J. Zailskienė: „Praėjusieji metai buvo geri, bet privertė susitelkti ir iš naujo susidėlioti prioritetus“

Su Prienų rajono savivaldybės administracijos direktore Jūrate Zailskiene kalbėjomės apie 2020 m. Savivaldybės administracijos darbą, pasiektus rezultatus, ateities perspektyvas ir lūkesčius.

Kokie buvo praėjusieji metai? Juk teko nelengvas išbandymas – pandemija, reikėjo padėti gydymo, socialinės pagalbos, švietimo įstaigoms.

Taip, pandemija privertė daug ką įvertinti kitomis akimis, iš naujo sudėlioti prioritetus. Visiems reikėjo labiau susitelkti. Savivaldybė, taip pat Ekstremaliųjų situacijų operacijų centras, koordinuojantis pandemijos suvaldymo rajone veiksmus ir sprendimus, nuo pat pradžių ėmėsi lyderystės, priėmė sprendimus, organizavo karantinavimui numatytas veiklas. Ir antrosios bangos metu organizuojame sveikstančių COVID-19 ligonių pervežimą iš gydymo įstaigų į namus ar kitas gydymo įstaigas, vežame neturinčius galimybių tai padaryti patiems į mobilųjį punktą ir Karščiavimo kliniką atlikti tyrimą. Visas biudžetines įstaigas aprūpiname apsaugos priemonėmis, tariamės ir kartu sprendžiame problemas. Jeigu iškyla būtinybė, operatyviai sukviečiame ir biudžetinių įstaigų bei atsakingų institucijų vadovus, koordinuojame bendradarbiavimą tarp sveikatos priežiūros ir socialinių paslaugų įstaigų, padedame spręsti jiems iškilusias problemas.

Dabar atidžiai stebime situaciją, kuri šiuo metu sparčiai gerėja, sėkmingai vyksta vakcinavimas laikantis numatytų prioritetų, ugdymo įstaigos irgi lanksčiai taikosi prie sąlygų.

Pagalbos prašė ir verslas. Kuo galėjote padėti?

Šis karantinas ir visa situacija, kuri tęsiasi nuo praėjusių metų kovo mėnesio, labai sudėtingas laikotarpis visiems. Bet ypač jis sunkus mūsų verslininkams. Savivaldybės ištekliai nėra labai dideli, tačiau pagal galimybes stengėmės padėti. Tie verslininkai, kurie nuomoja Savivaldybei priklausančias patalpas ir pateikė prašymus, buvo atleisti nuo nuomos mokesčio karantino laikotarpiu, kiti gavo paramą iš Smulkiojo ir vidutinio verslo rėmimo programos, taip pat buvo paremti apsaugos priemonėmis.

Nebuvo pamiršti ir kasdieniai rūpesčiai, įgyvendinami projektai. Kokius svarbiausiuss 2020 m. darbus galite įvardinti? Ko nepavyko įgyvendinti?

Prienuose užbaigta baseino statyba, įrengti bendruomenių namai prie „Revuonos“ pagrindinės mokyklos, atlikta Prienų kultūros ir laisvalaikio centro renovacija, kurios metu atnaujinome ir jame esančią kavinę, sutvarkyti Beržyno ir Revuonos parkai, jau eina į pabaigą apžvalgos aikštelės prie Nemuno įrengimo darbai, gaivinamos Nemuno pakrantės, atnaujintas „Ąžuolo“ progimnazijos stadionas. Labai džiaugiuosi, kad praėjusiais metais ypač daug dėmesio skirta Jieznui – sutvarkyta nemažai viešųjų erdvių: prie ežero, centre ir prie miesto prieigų, taip pat atnaujintos miesto gatvės. Neliko be dėmesio ir Veiveriai: tvarkomos Tomo Žilinsko gimnazijos, Šaulių namų vandens surinkimo sistemos, atnaujintos Šaulių namų ir seniūnijos šildymo sistemos, atnaujinta Veiverių kultūros ir laisvalaikio centro Skriaudžių salė, kuria galės naudotis ir Skriaudžių pagrindinės mokyklos mokiniai, ir vietos bendruomenė.

Vyko Stakliškių gimnazijos, kitų rajono biudžetinių įstaigų remontai, apšvietimo tinklų plėtra seniūnijose, asfaltuotos ir tvarkytos gatvės. Be šių darbų, ruošėme turistinius maršrutus, statėme rodykles, rengėme dviračių ir pėsčiųjų takus.

Praėjusiais metais nepavyko įgyvendinti Justino Marcinkevičiaus atminimo įamžinimo prie jo vardo bibliotekos Prienuose projekto, įsteigti Turizmo ir verslo informacijos centro.

2020 metais rajone įrengėme 39 naujas vaizdo stebėjimo kameras (iš viso dabar įrengta 67 vaizdo stebėjimo kameros) – tikimės, kad tai padės gyventojams ir rajono svečiams jaustis saugiau.

Šiais metais labai trūksta tiesioginio kontakto su gyventojais, todėl džiaugiuosi, kad jie parašo, paskambina man asmeniškai ir kartu sprendžiame iškilusias problemas.

Pamažu Prienuose atsiranda ir investuotojų, kurie nuperka apleistus pastatus. Ar sulaukiama ir daugiau verslininkų pasiūlymų ir kokių?

