Ugdykime jaunuosius specialistus dar mokykloje

Profesijos pasirinkimas – labai svarbus žingsnis žmogaus gyvenime. Neteisingas sprendimas priveda prie to, jog sugaištama bergždžiai daug laiko.

Mokykloje, žinoma, yra toks dalykas kaip profesinis ugdymas. Tačiau, jį galima būtų išplėsti, kad ji būtų efektyvesnė. T.y. labiau susieti su tuo, kas madinga paauglių, jaunimo gyvenime ir naudinga iš profesinės pusės bei jauni žmonės dar galėtų iš to uždirbti. Nors paaugliai daug laiko praleidžia panirę virtualioje aplinkoje, bet vis tiek pedagogai gali pastebėti ir matyti, kuo domisi, ką mokiniai veikia laisvu nuo pamokų laiku.

Štai keli pavyzdžiai, kaip mokytojai galėtų padėti nukreipti moksleivius tinkama linkme.

Tarkim, kažkurios mokinės labai mėgsta „selfintis“, jos visada pasidažiusios ir stengiasi kuo gražiau atrodyti. Kitoms labai patinka apsipirkinėti. Tad tokioms galima pasiūlyti pasidomėti influencinimu ar socialiniu marketingu.

Dailės mokytoja iš karto gali pastebėti mokinius, kurie yra talentingi, geba ir mėgsta piešti. Tokiems talentams galima iš karto siūlyti tobulėti skaitmeninio piešimo srityje. Juk vizualikos produktai (pradedant logotipais) reikalingi verslui, įvairiems projektams.

Lietuvių ir kitų kalbų mokytojai gali paskatinti puikiai rašančius rašinėlius pasidomėti tekstų kūryba socialinių tinklų įrašams, interneto svetainėms ir kitiems IT verslo įrankiams.

Besidominčius fotografija galima paskatinti „įdarbinti“ savo nuotraukas publikuojant jas internete arba panaudoti jas kuriant, pvz., Facebook įrašus arba ten, kur reikalingos originalios nuotraukos.

Štai informatikos mokytojas iš karto pastebės jaunąjį IT specialistą. Tokį tereiks pastūmėti tinkama linkme, jei jis vis dar neapsisprendęs dėl savo ateities.

Taip pat reiktų skatinti mokinius tobulinti jų mėgstamos veiklos įgūdžius. Taip jiems bus lengviau pasirinkti atitinkamas studijas, o po to dirbti mėgstamą ir gerai apmokamą darbą. Vienas iš tokių pavyzdžių – IT įmonė, kurioje dirba specialistai iš įvairių sričių: pardavimų ir projektų vadovai, dizaineriai, programuotojai, tekstų rašytojai, SEO specialistai, marketingistai ir t.t. Todėl, kad IT sprendimai apima: marketingą, dizainą, programavimą, turinį (tekstai, nuotraukos, video), SEO ir kt. Tad čia beveik kiekvienas rastų savo svajonių darbą. Tokiose įmonėse kaip Okursa (svetainių kūrimas).

Leiskime jaunajai kartai veikti taip, kaip jiems patinka ir jie bus laimingi.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close