Mažais žingsneliais savarankiškos ir gyvybingos šeimos link…..

           Prienų bendruomenė tęsia projektą „Savarankiškos ir gyvybingos šeimos link“, finansuojamą iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pagal priemonę „nevyriausybinių organizacijų, dirbančių šeimos gerovės srityje ir teikiančių įvairiapuses paslaugas šeimai, tėvų atsakomybei stiprinti ir pozityviai tėvystei plėtoti veiklos projektai“, kurio tikslas – visaverčio šeimos funkcionavimo skatinimas, sudarant sąlygas šeimų savitarpio pagalbai ir telkimuisi.

              Tėvais negimstama, jais tampama mokantis, mėginant ir atrandant. Tėvai auga ir tobulėja augindami savo vaikus. Kiekvieno tėvo siekiamybė – užauginti dorą, sąžiningą ir atsakingą pilietį, o tai pasiekiama tik per asmeninę patirtį. Dažnai tėvai susiduria su situacijomis, kai nežino, kaip tinkamai reaguoti į vaiko elgesį, kaip pasiekti, kad vaikas laikytųsi šeimoje, bendruomenėje ir visuomenėje priimtų taisyklių ir normų. Dažnai tėvai nepripažįsta, kartais nė nepagalvoja, kaip stipriai jų vaikų elgesį įtakoja jų pačių pavyzdys, jų pačių elgesys įvairiose socialinėse situacijose, jų pačių formuojama nuomonė, jų šeimos tradicijos, pomėgiai, laisvalaikio leidimo formos ar vaikui skiriamo dėmesio stoka. Sunkiose situacijose kartais pasimetama, kaip tinkamai reaguoti į vaiko elgesį ar kaip pasiekti, kad vaikas laikytųsi taisyklių. Kartais tėvai nenori pripažinti, kad jiems reikia pasimokyti tėvystės įgūdžių ir laukia, kol vaikas išaugs… iki jis tampa sunkiai valdomu paaugliu. Didelė dalis tėvų nepasitiki savo kaip tėvų autoritetu. Kai kuriuos piktina vaikų elgesys, nors akivaizdu, kad vaikai kartoja tėvų žodžius, pamėgdžioja jų pačių elgesį.

              Vykdant šį projektą yra teikiama „šeimos įgalinimo“ paslauga, kai kompleksiškai dirbama tiek su vaiku, tiek su jo šeima, siekiant suteikti tėvams ir kitiems šeimos nariams žinių ir supratimo, kurie įkvėps pasitikėjimo savo jėgomis ir noro keisti esamą šeimos situaciją, stiprina tėvų autoritetą bei tėvų ir vaikų pasitikėjimą vienas kitais. Taip kuriami pozityvūs ryšiai tarp šeimos narių, tuo motyvuojant juos siekti teigiamų pokyčių.

Grupinių pozityvios tėvystės įgūdžių užsiėmimų metu, per savęs pažinimą ir mokymąsi išklausyti bei suprasti vienas kitą, yra keliama šeimos narių savivertė. Individualių ar grupinių šeimos narių konsultacijų metu, savipagalbos grupių ir meno terapijos pagalba yra sudaromos sąlygos šeimų telkimuisi bei sprendžiant kylančias socialines situacijas ir priimant susitarimus bei priemones keisti negatyvų požiūrį pozityviu, yra mažinamas tėvų bejėgiškumo jausmas ir teikiama pagalba šeimoms, išgyvenančioms krizes. Profesionalių lektorių dėstomų metodų ir būdų visuma sukuria sąlygas grąžinti tėvų autoritetą ir moko juos kurti konstruktyvų ryšį su vaikais.

Labai džiaugiamės išsipildžiusia galimybe – projekto veiklose dalyvaujančių dalyvių/ šeimų mokyklinio amžiaus vaikams rugpjūčio mėnesį buvo organizuota vaikų vasaros stovykla. Trijų dienų vasaros užimtumo stovykloje dalyvavo 20 vaikų. Stovyklos veiklas organizavo 5 savanoriai. Stovyklos veiklų metu (Jump Out vandens pramogos Birštone, plaukimas baidarėmis Verkne, komandinės užduotys, akcija ,,Švari Verknė”, vertybinių nuostatų formavimo vaidinimas ,,Karalius Lyras”) buvo kuriamos ir analizuojamos patirtinio mokymosi situacijos, kurių metu dalyviai įgijo streso valdymo, konfliktų sprendimo, bendravimo ir bendradarbiavimo gebėjimų, bei patobulino visas bendrąsias kompetencijas.

              Tėvų pasiryžimas ir motyvacija keistis – tai vienas svarbiausių veiksnių, nulemiančių projekto įgyvendinimo sėkmingumą. Vadovo gebėjimas motyvuoti tėvus dalyvavimui, nuraminti, pasireiškus stipriam nerimui dėl laukiančių pokyčių, sustiprinti pasitikėjimą savimi ir įtikinti juos, kad kelios valandos per savaitę tėra nedidelė kaina už galimą puikų rezultatą, o tėvų atvirumas ir pasidavimas šiai vadovo įtakai turėtų užtikrinti bent minimalų dalyvių įsitraukimą ir įgyvendinamo projekto efektyvumą.

              Tiek projekte dalyvaujantys asmenys bei šeimos (individualių konsultacijų, grupinių užsiėmimų metu), tiek jų vaikai (užsiėmimų su savanoriais, vasaros stovyklos metu) patirtinio mokymosi situacijose įgijo streso valdymo, konfliktų sprendimo, bendravimo ir bendradarbiavimo gebėjimų bei patobulino bendrąsias kompetencijas. Projekto metu nuolatinių paslaugų buvo suteikta 48 klientams.

              Tęsiame šį projektą ir 2021 metais. Dėkojame savanoriams, dalyvavusiems projekto veiklose ir kviečiame naujus savanorius, norinčius dalintis savitarpio parama ir dalyvauti šių metų projekto veiklose. Skelbiame savanorių atranką ir laukiame Jūsų iki š.m. vasario 23 d. Kreipkitės el.p prienubendruomene@gmail.com, tel. 861821892.

Projekto vadovė Vilma Bražukaitienė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close