JAV Lietuvos kariuomenei perdavė prieštankinių ginklų M72 LAW

Šiandien istorinė tarptautinio bendradarbiavimo diena – JAV Lietuvai perdavė prieštankinių granatsvaidžių M72 LAW, kurie atiteks Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) kariams. Jau ne pirmąjį kartą už keliasdešimt milijonų dolerių indėliu į mūsų šalies ginkluotę prisideda JAV.

Balandžio 14 d. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione Vilniuje vyko šios paramos perdavimo krašto apsaugos sistemai ceremonija, kurioje dalyvavo Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, JAV ambasadorius Lietuvoje Robert’as S. Gilchrist’as, Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys, Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės vadovybės atstovai.

„Labai džiaugiuosi galėdamas šiandien būti Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione kartu su JAV ambasadoriumi, Lietuvos kariuomenės vadu ir Lietuvos kariais. Dėkoju JAV – Lietuvos strateginei partnerei, už paramą vystant Lietuvos kariuomenės pajėgumus. JAV investicijos į mūsų pajėgumų stiprinimą rodo, kad Lietuva išlieka svarbiu JAV gynybos politikos prioritetu“, – ceremonijoje teigė krašto apsaugos ministras A. Anušauskas.

„Lietuvos kariuomenė bus stipri tiek, kiek bus stiprus kiekvienas Lietuvos karys. Ne tik fiziškai ir dvasiškai, bet svarbu ir kokia ginkluote jis aprūpintas.

JAV suteikta parama lengvaisiais granatsvaidžiais reikšmingai sustiprino teritorinės gynybos vienetus, sustiprino jų kovinį pajėgumą, kaunamąją galią ir įgalino teritorinės gynybos pajėgas veikti užtikrintai, ryžtingai ir efektyviai. JAV parama stiprina karių savanorių gretas, sausumos pajėgas, Lietuvos kariuomenę ir taip užtikrina efektyvesnę gynybą bei priešo atgrasymą,“– perdavimo ceremonijoje sakė Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. V. Rupšys.

M72 LAW granatsvaidžiai papildys šiuo metu Lietuvos kariuomenėje pėstininkų naudojamų švediškų granatsvaidžių Carl-Gustav ir taip pat švediškų vienkartinių granatsvaidžių AT-4 arsenalą. M72 LAW yra mažesnio kalibro už šiuo metu kariuomenės naudojamus prieštankinius ginklus, taip pat turi mažesnį šūvio nuotolį, tačiau naujieji ginklai yra gerokai lengvesni ir kompaktiškesni, o šios charakteristikos yra ypatingai svarbios KASP karių naudojamai mūšio taktikai.

„Mūsų sąjungininkų amerikiečių perduota naujoji ginkluotė smarkiai padidins karių savanorių – lengvųjų pėstininkų skyrių ugnies galią. Naujųjų granatsvaidžių pramušamoji galia yra pakankamai didelė, kad 200–300 metrų atstumu efektyviai naikintų šarvuotą ir nešarvuotą techniką, bunkerius ir kitus lauko inžinerinius įtvirtinimus. Dėl nedidelio svorio ir greito paruošimo mūšiui ginklas patogus naudoti, vienas karys gali neštis daugiau nei vieną granatsvaidį. Naujaisiais granatsvaidžiais aprūpinsime pėstininkų ir žvalgų skyrius,” – kalbėjo KASP vadas plk. Dainius Pašvenskas.

Pasak KASP vado, Savanorių pajėgos rengia karius Lietuvos Respublikos sausumos teritorijos ginkluotai gynybai, todėl pajėgoms labai svarbu efektyvi ginkluotė ir visapusiškas karių pasirengimas. Prieštankine ginkluote M72 LAW, kaip ir teorinėmis bei praktinėmis žiniomis, pajėgų karius remia JAV – tai puikus abipusio bendradarbiavimo ir abipusio pajėgų stiprinimo pavyzdys.

Granatsvaidžiai M72 LAW patikrinti kovinėmis sąlygomis JAV ir sąjungininkų pajėgų operacijose Irake ir Afganistane bei kitų karinių konfliktų metu. Šiuos ginklus naudoja apie 40 valstybių karių – JAV, JK, Kanada, Australija, Belgija, Izraelis, Danija, Suomija ir kitos.

Nuoroda į vaizdo klipą apie M72 LAW : https://youtu.be/i8_fUC6_rDY

Krašto apsaugos savanorių pajėgų informacija.

Gr. Michail Lysenko nuotraukos.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close