Tradicinis susitikimas su rajono dvasininkais – virtualioje erdvėje

Kovo 1 d. Prienų r. savivaldybės meras A. Vaicekauskas tradiciškai pakvietė rajono dvasininkus pasikalbėti apie praėjusius metus, pasidalinti šių metų planais, rūpesčiais ir džiaugsmais. Pirmą kartą virtualiai organizuotame susitikime dalyvavo Prienų parapijos klebonas, dek. Vaidotas Labašauskas, vikaras Valdemaras Mačys, Stakliškių ir Užuguosčio parapijų administratorius kun. Laurynas Visockas, Pakuonio parapijos klebonas Rimas Pilypaitis, Jiezno parapijos klebonas Rolandas Bičkauskas, Alytaus apskrities policijos kapelionas, kun. Sigitas Bitkauskas, taip pat Savivaldybės mero pavaduotoja Loreta Jakinevičienė, administracijos direktorė Jūratė Zailskienė, administracijos direktorės pavaduotojas Algis Marcinkevičius, mero patarėja Agnė Dargužienė, tarybos sekretorė Birutė Žvirblienė.

Meras pasidžiaugė jau šeštus metus besitęsiančiais gražiais santykiais su parapijų klebonais ir kunigais, padėkojo dvasininkams už bendruomenių telkimą, ryšių puoselėjimą, rūpinimąsi maldos namais ir aplinkos gražinimu. Savivaldybė pagal išgales taip pat prisideda prie religinių bendruomenių rėmimo. Anot mero, šiais metais su valstybės ir savivaldybės pagalba atnaujinami bažnytinio kultūros paveldo objektai – Prienų ir Jiezno bažnyčios, jų remontui iš biudžeto skirta atitinkamai 30 000 Eur ir 24 000 Eur. Iš numatytų lėšų likusieji 6 000 Eur bus paskirstyti smukesniems darbams, paskelbus kvietimą ir įvertinus gautas paraiškas. Dvasininkams pristatyta dar viena šių metų naujovė – piliečių dalyvaujamasis biudžetas, kuriame numatytos lėšos viešajai erdvei sutvarkyti vienoje iš seniūnijų. Religinės bendruomenės, bendradarbiaudamos su vietos bendruomenėmis, gali teikti bendrus projektus ir pretenduoti į finansavimą.

Susitikimo metu Savivaldybės vadovai turėjo progą susipažinti su naujaisiais dvasininkais, dirbančiais Stakliškių ir Užuguosčio parapijose bei Prienų parapijoje. Jie, taip pat ir ilgiau dirbantys kunigai, nešykštėjo gerų žodžių merui bei kitiems vadovams, dėkodami už geranoriškumą, kvietimą bendradarbiauti, pasidžiaugė draugiškais santykiais su parapijų žmonėmis, gražėjančiu kraštu.

Aptariant opias problemas, užsiminta apie poreikį atnaujinti Stakliškių kleboniją. Šios parapijos dvasios vadovas pasidalino didesnių darbų planais ir išreiškė norą pasikonsultuoti su Savivaldybės specialistais. Pakuonio parapijos klebonas pasidžiaugė, kad finansinius bažnyčios ir aplinkos gerinimo klausimus dažniausiai pavyksta išspręsti patiems su parapijiečių pagalba.

Šilto pokalbio metu buvo diskutuojama ir apie kitas rajono aktualijas, gyvenimą karantino metu, bažnyčių priežiūrą, sielovados bei dvasinės paramos tikinčiajam, ypač sergančiajam, poreikį pandemijos metu.

Dvasininkai pasiguodė, kad dėl susiklosčiusių aplinkybių jie nėra pajėgūs palaikyti betarpišką ryšį su tikinčiųjų bendruomene, todėl tenka spręsti iškylančius klausimus, keisti tarnystės formas ir veiklos būdus.

Anot Savivaldybės administracijos direktorės J. Zailskienės, pandemija padidino sunkumus, ypač finansinius, bet ir atvėrė galimybes naujų idėjų, finansavimo šaltinių paieškoms, bendroms projektinėms veikloms su bendruomenėmis. Ji paragino kunigus pakviesti parapijų tikinčiuosius dalį Gyventojų pajamų mokesčio paskirti bažnyčiai.

Mero pavaduotoja L. Jakinevičienė pateikė pavyzdį vieno iš bendruomeninių kultūrinių projektų, kurio partnerė buvo Prienų parapija, ir palinkėjo skatinti bendruomenių veiklas maldos namuose.

Susitikimas baigėsi nuoširdžiais palinkėjimais sveikatos, gerovės ir tolimesnio bendradarbiavimo.

Prienų r. savivaldybės informacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close