Akcija „Darom“ grįžta su nauja komanda, išmaniąja programėle bei nauju akcijos formatu

Nuo 2008 m. gerai pažįstama organizacija „Mes Darom“ 2021 metus pasitinka su iššūkiais ir pokyčiais – pasauline pandemija bei naujai sudaryta komanda. Tačiau tai, jog Lietuva vis dar yra karantino suvaržymuose, organizacijos – nesustabdo. Laukia naujos iniciatyvos ir pokyčiai, kurie prasideda jau nuo tradicija tapusios viešųjų erdvių tvarkymo akcijos „Darom“, kuri šiemet vyks gegužės 7-8 d.

„Akcija po metų pertraukos grįžta su nauju, vizionierišku šūkiu – „DAROM IKI GALO. Surink. Rūšiuok. Priduok“! Žvelgiant retrospektyviai, akcija visuomet buvo dedikuota viešųjų erdvių tvarkymui, tad šio aspekto ir nesiruošiame keisti. Norime pabrėžti, jog pavasaris nėra tik sandėliukų ir namų švarinimosi metas – tai galime daryti ištisus metus, o sušilus orams kviečiame keliauti į gamtą. Į mišką, parką ar pažintinį taką eikime pasiimdami ir šiukšlių maišą. Džiaugiuosi, kad per daugiau nei dešimt akcijos gyvavimo metų visuomenės įpročiai gerokai pasikeitė, tad natūraliai ir akcijos formatui atėjo laikas atsinaujinti. Tam tikra prasme, pasaulinė pandemija suteikė galimybę pažiūrėti į akciją novatoriškai“, – teigia „Mes Darom“ komunikacijos vadovė Toma Buivydaitė, kalbėdama apie šių metų naujoves.

Šį pavasarį švarinimosi akcijoje kviečiama dalyvauti išmaniuoju formatu. Naujai sukurtoje ir vartotojui pritaikytoje mobiliojoje programėlėje „Mes Darom“ bus sužymėtos ir patogiai nurodytos tvarkytinos teritorijos. Vartotojai ras ir žemėlapį, kuriame bus paskelbtos vietos, kur akcijos savanoriai dalins rūšiavimui skirtus maišus. Šiemet tvarkymasis atiduodamas į dalyvių rankas „iki galo“: kviečiama ne tik rinkti bei rūšiuoti surinktas atliekas, tačiau ir patiems jas priduoti į regionų atliekų tvarkymo centrų (RATC) valdomas didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles arba išmesti miesto konteineriuose.

ATSINAUJINUSIOS 2021 M., AKCIJOS FORMATAS

 KAIP DALYVAUTI SAUGIAI? Kviečiame akcijos metu vadovautis vyriausybės paskelbtomis saugumo rekomendacijomis, laikytis saugių atstumų, asmeniškai pasirūpinant veido kaukėmis bei pirštinėmis;

 KĄ IR KUR TVARKYTI? Savarankiškai pasirinktas viešąsias erdves arba „MES DAROM“ programėlėje pažymėtas problemines teritorijas;

 KAIP PASIRŪPINTI ATLIEKOMIS?

1. Atliekas rinkti ir rūšiuoti į asmeninius šiukšlių maišus arba akcijos dienomis pasiimti rūšiavimo maišų iš „Mes Darom“ savanorių (savanorių buvimo vietos bus iš anksto skelbiamos mobiliojoje programėlėje „Mes Darom“).

2. Surinktas ir išrūšiuotas atliekas savarankiškai pristatyti į RATC didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles, kurių adresai, darbo laikas, atliekų priėmimo sąlygos bus nurodomi programėlėje (bei iš anksto paskelbti www.mesdarom.lt puslapyje) arba išrūšiuotas atliekas išmesti į bendruosius rūšiavimo konteinerius.

3. Jei neturite galimybės pasirūpinti šiukšlių išvežimu (jos per didelės, sunkios ar specifinės) kviečiame pasinaudoti galimybe ir pažymėti „šiukšliną vietą“ mobiliojoje aplikacijoje.

„Mūsų ilgalaikė perspektyva ir siekis – kad akcijos apskritai nebereiktų! Norisi tikėti, jog vieną dieną būsime tvarūs ne tik besirenkant maistą, marškinėlius ar namų statybos būdus, bet ir mąstysime sąmoningai. Tvari mąstysena kalba apie „aš“, bet mąsto apie „mes“. Tokio mąstymo tikslas yra gerinti šiandieną siekiant, kad rytdiena būtų lengvesnė visiems, o ne tik „man“. Jei išmokome pasiimti daugkartinius maišelius eidami apsipirkti, galbūt dabar jau galime pratintis išeinant į gamtą pasiimti ir šiukšlių maišus?, – svarsto Toma Buivydaitė, kalbėdama apie ilgalaikius akcijos siekius ir organizacijos viziją.

Akcija „Darom“ vyks gegužės 7-8 d. visoje Lietuvoje. Daugiau informacijos: www.mesdarom.lt bei facebook paskyroje „Mes Darom“.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close