Tarptautinė operacija ,,Open Spirit 2021“ šiemet vyks Suomių įlankoje

Balandžio 19–29 dienomis Estijos teritoriniuose vandenyse, Suomių įlankoje, vyks tarptautinė jūrinių minų paieškos ir išminavimo operacija ,,Open Spirit 2021” (,,Atvira dvasia 2021”). Šiemet tarptautinėje operacijoje ,,Open Spirit 2021” dalyvauja laivai bei narų išminuotojų komandos iš septynių šalių: Lietuvos, Estijos, Latvijos, Lenkijos, Vokietijos, JAV ir Rumunijos. Taip pat prie mokymų prisideda ir NATO 1-oji nuolatinė priešmininė grupė (SNMCMG1).

Lietuvos kariuomenės Karinėms jūrų pajėgoms operacijoje atstovaus Priešmininių laivų divizionui priskirto „Hunt“ klasės laivo ,,Kuršis” (M54) įgula, vadovaujama kmdr. ltn. Tomo Naujokaičio. Lietuviai mokymų metu sonaro pagalba žvalgys jūros dugną, taip siekdami aptikti minas bei kitą nesprogusią ir iki šiol saugumui jūroje grėsmę keliančią amuniciją. Identifikavus aptiktus objektus, jie planuojami sunaikinti vietoje, naudojant modernius nuotoliniu būdu iš laivo valdomus robotus, taip pat pasitelkiant narų išminuotojų pagalbą.

Pagrindiniai pratybų tikslai – tobulinti laivo įgulos įgūdžius atliekant jūrinių minų paieškos ir išminavimo užduotis veikiant junginyje drauge su sąjungininkų laivais. Taip pat siekiama  reprezentuoti Lietuvos karines jūrų pajėgas ir demonstruoti tinkamą kompetenciją tarptautinėse istorinių sprogmenų naikinimo operacijose.

Tokių operacijų metu ne tik mažinamas Baltijos jūroje nuo Pirmojo ir Antrojo pasaulinių karų ir pokario laikotarpio likusių jūrinių minų ir kitos amunicijos laivybai ir žuvininkystei keliamas pavojus, bet ir stiprinamas operacijoje dalyvaujančių šalių karinių jūrų pajėgų bendradarbiavimas ir tarpusavio sąveikos organizacija.

Tarptautinės jūros dugno išminavimo nuo istorinių sprogmenų operacijos „Open Spirit“ rotaciniu principu kiekvienais metais vyksta Estijos, Latvijos ir Lietuvos Respublikos teritorinėje jūroje ir išskirtinėje ekonominėje zonoje. Jų metu yra išminuojama nuo keliolikos iki kelių šimtų nesprogusios ir pavojus gyvybei bei saugiai laivybai keliančios po Pirmojo ir Antrojo pasaulinių karų likusios jūrinės amunicijos.

Karinių jūrų pajėgų informacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close