jūros gyviais, turėsite galimybę pamatyti stebuklingas povandeninio peizažo spalvas bei paplaukioti su jūros vėžliais šiltuose Viduržemio jūros vandenyse. Jeigu nardysite pirmą kartą – nebijokite, instruktorius bus visada šalia.

Valtys, kanojos ir plaustai – išbandykite kalnų upės srovę
„Antalija  yra vadinama kanjoningo centru Turkijoje, o Koprulu upė yra populiariausia šalyje, į kurią atvyksta turistai pasigalynėti su kunkuliuojančia kalnų upe, garsėjančia kaip viena iš gražiausių Turkijos gamtos vietovių“, – pasakoja Aušra Vickienė.

Viena iš populiariausių vietų, kur traukia turistai – tai Koprulu (Köprülü) kanjono nacionalinis parkas netoli Antalijos. Čia kalnų upe galima nusiirti 14 km ilgio ruožu, o išvyka užtruks visą dieną. Turistus kiekvienoje valtyje lydi instruktorius ir nurodo, kada irtis, kada pailsėti. Be to, numatyti ir pietūs sustojant maršruto pusiaukelėje, upės pakrantėje. Plaukdami vos spėsite gėrėtis Tauro kalnų vaizdais. 

Jeigu nebijote galingų kalnų upės srovių ir kunkuliuojančio šalto vandens – tada ši pramoga ir patirtis jums. Irdamiesi plaustu upės viduriu atsidursite lyg mūšio lauke. Tokia kelionė trunka nuo kelių valandų iki visos dienos.

Pasiplaukiojimas povandeniniu laivu
„Tai –  išvyka, kuriai nereikalingas ypatingas fizinis pasirengimas ir yra tinkama įvairaus amžiaus turistams. Laivas nusileis į 20 metrų gylį, o per laivo langus stebėsite gyvūnijos ir augmenijos grožį“, – sako „Coral Travel“ atstovė.

Plaukdami iš Antalijos uosto povandeniniu laivu, apžiūrėsite jūros pasaulį pro langą. Tai geriausias būdas panerti po vandeniu visai nesušlapus. Ne kiekvieną dieną pasitaiko galimybė plaukti povandeniniu laivu!

Ekskursija piratų laivu
„Antalijos regione siūloma pasiplaukioti piratų laivais. Tokia išvyka tikrai patiks vaikams. Laivui sustojus jūros viduryje, galėsit iššokti tiesiai į krištolo skaidrumo vandenis. Taip pat jus džiugins peizažai ir trumpi išlipimai į pakrantę, aplankant nuostabias vietoves“, – pasakoja Aušra Vickienė.

Ideali pramoga nemėgstantiems aktyvaus sporto, bet mėgstantiems vandenį. Tai – rami išvyka visai šeimai, tinkama net ir tėvams su mažais vaikais. Plaukiodami Turkijos Rivjera išlipsite pakrantėse, aplankysite mažesnius miestelius bei gėrėsitės nepakartojamu peizažu. Tikrai pasijusite pasakų herojumi.

Vandens parkai
Vienas didžiausių Antalijos regione vandens parkas užima 120 tūkstančių kvadratinių metrų. Čia į baseinus leidžiasi net 52 vandens čiuožyklos, galėsite irtis plaustais upe, mėgautis dirbtinių bangų baseinais, šaudyti vandens patrankomis, aplankyti delfinariumą ir paplaukioti su delfinais.

„Vienas iš išskirtinumų vandens parke – unikalūs amerikietiškieji kalneliai. Patenkate į olą, tuomet pakylate į 50 metrų aukštį ir staigiai krentate žemyn ir taip net 100 km per valandą greičiu. Adrenalinas tikrai pašoks!“, – dalinasi įspūdžiais Aušra Vickienė.

Daugelis viešbučių turi vandens parkus, todėl šeimos su vaikais renkasi poilsį Turkijoje.

Child girl sliding down water slide in pool
Firtina (Storm) River_Rize Turkey Aug 13 2019 Firtina (Storm) River in Turkey, where the natural trails, rafting and adventure sports. People are fighting with nature…

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close