Demonstruojant NATO pasirengimą virš Lietuvos praskrido JAV bombonešis B-1B, lydimas NATO oro policijos naikintuvų

Kovo 3 d. virš Vilniaus praskrido  Jungtinių Amerikos Valstijų strateginis  bombonešis B-1B. Jį lydėjo šiuo metu NATO oro policijos misiją atliekantys du Italijos  „Eurofighter  Typhoon“  naikintuvai.  Šis skrydis – tai iš anksto koordinuotos JAV su kitų NATO sąjungininkių pajėgomis treniruotės dalis. Skrydį koordinavo Lietuvos kariuomenės ir JAV Specialiųjų operacijų pajėgų Jungtinės paramos ugnimi valdymo specialistai.

„Šiuo skrydžiu mūsų transatlantinė partnerė JAV dar kartą parodė  NATO solidarumą, vienybę,  kolektyvinės gynybos įsipareigojimus sąjungininkams ir gebėjimą operatyviai reaguoti į grėsmes, kaip vieną iš atgrasymo priemonių,  –  sako krašto apsaugos ministras  Arvydas Anušauskas. – Ir   tai labai svarbu Lietuvai, kuomet dauguma mūsų šalies  gyventojų pripažįsta JAV kaip vieną svarbiausių mūsų valstybės  strateginių partnerių  gynybos srityje  ir pritaria  Lietuvos narystei NATO“.

Tai ne pirmas kartas, kai JAV strateginiai bombonešiai atlieka tokias treniruotes virš Baltijos šalių ir kitų NATO sąjungininkių.  Praėjusių metų  rugpjūtį  JAV strateginiai bombonešiai su kitų sąjungininkų naikintuvais  praskrido virš visų 30 NATO valstybių Europoje ir Šiaurės Amerikoje.  

Nuo 2018 m. JAV atliko daugiau kaip 200 strateginių bombonešių treniruočių kartu su NATO sąjungininkais, taip pat ir Lietuvos kariais, kai skrydžiai vyko virš Lietuvos.

Nuotraukų aut.: vyr. srž. Sp. I. Budzeikaitė, A. Pliadis, gr. M. Lysenko 

2021-03-03. B-1B VIRS Vilniaus. foto Alfredas Pliadis

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close