Savivaldos ir verslo investicijomis didinamas Prienų krašto patrauklumas

Nuo praėjusių metų gruodžio mėnesio buvusios Prienų specialiosios mokyklos teritorijoje sparčiai vyksta statybos darbai – rekonstruojamas pastatas, kuriame bus įrengtas modernus 5 aukštų 81 buto daugiabutis namas. Kad imtųsi tokio projekto, reikėjo labai patikėti šio krašto galimybėmis ir perspektyva, taip pat ir įvertini savivaldybės investicijas į aplinkos gerinimą.

Praėjusios savaitės pabaigoje įvyko nuotolinis susitikimas su projekto vystytojais. Susitikime dalyvavo Savivaldybės meras A. Vaicekauskas, mero pavaduotoja L. Jakinevičienė, administracijos direktorė J. Zailskienės, mero patarėja A. Dargužienė, Statybos ir ekonominės plėtros skyriaus vedėjas T. Žvirblys, įmonių grupės „Windowsa“ vadovai bei atstovai.

Virtualaus susitikimo metu pristatytas projektas, planuojamos investicijos, statybos procesas, inovaciniai sprendimai, pasidalinta mintimis, kokią vertę projektas sukurs miestui.

Kaip pasakojo projektų vadovas P. Kukenys, šiuo metu vyksta statybų pirmojo etapo darbai, kuriuos planuojama užbaigti gruodžio pabaigoje. Iki to laiko ketinama atlikti 85 proc. darbų. „Iš viso daugiau nei 2 ha teritorijoje numatoma pastatyti daugiabutį, kotedžų kompleksą bei verslo centrą su SPA ir grožio paslaugomis. Projekto autoriai tikisi atgaivinti kurortinį miesto potencialą bei suteikti daugiau privalumų esamiems gyventojams ir miesto svečiams“, – pabrėžė P. Kukenys.

Anot verslininkų, pasirinkimą investuoti Prienuose ir statyti modernų kompleksą lėmė patogi geografinė vieta (paprastas susisiekimas su didesniais miestais, trumpas kelias, laiko taupymas), patraukli infrastruktūra (sutvarkytos viešosios erdvės, įrengti pasivaikščiojimo, dviračių takai), prie parko besišliejantis sklypas šalia Nemuno, kuris pasufleravo ir projekto pavadinimą – „Nemuno parkas“.

Pažymėta, kad rengiant projektą bendradarbiauta su kūrybingų ir talentingų architektų komanda, todėl butai ir kotedžai atitiks bet kurio didmiesčio reikalavimus, o teritorija bus sutvarkyta kaip parkas. Parduodamais butais jau domisi ne tik Prienų, bet ir Kauno, Vilniaus gyventojai, užsienio lietuviai. „Tai patraukli investicija gyventojams, kurie nori gyventi gražiai, patogiai, bet nenori investuoti į namo statybas, taip pat grįžtantiems tautiečiams ar norintiems turėti alternatyvų būstą kurortinėje aplinkoje. Tai vieta, kuri kuria vertę“, – įsitikinęs verslo atstovas.

Pasak projektų vadovo P. Kukenio, „šis projektas išskirtinis tuo, kad gyventojams bus sukurta patogi ir patraukli aplinka: didesnė automobilių parkavimo erdvė, želdynai, išplėtotas takelių tinklas, erdvi (apie 100 kv. m) vaikų žaidimų aikštelė. Daugiabučiame name gyventojai turės galimybę naudotis 2 liftais, tik jiems skirta sporto sale su treniruokliais, dviračių saugyklomis bei sandėliukais. Ant pastato stogo planuojama įrengti saulės elektrinės modulius, kurie aprūpins pastato bendrąsias patalpas elektra“. Ateityje verslas tikisi išnaudoti ir Nemuno upės potencialą. Pasiekusios kalbos apie planuojamą Nemuno vagos išvalymą suteikia vilčių, kad, įgyvendinus projektą, bus atvertos galimybės skatinti laivybos procesą.

Prienų r. savivaldybės meras A. Vaicekauskas pasidžiaugė, kad verslininkai patikėjo investicijų į Prienų kraštą verte ir palinkėjo sėkmės įgyvendinant ambicingus užmojus. Savivaldybės vadovas pristatė verslininkams miesto infrastruktūros gerinimo planus, kuriuose numatyta įgyvendinti dar vieną nedidelį kraštovaizdžio sutvarkymo projektą prie Nemuno, toliau vystyti pėsčiųjų takus, tęsiant juos link Paukščių stebėjimo salos ir link Kęstučio paminklo, užbaigti įrengti apžvalgos aikštelę prie Greimų tilto. Dėl kai kurių išvardintų planų vyksta pokalbiai su Lietuvos automobilių kelių direkcija, kiti aptariami savivaldos lygmeniu. Meras taip pat paminėjo, kad investicijos į Nemuną tikrai numatomos, tam Susisiekimo ministerija yra skyrusi lėšų.

Projekto vystytojams buvo priminta apie galimybes išnaudoti ir kitą upės privalumą – viduryje susiformavusią salą, kuri vasarą gyventojams gali atstoti puikų paplūdimį su smėlėtu krantu. Sala praėjusiais metais buvo sutvarkyta, bus prižiūrima ir toliau, taip pat numatoma į ją įrengti tiltelį.

„Nemuno parko“ vystytojai viliasi, kad šis jų įgyvendinamas projektas atvers kelią ir kitiems darbams, siekiant modernizuoti Prienų miestą, bei skatins kitus vystytojus stiebtis ir konkuruoti gražiame mūsų krašte.

Prienų r. savivaldybės informacija

Vizualizacija – įmonių grupės „Windowsa“

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close