Džiugu, kad verslininkai pradeda pasitikėti Prienų kraštu. Praėjusiais metais sulaukėme trijų investuotojų, kurie ruošiasi atgaivinti istorinius ir buvusius apleistus pastatus: prikelti gyvenimui buvusį „Revuonos“ viešbutį, įrengti du daugiabučius namus buvusių kareivinių ir Stadiono mikrorajonuose, šalia Nemuno upės ir Beržyno parko. Mūsų žiniomis, susidomėjimas yra nemažas, dalis butų jau rezervuota ar nupirkta. Yra ir daugiau verslo galimybėmis mūsų krašte besidominčių verslininkų. Vienas iš Savivaldybės darbo tikslų – sudaryti tinkamas sąlygas verslui veikti. Todėl mūsų tvarkomos viešosios erdvės, vykdomi infrastruktūriniai projektai tikrai pagerina verslo aplinką.

Kaip pernai, kai atsirado nenumatytų išlaidų, pavyko surinkti Savivaldybės biudžeto pajamas? Buvo numatyta ir skolintis iš valstybės, bet to neprireikė.

Pernai dėl pandemijos nesurinkome visų planuotų lėšų, bet metus užbaigėme sėkmingai. Nors turėjome Tarybos leidimą pasiimti paskolą iki 1 milijono eurų, to neprireikė. Matydami situaciją dėl COVID-19, labai atsakingai tvarkėme biudžeto lėšas. Situaciją palengvino neišleisti pinigai renginiams, kvalifikacijai kelti, komandiruotėms ir pan. Žinoma, pagelbėjo ir Vyriausybės skirtos lėšos socialinėms reikmėms, keliams bei projektams.

2021 metams planuojamas dar optimistiškesnis biudžetas. Kam (be Ugdymo programos ir darbo užmokesčio) numatyta skirti daugiausiai?

Na, 2021 metų biudžetas suplanuotas panašus kaip ir pernai, tačiau manau, kad iškils panašių ar net didesnių iššūkių dėl jo surinkimo. Pandemija ir ribojimai tęsiasi, verslui sąlygos dirbti labai sudėtingos, tad sunku tikėtis, kad pavyks surinkti visas suplanuotas biudžeto pajamas.

Bet mes nenuleidžiame nosies ir planuojame tolimesnius darbus. Šiais metais numatoma toliau įgyvendinti investicinius projektus: Prienų Revuonos g. kapitalinį remontą, užbaigti apžvalgos aikštelę prie Greimų tilto, sutvarkyti aplinką prie Jiezno autobusų stoties. Planuojame gerinti ugdymo įstaigų materialinę bazę – įrengsime vaikų žaidimų aikštelę prie Balbieriškio pagrindinės mokyklos, toliau remontuosime Veiverių Tomo Žilinsko gimnaziją, atnaujinsime Jiezno gimnazijos tvorą, pradėsime remontuoti lopšelį-darželį „Gintarėlis“. Visoms ugdymo įstaigų remonto darbams numatytos didesnės ar mažesnės lėšos. Biudžete taip pat numatyti pinigai Justino Marcinkevičiaus atminimo įamžinimui prie jo vardo bibliotekos.

Ir toliau primygtinai raginsime apleistų statinių ir sklypų savininkus tvarkytis. Praėjusiais metais su vienu iš savininkų dėl apleisto statinio pradėjome teisines procedūras ir tai privertė jį kažkiek pasitvarkyti. Manau, ir toliau imsimės visų galimų priemonių, kad apleistų statinių ir plotų liktų kuo mažiau.

Prasideda ir naujas ES fondų finansavimo etapas. Kokiems projektams tikimasi gauti lėšų?

Labai tikiuosi, kad bus pradėti Nemuno vagos gilinimo darbai ir tai paskatins pramoginę laivybą mūsų rajone – juk turime tiek gražių vietų! Ir su seniūnais, specialistais jau esame kalbėję, kokiems projektams turime ruoštis ir kokius darbus turime nuveikti. Artimiausiu metu teiksime paraišką dėl Veiverių parko tvarkymo – norime bent pradėti, nes visų pinigų iš karto negausime. Turime planą atnaujinti „Revuonos“ pagrindinės mokyklos sporto aikštyną. Bus ir toliau tvarkomos viešosios erdvės seniūnijose, asfaltuojamos gatvės.

Dirbame ir stengiamės, kad mūsų kraštas būtų patrauklus čia gyvenantiems žmonėms, svečiams ir turistams, todėl atnaujiname ne tik viešąsias erdves, bet ir siekiame sukurti tvarų pėsčiųjų ir dviračių takų tinklą. 2020 m. rudenį pažymėjome pėsčiųjų takus, pradėjome pėsčiųjų ir dviračių tako per Dvariuko mikrorajoną (link Naravų bei Giraitiškių) įrengimo darbus. Kadangi ruošiamės toliau tvarkyti Nemuno pakrantės teritoriją prie buvusių kareivinių, planuojame ten įrengti apie 1 kilometro ilgio ir 1,5 m pločio gruntinį pėsčiųjų taką. Šiuo metu intensyviai ieškome galimybių tokį taką įrengti upės pakrante link Greimų tilto. Prieš keletą metų su vietos bendruomene buvome iškėlę tikslą labiau atverti Nemuną – idėja įgavo pagreitį ir šiandien jau turime nemažai laisvalaikio erdvių ir pasivaikščiojimo takų prie didžiosios mūsų upės.

Kokie 2020 metais buvo Jums asmeniškai? Ko tikitės iš 2021?

Praėję metai buvo labai geri. Visi mano artimieji sveiki, turi darbus. O tai, manau, yra labai svarbu. To linkiu ir visiems skaitytojams.

Ačiū už pokalbį.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close