Gegužės pradžioje prasideda karinės pratybos „Stiprus drakonas 2021“

Gegužės 3–13 dienomis vyks Lietuvos kariuomenės Motorizuotosios pėstininkų brigados ,,Žemaitija“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų bataliono karių būrių vertinamosios lauko taktikos pratybos „Stiprus drakonas 2021“, kurių pagrindinis tikslas – įvertinti nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių parengtumą, veikti manevrinių pėstininkų kuopų ir paramos būrių sudėtyje. Pratybose dalyvaus apie 500 karių, kurios vyks Darbėnų seniūnijos apylinkėse, Nemirsetoje ir Palangoje. Pratybų metu bus naudojamas karinis transportas ir pirotechninės mūšio imitavimo priemonės. Siekiant sudaryti sąlygas treniruotis pagal šiuolaikinių karinių konfliktų pobūdį bus įrenginėjamos gynybinės pozicijos pastatuose ir jų prieigose.

Mokymuose dalyvaujantys kariai neturi kontakto su pašaliniais asmenimis, taip pat prieš pratybas bus testuojami. Susirgimo atveju yra numatytas veiksmų eigos planas. Pratybų metu kariai nekontaktuos su civiliais. Karių saugumas COVID-19 pandemijos metu yra prioritetas, todėl yra imamasi visų įmanomų saugumo priemonių.

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų bataliono uždavinys yra savarankiškai ar junginio sudėtyje vykdyti gynybines operacijas savo atsakomybės rajone, ginant valstybės sausumos teritorijas.

Dragūnas – tai karys, pasižymintis savo jėga, drąsa, universalumu, ištverme bei sumanumu. Kovotojas, kurį užduočių vykdymui įkvepia protėvių stiprybė, LDK ir tarpukario dragūnų karinės dorybės, kovingumas ir tradicijos.

LK MPB „Žemaitija“ LDK Butigeidžio dragūnų bataliono informacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close